Kolędowali w DPS-ie

Image

Chór Lasowiacy wystąpił w w Domu Pomocy Społecznej imienia Józefa Gawła z koncertem kolęd.

Tradycją już stało się, że w okresie poświątecznym dyrektor Domu Jan Gorczyca zaprasza wybrane chóry, aby podopieczni Domu zaznali wzruszenia ze słuchania śpiewu pięknych polskich kolęd .

Chór Lasowiacy pod dyrekcją Edwarda Horoszki jako pierwszy wystąpił w tym cyklu wraz z towarzyszącymi młodymi muzykami należącymi do nowo wyodrębnionej z Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej - Kapeli Lasowiackiej: Jakubem Buczyńskim–skrzypce i Pawłem Żurawskim - klarnet. Na akordeonie akompaniował Edward Horoszko.

Po Mszy świętej odprawionej dla mieszkańców DPS-u przez księży ze zgromadzenia michalitów - księdza kapelana Eugeniusza Rycerskiego i księdza Dariusza Kielara, której oprawę, zgodnie z liturgią, również chór dokonał, przyszedł czas na koncert. Chór, z udziałem „swojej” kapeli , wykonał pięć utworów z piękną partią solową kolędy “Gdy śliczna Panna” wykonaną przez Ewę Wojciechowską.

Każda pieśń nagradzana była gromkimi brawami , a niektórzy mieszkańcy DPS-u włączali się śmiało do wspólnego kolędowania. Na koniec chórzyści okolicznościowym utworem podziękowali za kolędę życząc wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok.

Wieczorem, chór Lasowiacy tym razem z akompaniamentem kwartetu smyczkowego Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej (Jakub Buczyński, Natalia Popek, Marta Markowicz i Izabelle Leja) zapoczątkował dwiema kolędami – “Gdy śliczna Panna”( Ewa Wojciechowska – partia solowa) i “Za gwiazdą” koncert kolęd w bazylice konkatedralnej . Monumentalna sceneria bazyliki, piękne współbrzmienie z kwartetemi, regionalne stroje na tle świątecznej oprawy ołtarza w bazylice, wyróżniały chór Lasowiaków spośród występujących chórów.

Chór Lasowiacy, razem z młodymi muzykami z Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, zakończy czas kolędowania udziałem w spektaklu Janiny Wań -“Lasowiackie kolędowanie” 20 stycznia w Miejskim Domu Kultury.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Janusz

Bawio sie. Nic wiecej nie umio

~Stalowiak

A pan Marek maly brzdąc były radny nadal to prowadzi?