Noworoczny Turniej Szachowy

Za nami VI Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „VICTORIA”.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowała rekordowa ilość uczestników - 69 osób ze Stalowej Woli, Pysznicy, Turbi, Tarnobrzegu, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Połańca, Przeworska, Rzeszowa, Warszawy, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Gorzyc, Skwierzyna, Jeżowego, Ossali i z Orzelca Dużego. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi uczestnicy – ponad 50 z nich to juniorzy do lat 18. Pozostałą grupę stanowili seniorzy. Duże zainteresowanie dzieci tą „królewską grą” wskazuje na to, iż szachowa dyscyplina wśród najmłodszych cieszy się coraz większą popularnością na terenie Gminy Stalowa Wola.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły się o godz. 14:15. Zawodnicy za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowy i dyplomy. Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie A został reprezentant RzKSz Rzeszów – Robert Brak uzyskując 6,5 pkt., zaś 2 miejsce zajęła Barbara Trybowska (uzyskała 6,0 punktów) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajął Wojciech Graczykowski z Ossali, zaś 4-te zajęła Anna Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajął: Piotr Paździerz (6,0 pkt.) z KMKSzach Victoria Komplexbud z Kielc, 2-gie miejsce zajął Adrian Słoniec (6,0) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, z kolei 3 miejsce zajęła Sylwia Polak (5,5) z RzKSz Rzeszów, 4- te Izabela Tokarz z Gambit Przeworsk, 5- Piotr Szpila z UKS SP 1 Leżajsk.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 2-gie miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei 3 miejsce zajął Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 4-te Bernard Sychta z Pysznicy, 5-te Michał Rzeszowiak z TKSzach Tarnobrzeg.