Zbieramy na ratowanie Oka Rafała

Image

Rafała, który stracił oko na szkolnej strzelnicy czekają kolejne cierpienia i kolejne zabiegi chirurgiczne. Leczenie jest bardzo kosztowne. Zbieramy pieniądze na operację! Potrzebna jest Wasza pomoc.

Cześć, mam na imię Rafał

Podczas zajęć na strzelnicy szkolnej rykoszet trafił w moje lewe oko powodując całkowitą i trwałą utratę wzroku. Gdy ciało obce znalazło się w gałce ocznej, a krew tryskała w każdym kierunku, major-prowadzący zajęcia przyłożył mi szary papier z toalety szkolnej. Mój stan był krytyczny. Przetransportowano mnie helikopterem do kliniki w Lublinie, gdzie podczas 5,5 godzinnej operacji walczono nie tylko o moje oko, ale również o życie (wykrwawiałem się w dość szybkim czasie ). Moje drugie oko również jest zagrożone z uwagi na fakt, iż przejęło funkcje oka lewego.

Moje dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami, a plany i marzenia runęły w gruzach. Jestem podporządkowany leczeniu, badaniom i staraniom by zachować gałkę oczną będąca protezą bez funkcji widzenia. Korzystam również z indywidualnego toku nauczania, gdyż stan zdrowia nie pozwala mi na regularne uczęszczanie na zajęcia szkolne. Przeszedłem już cztery poważne i skomplikowane operacje, których podjęli się jedynie prof. Ferenc Kuhn oraz Docent Jerzy Mackiewicz. Moje oko wymaga nieustannej i intensywnej opieki lekarskiej, a także farmaceutycznej. Walka o zachowanie gałki ocznej bez możliwości widzenia trwa. Blizny powypadkowe się rozrastają, a ostatnie z możliwych leków przestają działać. Jedyną nadzieją, aby zachować gałkę oczną jest pilna, 5 operacja-rekonstrukcja poszczególnych fragmentów oka (nie refundowanych przez NFZ). Dotychczasowe wydatki na leczenie pokryła moja rodzina, ponieważ szkoła nie wykupiła uczniom polisy OC. Koszty z każdym dniem stają się coraz wyższe, dlatego zwracam się z prośbą o Waszą pomoc. Z góry dziękuje!- pisze na stronie zrzutka.pl Rafał.

Osoby, które chciałyby wesprzeć leczenia chłopca, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na leczenie Rafała + WPŁACAM

.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Życzę

Dużo zdrowia chłopaku

~Bal

Dziś Budowlanka ma Studniówkę.
Myślę czy dyr i mjr będą mieli na tyle godności by nie dręczyć ofiary Rafała własną obecnością. Dyr z rarzytami tańczący poloneza to by było coś ...2

~Albercik

@Fakty
Jednym słowem Major odpowiada za wszystko - gradobicie, kolkusz i trzęsienie ziemi :-)

~Fakty

Master_ major stworzyły regulamin strzelnicy z zapisem okulary nie wymagane. Znasz go to zapytaj dlaczego pozwalał strzelać z broni dzieciom , dlaczego nie przeszczegal BHP . Major to człowiek mający wiele na sumieniu. Mnie osobiście ciekawi jak to możliwe że w jego kompani jeden z młodych wojskowych popełnił samobójstwo.W jego klasie została zgwałcona uczennica w latach 2008_2009. W 2016 Rafał traci oko i to wszystko podczas zajęć z Majorem. Ten człowiek już dawno powinien oglądać świat za krat.

~Fakty

Master_ major stworzyły regulamin strzelnicy z zapisem okulary nie wymagane. Znasz go to zapytaj dlaczego pozwalał strzelać z broni dzieciom , dlaczego nie przeszczegal BHP . Major to człowiek mający wiele na sumieniu. Mnie osobiście ciekawi jak to możliwe że w jego kompani jeden z młodych wojskowych popełnił samobójstwo.W jego klasie została zgwałcona uczennica w latach 2008_2009. W 2016 Rafał traci oko i to wszystko podczas zajęć z Majorem. Ten człowiek już dawno powinien oglądać świat za krat.

~master

Rafał z całym szacunkiem dla Twojej osoby nie chcę pisać nieprzyjemnych słów itd bo z tej całej sytuacji to mozna by napisać dobrą nute albo i nawet nakręcić jakiś odcinek do TVN-u np. Ukryta Prawda. Moje pytanie, które nurtuje mnie od dawna ,a znam osobę Pana Majora bardzo dobrze - dlaczego nie założyłeś okularów skoro były? Nie twierdze, że nie popełniono błędów, ale własny rozum też trzeba mieć, a ty widocznie go nie miałeś w tym czasie.
Tu widze, ze wypowiadaja sie sami znawcy tematu., ale dla mnie Rafał po części jesteś sam sobie winien. Życzę powrotu do zdrowia. A zniszczyć komuś życie przy okazji to tylko czysta przyjemność. Już nie ma sensu przytaczać przysłowia. Oko... .

~master

Rafał z całym szacunkiem dla Twojej osoby nie chcę pisać nieprzyjemnych słów itd bo z tej całej sytuacji to mozna by napisać dobrą nute albo i nawet nakręcić jakiś odcinek do TVN-u np. Ukryta Prawda. Moje pytanie, które nurtuje mnie od dawna ,a znam osobę Pana Majora bardzo dobrze - dlaczego nie założyłeś okularów skoro były? Nie twierdze, że nie popełniono błędów, ale własny rozum też trzeba mieć, a ty widocznie go nie miałeś w tym czasie.
Tu widze, ze wypowiadaja sie sami znawcy tematu., ale dla mnie Rafał po części jesteś sam sobie winien. Życzę powrotu do zdrowia. A zniszczyć komuś życie przy okazji to tylko czysta przyjemność. Już nie ma sensu przytaczać przysłowia. Oko... .

~master

Rafał z całym szacunkiem dla Twojej osoby nie chcę pisać nieprzyjemnych słów itd bo z tej całej sytuacji to mozna by napisać dobrą nute albo i nawet nakręcić jakiś odcinek do TVN-u np. Ukryta Prawda. Moje pytanie, które nurtuje mnie od dawna ,a znam osobę Pana Majora bardzo dobrze - dlaczego nie założyłeś okularów skoro były? Nie twierdze, że nie popełniono błędów, ale własny rozum też trzeba mieć, a ty widocznie go nie miałeś w tym czasie.
Tu widze, ze wypowiadaja sie sami znawcy tematu., ale dla mnie Rafał po części jesteś sam sobie winien. Życzę powrotu do zdrowia. A zniszczyć komuś życie przy okazji to tylko czysta przyjemność. Już nie ma sensu przytaczać przysłowia. Oko... .

~master

Rafał z całym szacunkiem dla Twojej osoby nie chcę pisać nieprzyjemnych słów itd bo z tej całej sytuacji to mozna by napisać dobrą nute albo i nawet nakręcić jakiś odcinek do TVN-u np. Ukryta Prawda. Moje pytanie, które nurtuje mnie od dawna ,a znam osobę Pana Majora bardzo dobrze - dlaczego nie założyłeś okularów skoro były? Nie twierdze, że nie popełniono błędów, ale własny rozum też trzeba mieć, a ty widocznie go nie miałeś w tym czasie.
Tu widze, ze wypowiadaja sie sami znawcy tematu., ale dla mnie Rafał po części jesteś sam sobie winien. Życzę powrotu do zdrowia. A zniszczyć komuś życie przy okazji to tylko czysta przyjemność. Już nie ma sensu przytaczać przysłowia. Oko... .

~master

Rafał z całym szacunkiem dla Twojej osoby nie chcę pisać nieprzyjemnych słów itd bo z tej całej sytuacji to mozna by napisać dobrą nute albo i nawet nakręcić jakiś odcinek do TVN-u np. Ukryta Prawda. Moje pytanie, które nurtuje mnie od dawna ,a znam osobę Pana Majora bardzo dobrze - dlaczego nie założyłeś okularów skoro były? Nie twierdze, że nie popełniono błędów, ale własny rozum też trzeba mieć, a ty widocznie go nie miałeś w tym czasie.
Tu widze, ze wypowiadaja sie sami znawcy tematu., ale dla mnie Rafał po części jesteś sam sobie winien. Życzę powrotu do zdrowia. A zniszczyć komuś życie przy okazji to tylko czysta przyjemność. Już nie ma sensu przytaczać przysłowia. Oko... .

~Marek

Boss, pisze się "objął" i "realizował". Znaki interpunkcyjne w dalszym ciągu są mile widziane w powszechnej i poprawnej pisowni.

~set

Hmm moze trzeba serialowego Belfra sprowadzić żeby wyjaśnił sytuacje kto z kim sie układa.
Dlaczego nie ma tu UWAGI z tvn.Zeby rozdmuchać sprawę i sie wyjaśni kto jest winny czy były okulary bo wiadomo ze strzelnica nie miała prawa istnieć i dyrektor i major sa winni ale moze chłopak tez troche jest sobie winien . To wiedza tylko ci którzy tam byli a reszta nie ma pojęcia wiec trzeba to nagłośnić a nie sie głupio przepychać w komentarzach które nic nie wnoszą i nic nie zmienią

~laka

Skoro część ludzi przesłuchiwanych w sprawie delikatnie mówiąc mijała się z prawdą lub tą prawdę zatajała to czy nie mozna im teraz postawić zarzutów? Rodzina powinna wystąpić rzeczywiście do prok.generalnego o nadzór nad ta sprawą by przekonać się czy ten parasol ochronny ma chronić ludzi z partii wodza! Współczuję uczniowi.

~Radny

Ja myśle ze to jeszcze nie koniec i sprzedawczyk z PSL a teraz działacz z PIS
Bogobojny gospodarz starostwa zasłuzony laureat tylu nagród wyrożnień w szczególnosci za Pomoc Osobom Pokrzywdzonym doczeka sie kilku zarzutów ktorę wyjdą w procesie to kwestia czasu.

~Boss

Powinna rodzina od samego poczatku wystapic do ministra aby objoł nadzorem to nieudolne sledztwo prowadzone przez prokuratora ze stalowej woli. Pan komendant policji w Stalowej Woli i były dyrektor budowlanki to szwagry jak ma policja zbierac dowody i prokurator stawiac zarzuty staroscie jak to dalszy ciąg układanki i karuzela połaczonych stanowisk dziwicie sie polucjantowi ze sie spotykał z dyrekcją i nie był obiektywny podczas przesłuchań byc moze takie dyrektywy usłyszał i realizoł je!

~RaWał

Rafał bedziesz na 100dniówce?

~Bron

Ja jestem ciekawy jak się dziś czuje prokurator Kowalczyk że Stalowej Woli który od samego początku nie zleciał żadnych czynności policji i prowadził śledztwo przez 6mcy tak aby zostało umorzone. A prokuratorzy z Tarnobrzega skierowali akt oskarżenia do Sądu tylko że do Stalowej Woli i znowu układy powinien Pan Ziobro się temu przyjrzeć co się tu dzieje przecież wszyscy znają Pana dyrektora Panią vice dyrektor która ma parcie na władzę i starostwo pana starostę co się spotyka z ludźmi z wymiaru sprawiedliwości jaki tu obiektywizm???

~Pomoc

Wpłacone zdrowia Rafał 2

~Timi

CXZ
Zebrali na rejestrację rizoma donmotocyklu za 450zł aż tyle kasy wpadło ja myślę że do dziś się zostawiają co z tym zrobić to jak 6 w kumulacji.

~Brawo

Rafał dużo zdrowia , jesteś rodzina która warto naśladować w walce z nieudolność ludzi którzy powinni zapewnić bezpieczeństwo w szkole uczniom.

~Rafał A

xxx - sam dobrze znam tą sytuacje gdy wszystko jest nie tak jak powinno a zdrowie to rzecz której nie można kupić , nikt mi wzroku nie wróci , ale zbierając na tą kolejna operacje mogę zachować moją gałkę oczna w formie protezy , kolejną sprawa jest to iż większość ludzi nie znając mnie w ogóle , wypowiada się na tematy o których nie ma zielonego pojęcia ,pełno jest ludzi zawistnych którzy zawsze będą życzyć mi źle bo doporowadzila moja mecenas do tego ze nie ma dyrektora na stanowisku i majora ale oni sobie sami są tego winni to jakie przekręty i samowolki robili (niestety nigdy nie znajdę słów aby to opisać) a dla wszystkich którzy to czytają krople,leki i zastrzyki które zażywam i będę musiał stosować je do końca życia kosztują ponad 3,5tysiąca miesięcznie a szkoła i winni na czele ze starosta umywają ręce , kolejną sprawą jest to iż na strzelnicy nie było okularów do strzelania ,a hejt który skierowany jest na mnie jest tylko i wyłącznie przykładem jak bezsilne wobec prawdy są osoby winne temu wypadkowi.

~cxz

Zbierali mu już na NOWY motocykl. Teraz kolejna zbiórka. Dobrą kasę wyciągną z tego oka...

~xxx

Rafał pomimo że Cie nie znam jesteś dla mnie obcą osobą ale muszę napisać masz więcej szczęścia w nieszczęściu ode mnie . Prędzej doczekam się końca mojego życia niż wyleczenia , czasami brak sił do walki z przeciwnościami losu co znam bardzo dobrze .

~xxx

Rafał pomimo że Cie nie znam jesteś dla mnie obcą osobą ale muszę napisać masz więcej szczęścia w nieszczęściu ode mnie . Prędzej doczekam się końca mojego życia niż wyleczenia , czasami brak sił do walki z przeciwnościami losu co znam bardzo dobrze .

~Uczen

Tak,oczywiscie teraz niech każdy zgania na szkołe.Trzeba było założyć okulary ochronne a nie mowic,że sa ci nie potrzebne,na własną odpowiedzialnosc ich nie zalozyles.

~Nath

Patrzę na to zdjęcie i nie wyobrażam sobie jak ten dzieciak cierpi ,wyobraźcie sobie szczypce ,igły w oku . A do tego tyle jadu lokalnego układu

~Blue

Taki fajny radosny dzieciak był . Dzis tylko szpitale leczenie heyt ze strony obrońców przestępców bo inaczej nie można określić winnych

~Luc

O co chodzi? to drugie oko ratują bo rozumiem ze pierwszego nie ma.

~Tomasz

Ludzie jeszcze nic nie zebrał a tyle gadki chłopak oka nie nie ma czym widzieć a Wy stanie się o parę groszy żal mi was !!!
Rodzina by wszystko zrobiła bez względu na koszty żeby tylko widział pomyślcie o młodym i o waszych dzieciach.

~Żal

oko okropnie zniszczone ,czarna dziura bez tęczówki pustka .
Powrotu do zdrowia dzieciaku