Get Adobe Flash player

Państwo wspomoże szpitale

Opublikowano: 16  Stycznia  2018

Do szpitala w Stalowej Woli i Nisku trafią środki finansowe, które zostały zapisane w budżecie państwa. Zostaną one wydatkowane na zakup karetki oraz sprzętu medycznego...

W uchwalonym budżecie państwa na 2018 roku zostały zawarte 2 poprawki, o które wnioskował poseł Rafał Weber. Pierwsza z nich dotyczy przeznaczenia 335 tys. zł dla szpitala w Stalowej Woli na zakup karetki.

- Nie są to środki, które będą rozdzielone w trybie konkursu czy trybie naboru. Jak tylko pan prezydent postawi kropkę nad "i" i podpisze ustawę budżetową na rok bieżący będzie można rozpocząć procedurę przekazywania środków, najpierw z Ministerstwa Finansów do wojewody podkarpackiego, a później do szpitala. Szpital będzie mógł ogłosić przetarg na zakup tej karetki- mówi poseł Rafał Weber.

Druga poprawka, która została zawarta to 330 tys. zł dla szpitala w Nisku na zakup sprzętu medycznego. Z tych środków zostanie m.in. zakupiony aparat USG.

Jak podkreśla poseł to pierwszy w historii przypadek, że w budżecie kraju na wniosek lokalnego posła zawarte zostały konkretne środki na faktyczne cele, z przeznaczeniem dla konkretnej instytucji.

Teraz z roku na rok sukcesywnie mają być zwiększane środki z budżetu państwa na służbę zdrowia. Plan jest taki, aby w 2025 roku osiągnąć wskaźnik PKB w wysokości 6%. W roku 2018 środki na opiekę medyczną wyniosą 93 mld zł (4,76%).

Obrazek

1 października 2017 szpitale w Stalowej Woli i Nisku znalazły się w sieci szpitali specjalistycznych. Pozwoliło to na zwiększenie środków finansowych dla tych placówek.

ObrazekObrazekObrazek

Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~Tosiek
CBOS i PIS-owskie sondaże są mało reprezentatywne !!!!!! Niech wreszcie podadzą,że PIS ma 66 % !!!!!!! A co nie mogą?????? Kto im zabroni !!!!!!! Tylko niech podadzą,że zrobili to na 100 osobowej grupie przed kościołem !!!!!!!!
Dodano: 19  Stycznia  2018  23:24:22
~lotto
Do "murzynekBambo" ja tam państw afrykańskich nie stawiał niżej od europejskich. Dla przykładu w takie Kenii(środkowa Afryka) wprowadzono kary za używanie reklamówek foliowych(nawet więzienie) a u nas opłaty po 20 groszy za reklamówkę. W Kenii towary obowiązkowo muszą być pakowane w kartony z papieru, u nas w dalszym ciągu w folie z tworzyw sztucznych. U nas premier otwiera w Kozienicach kolejny blok energetyczny opalany węglem a jednocześnie obniża cene energii elektrycznej wytworzonej przez elektrownie wiatrowe, i mowi o czystości powietrza i walce ze ...smogiem! Czy w tym dziwnym kraju zapanuje normalność? Jeżeli tak, to kiedy?
Dodano: 19  Stycznia  2018  13:16:49
~luxekspress
Co za tytuł! Państwo wspomoże szpitale.A skąd państwo bierze pieniądze na to wspomaganie? Od Paciaciakowej, Nowakowej, Kowalskiej itd.
Dodano: 19  Stycznia  2018  13:06:02
~Paulina
Kandydatem PiS na prezydenta w przyszłych wyborach będzie nie Duda ale Mateusz Morawiecki. Nigdy nie głosowałam na PiS ani przystawki ale zagłosuję jak na prezydenta będzie kandydował Grzyb z Torunia.
Dodano: 18  Stycznia  2018  21:06:22
~murzynekBambo
Przypominam,że energia elektryczna w Polsce obłożona jest podatkiem akcyzowym,czyli od towarów luksusowych. W XXI wieku prąd w środku Europy to luksus? Może w Afryce, chociaż czasem mam wrażenie, że naszym politykom bardzo blisko do Afryki...
Dodano: 18  Stycznia  2018  20:47:16
~Mamy 500+
Dla milionów Polaków ogrzewanie to luksus. Ubóstwo energetyczne dotyka mieszkańców wsi i miast
Statystyki są bezwzględne: nawet co dziesiąty Polak skarży się, że w zimie marznie w domu. Dlatego dogrzewa swoje cztery kąty gazem lub prądem. Licznik kręci się wówczas jak szalony, a rachunek za prąd będzie dla wielu poważnym zmartwieniem. Namawiają ludzi na ekologię, straszą smogiem, a ceny gazu i prądu? W GÓRĘ! Za zużyty gaz - 170 złotych, RACHUNEK? 270 ZŁOTYCH! CZYLI STÓWKA CO MIESIĄC NA PASIBRZUCHÓW W PNIG!!!!
To i tak podobno jest tanio ! Będzie 100% więcej jak zaczniemy kupować gaz od naszych " przyjaciół " zza oceanu , haha ... Ale będziemy " niezależni ", biedni ale niezależni ..
Dodano: 18  Stycznia  2018  20:42:16
~Rick
Platforma jakieś stoły i krzesła po Polsce woziła i było straszne narzekanie, a jak redaktor Semka jedzie podjeść sobie godnie i zażyć egzotyki to jakaś cisza.Jemu się należy.
Dodano: 18  Stycznia  2018  18:19:52
~@turystka
...mają dać 139 tys. zł. a milczą, że sam przelot turystki Beatki to koszt ponad 100 tys. zł. Paranoja!!!
Dodano: 18  Stycznia  2018  18:19:36
~@Adela
Dojna Polska dopiero się rozkręca.
Dodano: 18  Stycznia  2018  18:17:11
~Joaśka
"Sprzęt mającej też wymiar polityczny WOŚP nie powinien być oznaczany naklejkami w szpitalach. Nie mogę znieść agresywnego i ideologicznego słowotoku pana Jerzego Owsiaka" - twierdzi Jacek Karnowski
RZECZYWIŚCIE. LEPIEJ DAWAĆ RYDZYKOWI I NIE ZOSTAWIAĆ PO TYM ŚLADU.
Dodano: 18  Stycznia  2018  18:15:55
~PRL-bis
Moja ciotka w Warszawie dostała obniżkę pensji w Akademii Muzycznej polegającą na ustawowym cięciu do połowy , od kwoty od której obliczane są prawa autorskie (kwota uzysku). Ustawa weszła w życie od początku roku.

Jest bardzo dumna, że może sponsorować program 500+, miliardowe dopłaty do sektora węglowego, 200 mln. nagród dla pracowników p. Szydło, no i te 73 mnl. zł dla Rydzyka. A także bardzo potrzebne strzelnice w całym kraju których koszt będzie miliardowy.
CAŁY NARÓD BUDUJE POLSKĄ RZECZPOSPOLITĄ LUDOWĄ. W tym moja ciotka.
Dodano: 18  Stycznia  2018  18:13:24
~turystka
Kempa odwiedziła obóz dla uchodźców, tanio nie było
„Humanitarna turystyka – polecieć rządowym samolotem, spać w 5*Marriott, jeść i pić na koszt podatnika, koniecznie dla towarzystwa zabrać wielu reżimowych dziennikarzy m.in. P. Semkę. Na koniec, zadeklarować 130 tysięcy jałmużny na odzież”
Dodano: 18  Stycznia  2018  18:02:37
~TOWARZYSZE:
My wiemy co jest dla was dobre. Wy myśleć nie musicie. I pozwólcie towarzysze, że zacytuję wam taki taniec co się nazywa "TANGO" w wykonaniu podobno znanego tancerza Mrożka:

"... nie bójcie się, byle cicho siedzieć, nie podskakiwać, uważać, co mówię, a będzie wam ze mną dobrze, zobaczycie. Ja jestem swój chłop. I pożartować mogę, i zabawić się lubię. Tylko posłuch musi być."
Dodano: 18  Stycznia  2018  17:45:20
~Adela
Napiszę jeszcze, że mamy my obywatele zaszczyt sponsorować comiesięczne występy prezesa PiS na Krakowskim Przedmieściu.Proszę policzyć ile karetek trafiłoby do szpitali za te pieniądze?
Dodano: 18  Stycznia  2018  10:52:00
Dlaczego Stalowa Wola traci niemal wszystkie szanse na strategiczne inwestycje? S74 do tej pory nie ma nawet ustalonego przebiegu, nie mówiąc o rezerwie terenu czy dokumentacji projektowej. Tracimy jako miasto 3 projekty na poziomie województwa. Pierwszy: modernizację linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska - kasa pójdzie na linię Padew-Mielec-Dębica. Drugi: terminal przeładunkowy na tzw. szerokim torze - "nasz" w Hucie Deręgowskiej nie powstanie, województwo rozwija ten w Hucie Baranowskiej pod... Mielcem. Trzeci: marszałek i prezydent stwierdzili, że most na Sanie i 150 mln zł niepotrzebne, więc zrezygnowali z jego budowy. Dzięki temu środki można było przesunąć na budowę mostu do... Mielca.

W zamian dostaniemy karetkę dla szpitala, który nie ma nawet normalnego oddziału urazowego. Brzmi logicznie. Jak diabli. Karetkę zobaczy ciemny lud, remontu oddziału czy przyspieszenia budowy dużego projektu - nie.

(p)ośle, od lat mamy w Polsce ochronę zdrowia, nie służbę. Ale cóż może wiedzieć na ten temat marionetka partyjna...
Dodano: 18  Stycznia  2018  09:39:09
~Adela
Tak panie pośle jesteśmy dumni z tej karetki dla naszego szpitala,bo ona zostanie kupiona za nasze pieniądze, tak samo jak 500 plus, nagrody i odprawy dla ministrów -200mln, oraz ta niewielka kwota dla Rydzyka taki drobiazg 70mln.
Dodano: 17  Stycznia  2018  22:55:32
~Qwa
Zaraz, zaraz - karetki są dla Mielca, a nie Stalowej Woli.
Dodano: 17  Stycznia  2018  22:07:26
~Lih
Czy ten Pan Poseł to gdzieś pracował po ukończeniu fakultetów bo wydaje mi się,że nie bardzo.Takie trele morele .Do roboty... I poznać życie. A nie chwalić się.
Dodano: 17  Stycznia  2018  18:50:10
~Lih
Czy ten Pan Poseł to gdzieś pracował po ukończeniu fakultetów bo wydaje mi się,że nie bardzo.Takie trele morele .Do roboty... I poznać życie. A nie chwalić się.
Dodano: 17  Stycznia  2018  18:50:05
~Lih
Dodano: 17  Stycznia  2018  18:50:01
~mieszkanka
Panie Weber pieniądze z budżetu to są nasze pieniądze więc niech się pan nie ekscytuje że je dostajemy.Jeżeli byś powiedział że sam ufundowałeś to bym się cieszyła a tak to są również moje pieniądze.Nie słyszałam żeby cały rząd coś od siebie (czyli z własnej pensji dołożył).Porozmawiaj z Dudą i Kaczyńskim żeby sami za tą karetke zapłacili i ty też się dołóż to wtedy Stalowa Wola może zmieni zdanie na twój temat.
Dodano: 17  Stycznia  2018  18:44:41
~TVPis kłamie
Może i karawana jechać tak było z kaczyńskim na Wawelu.Ludzie protestowali a karawana kaczora jechała na Wawel
Dodano: 17  Stycznia  2018  16:50:14
~@Mieszkaniec
Twoim wnukom raczej mądrość nie zagraża bo w genach dziadka nic nie wskazuje by je posiadał. Karawana idzie a nie jedzie. Tobie pozostaje karawan.
Dodano: 17  Stycznia  2018  16:08:43
~Mieszkaniec
Karawana jedzie dalej, pospulstwo obrzuca się racjami i płacąc składki zdrowotne dyktuje innym gdzie mogą a gdzie nie mogą poczekać w kolejce do specjalisty - może Wasze wnuki będą mądrzejsze. 2
Dodano: 17  Stycznia  2018  14:58:24
~mająCoChcieli
Co wy chcecie od lekarza. Jemu klauzula sumienia zabrania leczyć PiS-owców.
Chcieli PiSowcy klauzul sumienia to tak będzie. Niedługo pielęgniarka powie, że zastrzyk to tylko dla katolika, a dla ateisty najwyżej pawulon. Gość po prostu chciał pokazać jak powszechny jest sprzęt "szatańskiego WOŚPu", którego przecież oficjalnie pis nie cierpi.
Jeżeli pieprzą o jakiejś klauzulach to ten lekarz ją wykorzystał BARDZO DOBRZE....Szacunek Panie doktorze. Lekarzy brakuje to i tak doktor znajdzie szybko zatrudnienie i bardzo dobrze...
Dodano: 17  Stycznia  2018  14:49:07
~Klauzula
Klauzula sumienia w pomorskiej przychodni!!!

Kartka przyklejona na drzwiach gabinetu lekarskiego w jednej z pomorskich przychodni informuje:
W TYM GABINECIE NIE OBSŁUGUJEMY PACJENTÓW Z "PiS" PONIEWAŻ WYPOSAŻENIE GABINETU ZOSTAŁO ZAKUPIONE Z FUNDUSZY "WOŚP". Rozpętała się burza.
W komentarzach na profilu lekarza możemy przeczytać wymianę zdań. Jeden z internautów zapytał, co na taką deklarację doktora powie NFZ? Doktor odpowiedział, że to jego prywatny gabinet i "NFZ może go pocałować w d...".
Dodano: 17  Stycznia  2018  14:39:27
To się nazywa NAWRÓCENIE !!!
Dodano: 17  Stycznia  2018  14:38:50
~OBŁUDA
Chazan powiedział o aborcji, że "Nawet taksówkarz który wiezie kobietę na zabieg POWINIEN PONIEŚĆ KONSEKWENCJE".
Największy aborter PRL poniósł surowe konsekwencje własnoręcznie dokonanych "skrobanek". Dostał awans w państwie PiS. Good morning PiSlamie!
Dodano: 17  Stycznia  2018  14:13:08
~@pola
On ci nie odpowie bo jego problem kolejek, rehabilitacji itp nie dotyczy. Oni wszyscy są "lepszego sortu", widziałaś kogoś z nich w poczekalni w przychodni?
Dodano: 17  Stycznia  2018  14:06:50
To cieszy ... ok
Dodano: 17  Stycznia  2018  13:47:57

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe