Alcatraz nam pięknieje

Image

Brzydota odchodzi w niepamięć. Budynek, który do tej pory psuł wizerunek centrum miasta zmienia się w oczach. Będzie nie tylko ładniej, ale i funkcjonalniej…

O stalowowolskim budynku, któremu mieszkańcy nadali nazwę „Alcatraz” pisaliśmy nie raz. Nie raz i nie dwa dyskutowali o nim radni miejscy. W czerwcu 2011 roku obiekt pomalowano na kolor jadowicie żółty co wzbudziło protest stalowowolan. Miesiąc później PINB nakazał przemalowanie obiektu. Trudno było zadziałać coś w temacie, przystąpić do zagospodarowania tej części Stalowej Woli, bo miasto nie jest właścicielem działek znajdujących się obok, przy skrzyżowaniu (chodzi o miejsce, gdzie dawniej stał sklep meblowy). Ale zmiany za Biedronką, która mieści się we wspomnianym obiekcie są już możliwe. I to właśnie w tym miejscu trwają obecnie prace budowlane. Po zakończeniu remontu będzie pięknie i nowocześnie.

Budynek „wkomponowany” będzie w otoczenie tak, by architektonicznie pasował do gmachu sądu i prokuratury (odcienie szarości, grafit, biel), będzie mieć „spłaszczony” optycznie dach (zastosowane zostaną rozwiązania tarasowe). Chodzi o dostosowanie się do zapisów miejscowego planu zagospodarowania. Znikną też charakterystyczne małe daszki i wszechobecne reklamy. Wybudowany zostanie trzykondygnacyjny nadziemny parking. Do obecnego budynku dobudowana zostanie część mieszkalna z klatką schodowa od ulicy Floriańskiej. Łącznie budynek będzie miał 6 kondygnacji, a na parterze mieścić się mają lokale handlowe (obecnie parter liczy ok. 5 m wysokości, 1 piętro- 4 m, nowy parter i 1 piętro miałyby po 3,2 m, stąd wygospodarowano by więcej kondygnacji).


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Bogna

Ciekawe czy znowu będzie obwieszony dookoła reklamami jak choinka.

~student

Tak nas urządzili tarnobrzescy architekci. I choćbyś przerabiał 6 miesięcy z gówna bicza nie ukręcisz.

~bobbudowniczy

do cdn:
dziękuję, nie chcę abyś mnie POKARAŁ umiech Znam miasto, więc nie POKAŻESZ mi niczego nowego. Pozdrawiam

cdn

~bobbudowniczy umow sie ze mna na spacer to ci pokarze .

~bobbudowniczy

do cdn:
mam wrażenie, że mówimy o dwóch różnych miastach...Robiłem dzisiaj spacer wzdłóż Aleji JP od górki do bazyliki i z powrotem. Nie widziałem żadnego wolnego terenu pod zabudowę. No może z wyjątkiem kawałka na górce za Toyotą i ławko-kontenero-niewiadomoczego. Gdzie ty widzisz te miejsca pod jakiekolwiek budownictwo? Wszędzie ulice, parkingi, budynki, chodniki i kawałki trawników. Tyle...Niestety w StW brak jest terenów pod jakiekolwiek budownictwo! Gdzieś na obrzeżach coś tam jest ale w tzw. ścisłym mieście - terenów budowlanych brak.

~oops

cały ten budynek sprawia wrażenie tymczasowego baraku z przybudówkami

~bob

Ta informacja to jakiś żart z czytających prawda? Styczeń z kwietniem pomylony no nie?

~fakt

Znając sknerostwo Właściciela, raczej ładniej nie będzie.

~fakt

Znając sknerostwo Właściciela, raczej ładniej nie będzie.

~zenon

Czy znajdzie sie na tym nowym cacku miejsce na postery wyborcze+? ☺
Skąd takie ożywienie w temacie powiększania obiektu?

~wowa

Mowa jest o nowoczesnej architekturze w Stalowej, a Wam tylko psie kupy w głowie. Typowe, wiejskie...

jazda

Yo teraz w Stalowej Woli, będzie, yo więzienie przeniesione z USA?. Kogo tam będą zamykać?

~chodnik

cdn w ogóle nie kumasz,psie kupy są na środku chodnika a nie tylko na poboczach - zejdź pajacu na ziemie

cdn

noooo weż leki i bedzie OK

~noooo

cdn, trawniki do odpoczywania muszą być odpowiednio utrzymywane, aby nie były zadeptywane. Coś Ci się pomieszało. Takie trawniki, jak te w mieście, są zadeptywane. Pozostają brzydkie klepiska, na których parkują samochody.

cdn

~faktu przypominam ze w naszym kraju tak jak w większości krajów UE nie ma zakazu spacerowania,relaksu czy tez piknikowania na trawnikach miejskich a co więcej właśnie po to sa trawniki aby na nich spędzać czas .Podejrzewam ze jesteś ze starszego pokolenia które to pokolenie żyjące w komunistycznych gdzie wszechobecne tabliczki typu ,,nie deptać trawników''zakazywały w połączeniu z przepisami ich deptania hahahahahha.Do likwidacji i zabudowy szeregowej uważam ze powinny byc przeznaczone wszystkie trawniki wzdłuż Alej Jana Pawla po obu stronach tak aby powstała zwarta zabudowa

~Pocisk

Alcatraz co wy dajecie to jest osoba prywatna co to dostawia osobiście znam tego właściciela i co ma sąd z tym wspólnego. Zajmicie się ty budynkiem kolo hali co jest menelnia to dopiero szpeci hale

~faktu

fakt, jeżeli Twoje wnuki łażą po trawnikach, to te trawniki długo trawnikami nie będą. Zostaną zadeptane. W to miejsce zaraz zrobi się parking. Więc nie pitolcie o zasranych trawnikach.

~Mewa

No i będziemy mieli Alcatraz BIS.

~Lih

To się nazywa plomba czy coś takiego. Dobudować przejście na drugą stronę ,gdzie mógłby być dworzec Pks i Pkp kładką jaka jest w Rzeszowie.

cdn

bobbudowniczy przecież napisałem ze wzdłuż calej ulicy Jana Pawła po jednej i drugiej stronie sa wolne miejsca pod zabudowę szeregowa z dołem handlowym a ty mówisz ze nie ma.Nie ma to tylko chęci i zezwoleń na budowę a nie terenów.Mozna pięknie zabudować cale aleje od konkatedry po Górkę tak jak przystalo na główna ulice miasta bo te trawniki wzdłuż to tak pasują jak na jakiejś wiosce pastwiska i wychodki dla psow.

art2deco

Obrazek wart 1000 słów :-)

Będzie potworek czy nie? Będzie!

~J23

Z gówna miodu nie ukręci.

~bobbudowniczy

W StW pozostaje przebudowa bo brak jest terenów pod jakiekolwiek budownictwo...Wielu mniejszych i większych inwestorów szuka działek pod budowę i niestety terenów budowlanych brak! To jedna z bolączek tego miasta.

~fakt

@cdn jakbyś chodził na spacery z wnukami,to byś wiedział i czuł w co one wdeptują co chwila

~cdn....

Gdzie Ty widzisz te psie kupy? Musisz chodzić z nosem przy ziemi. Dlatego nie widzisz tego, co się dookoła dzieje. Twoje wypociny są kompletnie niewiarygodne, bo wyrażane z pozycji kogoś, kto porusza się z nosem przy ziemi, widząc tylko psie kupy.

cdn

Ja od lat zastanawiam sie dlaczego wzdłuż alej od konkatedry do górki po obu stronach nie daje sie zezwoleń na zabudowę szeregówek z funkcja handlowa tak aby powstała ulica ze zwarta zabudowa na miejscu zasranych,zadeptanych i niczemu nie służących trawników na przestrzeni 20-30 metrów od ulicy.Narzekamy na brak gruntów pod budowę a w takich miejscach marnuje sie hektary miejsc pod budownictwo szeregowe-handlowo-mieszkaniowe.Takich placków w mieście jest dziesiatki .Wystarczy popatrzeć na Stalowa Wola z lotu ptaka.na you tube.Wszechobecne parkingi i trawniki.I puste place zasrane psimi kupami.

~Normalny

Niestety w Stalowej mało co do Siebie architektonicznie pasuje, no chyba, że ten wszędobylski syf. Proponuje zburzyć ten "polski czarnobyl" i postawić od nowa.

~Alonzo

Projektant tego budynku, powinien za popełnienie tego architektonicznego zabójstwa, złożyć papiery i zająć się czymś innym
(np lepieniem z gliny psich bobków) gdyby miał trochę samokrytycyzmu.