Zatrzymano bimbrownika

Image

Podczas interwencji dzielnicowy z Harasiuk i policjant służby kryminalnej ujawnili nielegalną wytwórnię bimbru. Na miejscu zastali również mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary w zakładzie karnym. Funkcjonariusze zarekwirowali sprzęt służący do wyrobu bimbru i kilka pełnych butelek trunku, a poszukiwanego przewieźli na komendę.

W czwartek dzielnicowy wykonywał czynności w rejonie służbowym związane z ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary. W ich trakcie uzyskał informacje, że na terenie jednej z posesji w Hucie Starej w gminie Harasiuki, nielegalnie wytwarzany jest alkohol. Dzielnicowy z Harasiuk pojechał sprawdzić informacje wspólnie z policjantem służby kryminalnej. Wchodząc na posesję funkcjonariusze zauważyli właściciela szybko wychodzącego z domu i zmierzającego w kierunku garażu. 81-letni mężczyzna podchodząc do drzwi garaży krzyknął „Policja!”. Jak się okazało, w pomieszczeniu był jego syn oraz mężczyzna, próbujący się ukryć za drewnianą beczką, wchodzącą w skład aparatury bimbrowniczej.

W budynku stał sprzęt do produkcji bimbru. Właściciel bezpośrednio przed przyjazdem funkcjonariuszy pędził bimber, nie zdążył schować aparatury i wylać płynów z kanki grzewczej i chłodnicy. Z kolei mężczyzna ukrywający się za beczką był dobrze znany dzielnicowemu, to jego miejsce pobytu ustalał. 33-latek pochodzący z Huty Podgórnej, poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

81-letni właściciel posesji przyznał, że w kuchni letniej miał jeszcze kilka litrów bimbru. Zaoferował, że sam go przyniesie. Pomimo, że dobrowolnie oddał alkohol, policjanci przeszukali kuchnię. Znaleźli jeszcze pięć butelek bimbru.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do wyrobu bimbru i kilka pełnych butelek trunku, a poszukiwanego przewieźli na komendę. 81-letni mieszkaniec Huty Starej będzie odpowiadał za nielegalny wyrób alkoholu.

KPP Nisko


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Janusz

Byle by sie dziadek nie sprul ze sprzedaje i bedzie wszystko ok, kilka buelek to na wlasny uzytek przeciez.

~jabolo

Wstyd dla policji! stracili uczciwi ludzie, nie zyskał nikt!!

~robbie

po bimbrze i nalewkach na spirytusie przynajmniej nie boli głowa. ostatnio miałem okazję napić się z kolegami żubrówki a w inny dzień de lux, wszystko zakupione w marketach po promocji. Rzadko piję alkohol, wtedy wyszło około pół butelki półlitrowej na głowę a na drugi dzień rano nie miałem głowy, taki ból przez kilka godzin. Nigdy mnie nie bolała głowa po alkoholu nawet jak na imprezie wyszła połówka na łeb.

~amen_

Nie rozumiem po co łapać dobrego bimbrownika i zabierać mu dobry bimberek, to jak strzał w kolano.

~zszokowany

Będą ordery i awanse umiechumiechumiech

~Pss

Sukces! Może obóz koncentracyjny od razu?

~zszokowany!!!

no super !!!!ciekawe ile policja pracowała nad tą sprawąumiechjak sie ma krowe to własnego mleka też nie wolno pić???

loczek

To dla własnych potrzeb pewnie imprezka miała być.

Może nareszcie nakręcony choć jeden odcinek BIMBROWNIKÓW w naszym kraju

~angel

Jak dobrze że ja nie piję tego dziadostwa przepalającego rurę (jedną i drugą) na zewnątrz.

~no to luu

Schwytali pożytecznego społecznie przestępcę. Może ostatniego ze starej dobrej szkoły księżycowej.

~set

Przecież na własny użytek można pędzić.A ze chłop lubi dużo wypić to zrobił z zapasem na swieta

~sygnalista

Przespałem coś czy PRL już wrócił

~sygnalista

Przespałem coś czy PRL już wrócił

~sygnalista

Przespałem coś czy PRL już wrócił

~sygnalista

Przespałem coś czy PRL już wrócił

~żal

Do czego to doszło! ta policja to już naprawdę niema co robić... Weźcie się za robotę a nie człowiek boi się we własnych czterech ścianach siedzieć ...żal.....tylko czekają na donosy. Ile później kosztuje takie doprowadzenie sprawy do końca??? A później płaczą ,że nie mają pieniędzy na radiowozy...żal ,żal ,żal

~siwy

nie rozumiem. to jak można to robić czy nie? jak to ejst??? ja sam w mrówce widizłem przyrządy do wyrobu wina umiech

~bocian

No tak - gdyby odprowadzał akcyzę to nazywałb by się producent alkoholu umiech. Nawet ładny kolorek tego alkoholu bez akcyzy.

~Wrr

Tam na Dabrowicy tez mozna znalezc rozlewnie bimbru jakby jakis pies chciał zwachac umiech

~Wrr

Tam na Dabrowicy tez mozna znalezc rozlewnie bimbru jakby jakis pies chciał zwachac umiech

~aaa

Powiedzcie mi w takim razie po co w sprzedaży legalnie jest aparatura do bimbru, drożdze do bimbru (W Mrówce mają tego chyba z 10 rodzajów), węgiel do filtracji, alkoholomierze i inne bajery??

~aaa

Złodziejskie Państwo. Człowiek nie może zrobić sobie bimbru nawet. Akcyza pewnie z 80 procent jest na tego typu wyroby. Złodzieje zabierają nam chyba ponad połowe naszych zarobionych pieniędzy.

~abstynent

Najlepszy bimber to harasiuk

~Aa

Nie chcieli się podzielić to pozamiatane.

~Eljot

Galicja to sama q...wa, pijak i złodźyj.

~mieszkaniec H

następnego dobrego bogu duch winnego człowieka zamkną za omijanie haraczu akcyzowego

~el menel

czysty przypadek!!!!!!!a tak na poważnie to jeśli mam gąsior wina za szafą i mi go przypadkowo znajdą to co wtedy?przecież nie zdążę wypić zanim dojdą od furtki do drzwi,poradżcie coś.

~wafel

tak się zabija rodzimy przemysł i inicjatywę.
koncerny nas trują i na tym zarabiają i nie dadzą zasmakować czystej, zdrowej i ekologicznej siwuchy

~aaa

Co za chamstwo żeby pare litrów własnorecznie zrobionego bimbru zabierać. Kto chce pić sklepowe pije sklepowe a ja wole domowe. Tak samo jak dżem czy masło. Czym oni się szczycą.

~destylator

Pamiętajcie ćpuny w dresach, dobry bimberek w rozsądnej ilości nie jest zły.