Zbieramy na ratowanie Oka Rafała

Image

Rafała, który stracił oko na szkolnej strzelnicy czekają kolejne cierpienia i kolejne zabiegi chirurgiczne. Leczenie jest bardzo kosztowne. Zbieramy pieniądze na operację! Potrzebna jest Wasza pomoc.

Cześć, mam na imię Rafał

Podczas zajęć na strzelnicy szkolnej rykoszet trafił w moje lewe oko powodując całkowitą i trwałą utratę wzroku. Gdy ciało obce znalazło się w gałce ocznej, a krew tryskała w każdym kierunku, major-prowadzący zajęcia przyłożył mi szary papier z toalety szkolnej. Mój stan był krytyczny. Przetransportowano mnie helikopterem do kliniki w Lublinie, gdzie podczas 5,5 godzinnej operacji walczono nie tylko o moje oko, ale również o życie (wykrwawiałem się w dość szybkim czasie ). Moje drugie oko również jest zagrożone z uwagi na fakt, iż przejęło funkcje oka lewego.

Moje dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami, a plany i marzenia runęły w gruzach. Jestem podporządkowany leczeniu, badaniom i staraniom by zachować gałkę oczną będąca protezą bez funkcji widzenia. Korzystam również z indywidualnego toku nauczania, gdyż stan zdrowia nie pozwala mi na regularne uczęszczanie na zajęcia szkolne. Przeszedłem już cztery poważne i skomplikowane operacje, których podjęli się jedynie prof. Ferenc Kuhn oraz Docent Jerzy Mackiewicz. Moje oko wymaga nieustannej i intensywnej opieki lekarskiej, a także farmaceutycznej. Walka o zachowanie gałki ocznej bez możliwości widzenia trwa. Blizny powypadkowe się rozrastają, a ostatnie z możliwych leków przestają działać. Jedyną nadzieją, aby zachować gałkę oczną jest pilna, 5 operacja-rekonstrukcja poszczególnych fragmentów oka (nie refundowanych przez NFZ). Dotychczasowe wydatki na leczenie pokryła moja rodzina, ponieważ szkoła nie wykupiła uczniom polisy OC. Koszty z każdym dniem stają się coraz wyższe, dlatego zwracam się z prośbą o Waszą pomoc. Z góry dziękuje!- pisze na stronie zrzutka.pl Rafał.

Osoby, które chciałyby wesprzeć leczenia chłopca, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na leczenie Rafała + WPŁACAM

.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jaaa

Dziwne bo nie tak dawno pisali ze ma teraz sztuczne oko.

~Kasa

Niestety ciężkie leczenie i nie refundowane .
Tylko zbiórka bo nikt maszynki do kasy nie ma

~pati

Kur...a Rafał wstydu nie masz!!!!! Żebrzesz o pieniądze a dupę sobie nimi podcierasz.

~Pomoc

Rafał dużo zdrowia i cierpliwości ,niestety podłych ludzi nie brak co widać po komentarzach .
Wpłaciłem

~Prawda

Rodzice jeżdżą średniej klasy autem ,wszystko wysprzedałli by leczyć dziecko .
Wstydź się szkoło ,dyrektorze ,majorze ,starosto . Tyle ze ci ludzie wstydu nie maja

~Szkoła

Nauczycielka tej szkoły mówiła ze on jest zdrowy a tu wyszła prawda na jaw .
Biedny chłopiec .
Wstydźcie się nauczyciel budowlanki ,jaki Pan taki kram

~Głupota

Fajny chłopiec ,przystojny miły a tyle cierpienia przez mądrość Smutka .

~Lek

To oko jest w opłakanym stanie ,niestety rekonstrukcja to ciężkie zadanie i olbrzymie koszty .
Jako lekarz nie widziałem przez wiele kat tak wyniszczonego oka

~Antoni

Set
Posłuchaj znam rodzinę psa mają za 5 tyś a nie za 2tys ale co to ma do rzeczy mieli 2 nowe auta jedno warte około 0.5mln z USA 4 motocykle nowe warte naprawde gruby hajs.Nieruchomosci w Tbg itd...
Warszawska kancelaria dr Zielinko ma swoje stawki poczytaj sobie a przez 1.5 roku zajmując się sprawą dojazdy itd... Podejrzewam że koszty nie małe. Do tego jak media donoszą tygodnik wyborcza czy polityka 190tys leczenie kosztowało dodaj to sobie jakie kwoty. Tylko dlaczego rodzina ma się wszystkiego wyzbaywać tylko dlatego że szkoła nie zapewniła bezpieczeństwa na zajęciach. Przecież nie ma wyroku tą sprawą potrwa 3-4 lata kto ma temu młodemu płacić za leki wizyty operację rodzina i koszty prawnicze pomysł co ich to powinno obchodzić? Tylko idoli piszą że ma rentę od kogo jak jeszcze nikt nie usłyszał wyroku prawomocnego???

~set

Ja człowieka nie znam ale jak ktoś pisze ze młody sie bawi piesek za 2 tys jakies auta to chyba cos jest na rzeczy.Po co mial by wypisywać takie bzdury

~Smutek

Biedne dziecko tyle operacji przez trepa i dyrektora oni wstydu nie mają narobili syfu i jeszcze dziady za leczenie nie płacą

~Antoni

Set i Ohoho
Posłuchajcie tempaki po pierwsze taka zbiórka jest na każdym etapie zweryfikowana dokumentacja medyczna następnie dzwoni się do instytucji klinik itd... Ustala fakty czy jest zgodne ze stanem faktycznym skoro admin to umieścił i ludzie sami decydują czy chcą pomóc czy nie.Dzieki takiej akcji wspiera się pomoc dla ludzi którzy tego potrzebują. A pisanie że aż mnie telepie to proponuję Ci żebyś się telepneła w pusty łeb aż usłyszysz echo a Ty set przeczytaj o sms premium ale że zrozumieniem jak twój umysł nie jest upośledzony w stopniu znacznym bo inaczej tego nie nazwie.
Nie dajesz zamknij jadaczkę nie kompromituj się w oczach innych...

~Czujny

Głupia szkoła , mówili ze dziecko zdrowe a tu widać jakie oko ma zniszczone i jeszcze piąta operacja , a ten trep razem z tym dziadem dyrektorem nic nie pomogli, a słyszałem ze tą hybrydę to sprzedali dawno na leczenie

~set

To moze byc ściema wprowadza prosto na stronę z zaplata jak doładowanie sms tylko wybrane sumy od 25 zl do 1000zl.Jak to jest prawda w tych komentarzach co tu piszą to rodzina powinna sie wstydzić i ze tak powiem wymuszać pieniądze.Pies za 2tys.!? Hybryda też do tanich aut nie nalezy

~ohohoho

Aż mnie telepie.... zrzutka na oko dla Rafałka, ohhh jacy oni biedni są. No i trudno wypadek się stał, mleko się rozlało, chłopak nie widzi na jedno oko... no i?? Ma 2 sprawne i może żyć normalnie, inni nie mają tego luksusu, lepiej pieniądze wpłacić na inne chore małe dzieci które bez pieniędzy mogą w każdej chwili umrzeć. W dodatku tak matka rozdmuchała sprawę że tak naprawdę pracę stracił porządny dyrektor który ciągnął tą szkołę i dobry instruktor, i pragnę przypomnieć że te osoby również mają rodziny, dzieci i jakoś muszą żyć i już nawet nie dociekam czyja była wina, oka już nie zwrócisz, niestety Polska cebulandia ma to do tego że liczę się tylko ja i gówno mnie obchodzą inni, choćbyś miał zdechnąć.
Zresztą obserwując tą rodzinę i znając ich matkę stwierdzam że to wszystko jest inaczej niż to wygląda, ta zbiórka dla mnie to po prostu żenada. Dlaczego tak piszę ?? Niech sprzedają Hybrydę, chleba ze smalcem też nie jedzą, pracę maja ?? mają, więc kredyt również mogą wziąć, bieda im nie straszna, ojj nie, nawet patrząc na zdjęcia z fejsbunia widać przepych, no bo kto biedny ma pieska za 2 tysiące??. Więc dlaczego mają się wszyscy zrzucać na nich ?? odszkodowanie dostanie?? dostanie, rentę dostanie ?? dostanie. Więc mam wrażenie że walczą o to by godnie żyć z tego co wywalczą w sądzie za co zapłacimy my wszyscy. Ot po prostu dobry biznes pod przykrywką straconego oka. Ale niestety są tacy którzy w to wszystko wierzą i dają się nieźle nabrać na ten kabaret. Żeby również nie było że jestem bezduszny i zły... winę oczywiście ponosi szkoła wraz ze starostwem i nic tego nie zmieni. Chłopakowi się to należy, ale trochę pokory i skromności w tym wszystkim. Po prostu trzeba sprawdzić 2 końce kija.

~set

Ja bym ruszył temat w UWADZE . Telewizja robi cuda i szkoła sie obudzi. Majora za kraty a dyrektora na bruk

~Kłamcy

Budowlanka zgotowała dramat dziecku ,szkoła powinna dawno robić zbiórkę i pomagać a nie grać głupa ze wszystko ok .
Pamietam jak nauczyciele szkoły mówili ze nic się nie stało a uczeń widzi .
Jaki dyrektor taka szkoła

~Polisa

Tyle cierpienia ,a trep w d miał bhp .
To dyr i mjr ,szkoła i starostwo powinni płacić nie rodzina

losiu

Zbiórka na okulary ochronne :p

~Wstyd

Szkoła to najgorsze dziadostwo jest w Stw ,żeby nie zrobić zbiórki na leczenie ucznia .

~Polisa

Nie dosłał an złotówki bo szkoła nie miała wykupionej polisy oc uczniów .
Sprawa jest w sadzie ale na wyrok przyjdzie poczekać 2 lata ....
Starosta jako organ prowadzący odmawia pokrycia kosztów leczenia ,czeka na wyrok .
I tak minie dwa lata zanim dostanie odszkodowanie .

~swinia

Z jednym okiem można żyć w 100% można jeździć autem pracować mieć dzieci.To jest przykre co sie stało ale nie przesadzajmy.Byl ubezpieczony dostał odszkodowanie szkolą czy nauczyciel rentę płaca jak sie sadził oczywiscie wiec pieniążki sa.

~Kolegazklasy

Rafał może by się tak nie stało gdybyś nie odmówił założenia ochronnych okularów,sam mówiłeś że nie potrzebujesz ich.

Licht

Skoro stracił oko, to jak można zbierać na ratowanie oka ?
Chyba w sensie, że na mszę za spokój duszy gałki ocznej.

~koliii

Szkołę do sądu i kasa będzie.

~set

Za ten stan rzeczy jest odpowiedzialna szkola i to ona powinna pokryc koszt operacji.Napiszcie do UWAGI zróbcie szum a wezmą sie do działania . Sprzedać sprzęt w szkole i beda pieniadze

~Nikol

Wpłacone
Zdrowia dzieciaku i cierpliwości czas leczy rany

~Budowlanka

Tyle cierpienia przez głupotę dyrektora to jest dramat

~Władza

Tyle cierpienia a winni nadal pod ochrona lokalnego układu władzy

~Qqqq

Może jakiś ksiądz kolędę odda bo teraz zbierają haracze od wiernych