Bezpieczne ferie
Opublikowano: 19  Stycznia  2018

Stalowowolscy policjanci prowadzą działania w szkołach z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się zimowych ferii. Do tej pory przeprowadzili już kilkanaście spotkań.

Od połowy stycznia policjanci ze stalowowolskiej komendy prowadzą przedsięwzięcia profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczne ferie 2018". Do działań tych aktywnie włączyli się dzielnicowi, a także policjanci z posterunków Policji. Jednym z elementów tej akcji jest spotykanie się z jak największą grupą młodych ludzi i przypomnienie im podstawowych zasad bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Takie spotkania miały miejsce w Szkole Podstawowej w Rzeczycy Długiej i Szkole Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli. Podczas tych spotkań mł. asp. Paweł Kuszaj mówił o zagrożeniach, na jakie mogą narażone być dzieci podczas zimowych ferii.

Dzieci mogły usłyszeć o zagrożeniach, które mogą spotkać na drodze, czy podczas zabaw na podwórku. Policjanci przestrzegali również przed niebezpieczeństwami związanymi z gazem, czy prądem elektrycznym oraz przypominali, aby pod nieobecność rodziców nie wpuszczać do domu osób obcych. Podczas tych spotkań stróże prawa rozmawiali także o zagrożeniach, jakie niesie za sobą korzystanie z internetu.

KPP 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe