Coraz mniej mieszkańców

Image

W Stalowej Woli znów ubyło mieszkańców. Na koniec ubiegłego roku nasze miasto zamieszkiwało 59 387 osób. To mniej o 720 niż rok wcześniej...

31 grudnia 2017 roku w Stalowej Woli zameldowanych było 59 387 osób, rok wcześniej 60 107. W 2015 roku meldunek posiadało 60 864 mieszkańców. Jest nas więc coraz mniej.

A oto statystyki za lata ubiegłe: 2010 r.- 64 342 mieszkańców, 2011 r.- 63 576, 2012 r.- 62 897, 2013 r.- 62 196, 2014 r.- 61 603. Porównując statystyki można łatwo zauważyć, że w mieście z biegiem lat spada liczba mieszkańców. Pięć lat temu, w 2012 r. meldunek w Stalowej Woli miało 62 897 osób, o 2790 więcej niż obecnie. 10 lat temu było to 66 472 (o 7085 więcej niż teraz).

Cieszy fakt, że przez ostatnie dwa lata w Stalowej Woli rodzi nam się więcej obywateli niż umiera. W 2016 roku bilans roczny wyglądał następująco: urodziło się 694 dzieci, zmarło 685 osób; w 2017 urodziło się 775 osób, zmarło 720.

Wiele miast Polski z roku na rok odnotowuje spadek liczby ludności. Przyczyny tego zjawiska są różne. Często jest to tzw. migracja wewnętrzna, czyli przenosiny mieszkańców miasta poza granice administracyjne. Tak się też dzieje w Stalowej Woli. Wiele osób pracujących w mieście i spędzających tu czas ma zameldowanie w gminach ościennych. Powodem przeprowadzek „na stałe” jest poszukiwanie pracy w większych miastach bądź za granicą kraju.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Koko

Wisior ales glupi normalnie zarabiasz? Chyba w przeliczeniu na polskie bo znajac zycie w kraju w ktorym robisz to i tak na ichniejsze warunki zarabiasz nedznie wykonujac robote ktora zwykly tamtejszy obywatel sie brzydzi. No masz powod do dumy faktycznie smiech2 dla nich jestes nikim a tu fikasz jakbys postradal wszystkie rozumy..

maszynista

Wiekszosci ludzi ledwo co starcza na opłaty i żywnośc,a ubrania mamy z szmateksów.Jak tu żyć?Cięzko wyzyc za 1850 PLN.Dlatego kto może ten ucieka.

kruger

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" piszę o tym, co Polacy widzą na co dzień w swoich portfelach (stan na październik 2016 r.). Generalnie nie ma czego specjalnie zazdrościć:
- połowa zatrudnionych Polaków zarabia miesięcznie mniej niż 2,5 tys. zł na rękę (ok. 600 euro);
- tylko 10% polskich zatrudnionych zarabia więcej niż 7,2 tys. zł brutto;
- 17,5% polskich zatrudnionych zarabia mniej niż 1581 zł na rękę (połowa średniej krajowej);
- mężczyźni miesięcznie zarabiają średnio 18,5% więcej niż kobiety;
- wśród 10% najlepiej zarabiających 70% stanowią mężczyźni.

Jest też garść dobrych informacji. W stosunku do 2014 r.:
- mediana wzrosła o 6,7%, a więc bardziej niż średnia (5,8%), czyli nierówności spadły;
- odsetek zarabiających poniżej połowy średniej krajowej spadł o 1,5 pkt. proc. (z 19%), więc tu też nierówności spadły;
- luka płacowa między mężczyznami a kobietami spadła wyraźnie, bo o 2 pkt. proc. (z 20,5%).

TERAZ TEZ TO USUNIECIE?

~wladziu

suburbia drodzy Państwo suburbia proszę rzucić okiem na przedmieścia pysznicę turbię zaleszany przyszów agatówkę iastkowice ile tam się ludzi z miasta przeniosło - myślę że lekko ok 10 tysięcy - plus ok 10 tysięcy emigracia na zachód tu mamy odpowiedz gdzie się podziało 20 tysiecy stalowiaków...

baenaba

Mieszkam na Pysznicy od 33 lat. 10-15-20 lat temu do pracy jechałem jakieś 7-9 min,w zależności od warunków. Obecnie jadę jakieś 15-20 min. Dlaczego? Otóż w Pysznicy przybyło ponad 2tyś mieszkańców(w 2006 było jakoś niecałe 3tyś,obecnie to już blisko 5!).Nie znam danych sąsiednich miejscowości ale to jest niejako powód spadku ludności w Stalowej-sąsiednie miejscowości się rozrastają.

~hehek

łakę dla zakochanych gejów i siłownię w plenerze dla kiboli umiech

manukun

Jaką ofertę dla młodych ma Stalowa Wola?

~Olo

~PRACODAWCA pewnie więc ej od ciebie, jestem podwójnym magistrem, dobry i bardzo dobry, mam 9 zawodów i stosowne uprawnienia i żeby zarabiać nie 4 a dużo więcej musiałem wyjechać, ale notabene stratowałem w 3 konkursach i zawsze wygrał ktoś od "królika" mimo że kwalifikacje miał dużo niższe

~PRACODAWCA

Wam to się wydaje że tak po 4000 na rękę powinniście zarabiać.
A teraz pytanie ile to szkół i z jakimi ocenami pokończyliście?
Jaki fach w ręku macie? Co potraficie?
Czy zamiast się uczyć piwko ławeczka i dyskoteki?

~Stefan N.

Troll opozycyjny szaleje...
Niby tłum się wypowiada.
A na kartonikach ilu lokalnych opozycjonistów było? Nawet nie 30 osób.

~prezio

Zarobki,zarobki i jeszcze raz zarobki.
Fachowcy uciekają,bo tu gówno zarobią...chyba,że kto z PiSu,albo ma teściową za diabłem,to i dobrą robotę dostanie.
Najbardziej wkurza,że niekoniecznie awansuje ten,który zasługuje,ale ten,który jest czyimś pociotkiem.

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~Wisior

Dobrze ze wyjechałem z tego gnojownika gdzie pełno korupcji o ulkadow robota za 1600 zł to jakiś absurd teraz normalnie zarabiam i mam awanse

~memo

A GDZIE MAJA MIESZKAĆ. BRAK NOWYCH BLOKÓW I CENY MIESZKAŃ Z RYNKU WTÓRNEGO NIE ZACHĘCAJĄ DO OSIEDLENIA SIE W STALOWEJ.TANIEJ WYBUDOWAĆ NOWY DOM NA OBRZEŻACH STALOWEJ

~Olo

Ci co są za granicą są dalej zameldowani, weźcie deklaracje śmieciowe pod uwagę a będzie to bardziej wiarygodne, chociaż też nie całkiem, jest w Stalowej dużo mniej ludzi niż tu podano, chwała pisie, chwała nadbereżny umiech

jzm

Persymona- kto chce miec dom, ma dom ,a ty siedz sobie w bloku i głupio nie komentuj. Nie twój kredyt i nie twoja sprawa

~brew

Ludzie wyjeżdżają bo nikt nie chce pracować za 1600.

~tiki

Z szumnych powyborczych zapowiedzi pozostaje tylko niesmak. Gdzie są te nowe miejsca pracy, tłumnie powracający z "uchodźctwa" rodacy, no gdzie są? Prawda jest brutalna miasto się wyludnia to m innymi efekt fatalnego sprawowania władzy przez pis.

~Guma

Wychodzą zaniedbania poprzednich lat. Prezydent robi wszystko żeby to odwrócić, ale propagandzisty opozycji to nie zadowoli. Zmienia nicki i hejtuje!

~Kalray

I chyba wyjaśniło się jakim cudem bezrobocie spada...

Persymona

bo teraz moda na domki!nieważne ,że trza palić, odśnieżać,grabić, wszędzie po parę kilometrów szkoła, sklep itp.ale moda,moda,moda,dom na kredyt to teraz szczyt marzeń,żeby kolega zazdrościł!,a ja bym się na to nie skazywała!!!!!

~WHO

Marcin1678 dokładnie tak, żeby tego pasożytniczego układu nic nie rozwaliło zaczynają "bidnych" Ukraińców ściągać. Tamci nas wyżynali a my ich utrzymujemy bo to biedny kraj, jaja jak berety

umarly

Brawo Panie Prezydencie Nadbereżny. Mieszkańcy Stalowej Woli proszą o większą ilość ławek, przystanków autobusowych oraz o nowe chodniki na mieście. Nie zapominajmy o błoniach nad Sanem oraz o Centrum Piłki. To wszystko przecież zatrzymuje mieszkańców w mieście oraz ściąga i zachęca kolejne rodziny do osiedlenia się umiech Byłbym zapomniał o centrach przesiadkowych po których będzie hulał wiatr bo przecież nie będzie ludzi którzy by z nich korzystali. BRAWO!!!

Marcin1678

To są cuda III RP, Polska się wyludnia i wymiera, Jak mój rocznik miał lat 20 kilka np 22. prawie nikt nie miał pracy lub miał za najnizszą krajową, I młodzi mówili jak jest bo to Polska, Słowo Polska było odbieranie jak synonim nędzy, biedy braku perspektyw, wyzysku, złodziejstwa, krętactwa, I jest tak jak jest, Pamiętm jak 20 lat temu protest był w słuzbie zdrowia, dziś jest podobnie. Po wojnie był wyż demofraficzny, Pokolenie moich ojców i matek też miało wyż demograficzny. Były budowane mieszkania przez zakłady pracy, robiło się w tych kołchozach w 2 RP, były mieszkania, stołówki zakładowe, kolonie, dzieci w 2 RP urodziło sie bardzo duzo, a jak przyszła 3 RP to co jest:
- mieszkanie na kredyt na 30 lat o ile masz zarobki pozwalające na to,
- max 1 dziecko,
- pełno narkotyków i dawania dupy, chłopaki ćpają a kobiety dupy dają, pełno jest 30 letnich kobiet z bahorami nieslubnymi co szukają drugiego ojca dla swojego dziecka,


Sam tu nie mieszkałem przez 5 lat a mam tylo 31. Z mojego rocznika ze szkoły podstawowej i gimnazjum, kobiet było 17 czy też dziewczynek, w Nisku i Stalowej Woli są tylko 2 !!!!. Reszta 15 wyjebala do Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Anglia, USA, Austria, Niemcy, Norwegia, Irlandia, Holandia, byle nie w Dou wbyle nie w PL bo tu jest nędza. Kto Pytam się kto ma te dzieci urodzić jak się zmieniło myslenie i kobiety nie chca dzeići a jak nawet chca to w Stalowej i na podkarpaciu ich nie urodzą bo stąd pojechały, Wejście do UE otworzyło granice i młodzi uciekli od BEZNADZIEJI. W moum mysleniu prawda jest taka że zmarnuje się dorobek 2 RP, akłady wyprzeane, prywatyzacja, Ludności było pewło, siły roboczej też lecz 3 RP nie umiała dać tym ludziom godnego zycia i dobrych zarobków.

Z dzietnoscią 1,3 czy 1,2 POLSKA UMARŁA. Zobaczycie że za rok i 10 liczba mieszkańcow cały czas bedzie malała, bo błodzi są na zachodzie a kobiety nie chcą dzie. Bedzie tylko sam emeryt i rencista tylko kto na ich swiadczenia zarobi ??.

Takiej Polski my nie chcemy

~to ja

@WHO jakby dobrze policzył to nie za 20 lat a już trzeba by było wybierać tego Bur...miszcza.Dużo osób szczególnie młodych wyjechało za pracą a są zameldowani w mieście a fizycznie ich nie ma.