Get Adobe Flash player

Nowy sprzęt na szpitalnym OAIIT
Opublikowano: 11  Stycznia  2018

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli został wyposażony w kompletnie nowy sprzęt. Zakup urządzeń wartych prawie 1,4 mln zł został sfinansowany z budżetu państwa oraz budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Wniosek o wsparcie na zakup sprzętu i aparatury medycznej przygotował jeszcze na początku 2017 roku Wydział Inwestycji i Mienia Powiatu i został on za pośrednictwem wojewody złożony u ówczesnej premier Beaty Szydło. – A pani premier przychyliła się do naszego wniosku i podjęła decyzję o przekazaniu Powiatowi Stalowowolskiemu na ten cel kwoty 1 miliona złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Sprzęt zakupiliśmy pod koniec 2017 roku i jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ już służy ciężko chorym pacjentom. Udało się nam kompletnie wyposażyć od nowa 6 stanowisk na oddziale – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. Dzięki otrzymanemu od rządu wsparciu, zakupiono na potrzeby szpitalnego OAiIT następujące urządzenia: 6 łóżek do intensywnej terapii, 6 respiratorów stacjonarnych, respirator transportowy, zestaw pomp infuzyjnych, aparat do terapii nerkozastępczej, aparat USG, defibrylator i monitor hemodynamiczny. Koszt całej aparatury wyniósł w sumie 1 milion 395 tysięcy złotych, z czego 1 milion pochodził z budżetu państwa, a 395 tysięcy złotych z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Zadowolenia z tej inwestycji nie ukrywa kadra pracująca na OAiIT, która wreszcie może pracować na aparaturze medycznej najwyższej klasy. - Sprzęt był nam bardzo potrzebny, ponieważ ten dotychczas funkcjonujący pochodził z lat 90-tych ubiegłego wieku i mieliśmy już nawet kłopoty ze znalezieniem firm, które chciały go naprawiać. Coraz częściej zdarzały się awarie, co mocno utrudniało nam pracę. A aparatura, którą teraz otrzymaliśmy jest bardzo nowoczesna, to sprzęt wysokiej klasy, dzięki któremu możemy zapewnić bezpieczeństwo pacjentom naszego oddziału, którzy jak wiadomo, znajdują się w ciężkim stanie i wymagają bardzo intensywnej opieki – mówi Aleksander Zieliński, lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Na OIOM w Stalowej Woli mialam kilkakrotnie kogos bardzo bliskiego z rodziny, dlatego bywalam tam dosc czesto. Caly zespol tego oddzialu, na czele z Panem ordynatorem to wspaniali ludzie, oddani swojej pracy.
Dodano: 14  Stycznia  2018  21:46:46
Szpital jeden a różne oddziały ...
Dodano: 13  Stycznia  2018  08:13:45
~Do pionek
Chyba mówimy o dwóch różnych szpitalach. Mam całkiem odmienne zdanie.
Dodano: 13  Stycznia  2018  08:05:03
~Pacjent
Czym się podniecacie, to obowiązek starosty, za to bierze dobrą kasę co miesiąc.
To samo w szpitalu, żeden sprzęt nie pomoże jak będziemy pod opieką konowałów.
Dodano: 13  Stycznia  2018  08:01:00
OIOM w Stalowej Woli ma bardzo dobra kadre: to fachowcy, no i ludzie o wielkim sercu. Nisko chyle glowe przed wszystkimi pracownikami tegoz oddzialu w podziekowaniu za pomoc, ktora niosa potrzebujacym kazdego dnia.
Widac, ze wspolpraca szpitala z samorzadem jest dobra, bo to owocuje.
Dodano: 12  Stycznia  2018  21:56:41
I nawet sztucznych ogni z tego powodu nie było umiech
Dodano: 12  Stycznia  2018  10:24:00
~mariusz
no jak widać da się coś kupić bez wośp. może nie ejst takzle jak piszą w mediach
Dodano: 12  Stycznia  2018  09:22:10
~Wew
A cóż ci tak te serduszka przeszkadzają? Nie chcesz to nie dawaj kasy, ale po co te komentarze? Krzywdę ci owsiak zrobił?
Dodano: 11  Stycznia  2018  22:36:49
~prezio
Serduszka jak przykleją,sprzęt nabierze mocy.
Dodano: 11  Stycznia  2018  19:42:20
jzm
najlepszy sprzet nie uzdrowi nas, potrzebujemy DOBRYCH lekarzy
Dodano: 11  Stycznia  2018  19:12:07
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe