Stadion piłkarski w budowie
Opublikowano: 23  Stycznia  2018

Stalowowolski stadion piłkarski zmienia się. Zaglądamy na budowę i sprawdzamy jak idą prace…

Przebudowa stadionu piłkarskiego przy ulicy Hutniczej rozpoczęła się w czerwcu 2011 jeszcze za poprzedniej władzy. Na początku zburzono dawny nasyp wschodni od ulicy. Wkrótce pojawiła się w tym miejscu zadaszona trybuna o konstrukcji żelbetowo- stalowej na 1430 miejsc.

Później budowa ustała. Brakowało funduszy. Od 2012 do 2016 roku nic się na niej nie działo. W 2016 roku ruszyła rozbiórka trybuny zachodniej. W jej miejscu ma stanąć nowa konstrukcja dla 2 tys. widzów. Obecne działania mają związek z budową Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Zadanie ma kosztować ponad 43 mln zł (15 mln zł dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki). Teren budowy z listopadzie 2017 roku odwiedził minister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli ma być oddane do użytku końcem września 2018 roku. Do tej czasu piłkarze Stali będą podejmować rywali na stadionie piłkarskim w Rzeszowie… 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~erewan
@Menager_DE

"Potrafi zupelnie inaczej zarzadzac miastem anizeli te stare pryki."

Kpisz czy o droge pytasz? Zmienia sie wladze, bo musza... Wtedy to tzw. zarzadzanie miastem wyjdzie bokiem.

Tylko ten cynik bedzie juz daleko od tego bajzlu, ktory narobil smiejac sie z naiwnosci swoich wyborcow.
Dodano: 2  Lutego  2018  19:53:03
@manager_de
Nie pajacuje? Ufasz człowiekowi, który jedno mówi, a drugie robi? Który dostaje 5-cyfrowe wypłaty i przez tyle lat dorobił się jedynie kredytu? Ani on prawy, ani sprawiedliwy.

Jest młody, ale w jego przypadku to największa wada. Daje się robić w bambukoo przez starych działaczy. Zarówno w sprawie słomianych inwestycji, jak i dobrych relacji z politykami. Te ostatnie kończą się obcinaniem dofinansowań na nasze strategiczne projekty.
Dodano: 2  Lutego  2018  09:11:23
~csa
~Menager_DE ty żartujesz z tym wpisem. prawda? bo nie wierzę w to co czytam. porządny, prawy? to typowy karierowicz partyjny, który za wszelką cenę chce cały czas żyć na nasz koszt. typowy polityk, który mówi wszystko co ludzie chcą usłyszeć choćby było to kłamstwem, aby zostać wybranym. bez pojęcia o rządzeniu umiejący tylko ładnie się do kamer uśmiechać i brać kredyty na igrzyska. tak prezydent na 5+. umiech
Dodano: 1  Lutego  2018  11:13:06
Obecny prezydent to nietrafiony wybor ,PIS takiego kandydata dało.Zadłuzone miasto,wiec taki stadion to kolejne długi,a kibice nie przyjda jak bedzie kiepska gra na stadionie.Kasa powinna pojsc na zarobki piłkarzy ,a nie stadion rozbudowywac.
Dodano: 1  Lutego  2018  11:06:01
~Menager_DE
Obecny Prezydent na pewno nie pajacuje. Bardzo porządny człowiek, prawy, młody, ale wykonujący swoje obowiązki na 5+. Czy ,,Ś'' czy ,,Sz'' mało istotne, widocznie był tak marny, że nawet nikt go dobrze nie zapamiętał (oczywiście z nazwiska).
Dodano: 1  Lutego  2018  10:59:29
~hehehe
@Menager_DE

Pan Prezydent Ś.???

A jakiego to prezydenta Stalowa Wola miałam kiedyś, którego nazwisko zaczyna się na Ś? Podaj nazwisko.

Chyba, że nawet nie wiesz, kto przez 12 lat rządził tym miastem smiech2

Ignorancie...
Dodano: 1  Lutego  2018  10:34:46
nie wiem czy mial czy nie mial ,
ale nie pajacowal tak jak pan N i nie robil wszytkiego pod publike
Dodano: 1  Lutego  2018  10:17:36
~Menager_DE
wopin za to były prezydent, pan Ś. miał takie wspaniałe pomysły i był tak obyty w sprawach gospodarczych ze głowa mała.
Dodano: 1  Lutego  2018  10:05:53
No mankun masz 100% Racji
Ale czy można od takiego prezydenta wysmagać obycia w sprawch gospodarczych ??
W sprawach organizacyjnych ? , nawet w myśleniu na przyszłość !!
A z reszta widać po tym wszystkim co robi , tu tam i nazad !! , bez zabezpieczenia , bez pomysłu funkcjonowania i kosztorysów
Na szczęście ja podatków nie płace w stalowej... bo jakbym miał te jego pomysły sponsorować to...
Dodano: 31  Stycznia  2018  18:47:24
@stalówka
Zapomniałeś napisać, że tych kilkuset kibiców powiatowego klubu sportowego w końcu nie będzie musiało się wstydzić 😆

Nie odpowiedziałeś ani razu na pytanie, czy centrum piłkarskie się utrzyma. Koszty utrzymania to nie są pierdoły, tylko kluczowe wskaźniki opłacalności. Tauron Arena była tak zaprojektowana i przemyślana, żeby po 3 latach być dochodową. Tymczasem wcześnie zawarte umowy pozwoliły uzyskać dochód już w pierwszym roku funkcjonowania obiektu. Takie kocopały o wielkich zyskach w momencie braku jakichkolwiek umów na wynajem możesz opowiadać dzieciom w przedszkolu.

Gdyby Nadbereżny miał zakontraktowane wynajmy centrum piłkarskiego, jedną informacją prasową mógłby zamknąć dzioby wszystkim krzykaczom. No ale nie ma nawet planu finansowego tego przedsięwzięcia, a gdzie do jakichkolwiek umów czy rezerwacji terminów. Przez to została mu jedynie banda klakierów krzyczących o wielkich zyskach, chociaż nie ma żadnych klientów.

Przydałoby się też wyjaśnić, jaka siła sprawi,że utrzymanie 5 boisk, podgrzewanej murawy na płycie głównej, nowego budynku i nowej, większej trybuny będzie tańsze od dotychczasowej mizerii.
Dodano: 31  Stycznia  2018  18:34:28
Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne:

Podpisane porozumienie zakłada, że samorząd podkarpacki przekaże na inwestycję 25 proc. kosztów, ale nie więcej niż 8 mln zł. 50 proc. pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki, pozostałe 25 proc. miasto Rzeszów.


Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej

Zadanie ma kosztować ponad 43 mln zł (15 mln zł dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki - czyli niecałe 35% dofinansowania. Reszta z budżetu miasta.
Dodano: 26  Stycznia  2018  16:53:40
~KiBoL
Klasa światowa smiech2 Był stadion na ponad 10 k ludzi . A będzie na 3,5 k smiech2 Skok cywilizacyjny. Jak to za dojnej zmiany.
Dodano: 26  Stycznia  2018  12:06:06
~Stalówka
I tak podządni ludzie na mecze nie chodzą.
Dodano: 26  Stycznia  2018  08:48:38
~dziadek
Taki stadion już dawno powinien być w Stalowej..tylko za dużo było złodziei z zarządu MOSiR-u za pieniądze które miały pójść na stadion wybudowała się elyta sukcesu po 89 roku ! i Qrwa do tej pory nikt ich nie rozliczył a wszyscy wiedzą kto to
Dodano: 25  Stycznia  2018  21:14:47
~Roman
A mi się podoba i całej mojej rodzinie też, w końcu moje dzieciaki będą miały warunki na miarę XXI wieku. Wstyd, że dopiero teraz.
Dodano: 25  Stycznia  2018  20:11:59
@idiota
Zajrzałeś chociaż raz do uchwały budżetowej? Utrzymanie samego mosiru to kwota kilku milionów złotych rocznie. Centrum - pewnie koło miliona złotych. Ile dokładnie - nie wiadomo. Nie wiadomo też czy ktokolwiek podpisał umowę na wynajem i ile będzie można zarobić. Obecnie jest taki sam bajzel, jak za Szlęzaka, a Ty klaszczesz i cieszysz się jak małe dziecko. Gorzej, sam przyznajesz, że pierwsza trybuna jest bublem, ale nie widzisz jakim bublem będzie reszta.

A będzie, bo jest robione na szybko, byle zdążyć przed wyborami. Znowu będzie powtórka z rozrywki? Kibice w końcu się nauczyli patrzeć na ręce decydentów, czy znowu dadzą się nabrać na słodkie słówka?
Dodano: 25  Stycznia  2018  18:58:33
~antystal
jebac cie i twoja stara
Dodano: 25  Stycznia  2018  18:11:04
~antystal
jebac cie i twoja stara
Dodano: 25  Stycznia  2018  18:11:02
~antystal
Debilne kibole i tak prędzej czy później rozwala ten stadion! Pokazali klasy ostatnio w Rzeszowie promowali stalową w województwie! Debil zostanie debilem i nic tego nie zmieni nawet nowy stadion!
Dodano: 25  Stycznia  2018  18:07:25
~idiota
mankun baranie, pierwsza trybuna od strony basenu to wymysł szreka, każdy tłumaczył temu debilowi, że jest zła. Było to jego widzimisię. Czym się przejmujesz człowieku, na utrzymanie stadionu z twojej kieszeni pójdzie kilka groszy, jeśli w ogóle pracujesz lekgalnie, a srasz się jak by Ci ktoś chleb ukradł. Nie masz co robić człowieku, zajmij się czymś pożytecznym bo i tak Cię tutaj nikt nie słucha.
Dodano: 25  Stycznia  2018  17:22:16
@parapet
Liczba mieszkańców maleje od 1995. Nie uważasz, że najwyższy czas wdrożyć przemyślaną długoterminową politykę, która odwróci ten trend? Nadbereżny robi po trochę wszystkiego i efekt jest taki, że kupa pieniędzy jest wydawana na dobre pomysły, ale nie są one realizowane do końca.

Nadwyżka jest co roku. Najwyższa była w 2008, wtedy różnica między stałymi wydatkami i stałymi dochodami wyniosła ponad 35 mln zł. Obecnie mamy kilkanaście milionów złotych nadwyżki, z czego od przyszłego roku niemal całość będzie przeznaczana na obsługę zadłużenia. M.in. z powodu kryzysu budowa stadionu miejskiego stanęła w miejscu.

Ccm
Miasta poważne biorą kredyt i inwestują. Patrz Krosno czy Nowa Sól, gdzie rokrocznie dochody rosną - na nowouzbrojonych działkach budowane są nowe fabryki i można sfinansować coraz więcej przyjemności. Niepoważne miasta biorą kredyty i wydają je na przyjemności - patrz Tarnobrzeg czy Przemyśl, gdzie budują wyciągi narciarskie, wiadukty nad pustawymi liniami kolejowymi czy stadiony. Tam są problemy z zebraniem środków na remont drogi, bo cała nadwyżka idzie na obsługę zadłużenia. Celowo nie mówię o metropoliach, bo tam inwestorzy walą drzwiami i oknami. W miastach powiatowych - zależy od władz.

Oczywiście, że zła pora. Nadbereżny obecnie więcej wydaje niż zarabia. W dodatku w najbliższym czasie trzeba kolejne kilka milionów złotych na utrzymanie błoń, parku miejskiego i centrum piłkarskiego. Robi to za szybko i nie zastanawia się nad źródłem finansowania. Później nagle się okazuje pod koniec roku, że budżet się nie domyka.

Gdyby w międzyczasie uzbrojony został spory teren pod inwestycje i zaczęła się budowa fabryk, magazynów, whatever, problemu by nie było - dodatkowe dochody zmniejszyłyby deficyt.
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:23:08
Przebudowa stadionu zaczęła się w tamtym roku, a spadek liczby mieszkańców trwa od kilkanastu lat temu więc nie sądzę, żeby to był największy problem miasta.
Mówisz, żeby budować kiedy będzie nadwyżka budżetowa. Powiedz mi więc kiedy ostatnio była nadwyżka, albo kiedy będzie? Prawdopodobnie nigdy, bo 99% miast jedzie na kredytach i jest to zupełnie normalne.
Pomysł PCPN wg Ciebie nie jest zły ale oczywiście zła pora. Przecież można poczekać jeszcze z 50 lat? A może właśnie budowa PCPN wraz z hotelem koło stadionu dawać dodatkowe dochody do miasta. Wg planu ma tu być baza treningowa dla różnych drużyn, które będą tu przyjeżdżały na obozy treningowe - przecież nie za darmo. W dodatku do obsługi tego pracę znajdzie trochę ludzi.
Tylko niestety żeby coś zaczęło przynosić zyski najpierw trzeba zainwestować. A inwestuje się nie tylko wtedy gdy ma się nadwyżkę, mam nadzieję, że wiesz.
Od dłuższego czasu, w każdym temacie związanym ze Stalą lub stadionem jesteś nastawiony strasznie na anty więc nie mam zamiaru Cię przekonywać do swoich racji, ale może dostrzeżesz jakieś plusy inwestycji.
Dodano: 25  Stycznia  2018  14:39:09
~real
Stadion ok, ale po co, te trybuny mogły by się zapełnić jedynie w dobrych latach Stalówki
Dodano: 25  Stycznia  2018  14:37:06
@parapet
Standardowa gadka o dzieciakach i wstydzie z powodu niewyremontowanego stadionu. A ja głupi myślałem, że niepokój powinien wzbudzać coraz większy ubytek ludności - szczególnie w ostatnich latach. Za 10 lat będziemy mieć 4 z przodu, ale co tam - ważne, że dzieciaki będą miały się gdzie przebrać, a kibice w końcu przestaną się wstydzić.

No cóż, widzę, że dalej nie chcesz zrozumieć istoty problemu. Twoja strata.

Mnie będzie szkoda patrzeć na pustawy stadion - bo pomysł centrum piłkarskiego nie jest zły. Beznadziejne jest jego wykonanie, czyli porywanie się na uruchomienie kosztownego obiektu w momencie braku pieniędzy na bieżące utrzymanie dróg gminnych czy chodników. Czyli - zamiast zwiększyć dochody do budżetu, robi się na opak - najpierw wydaje się pieniądze, a później dopiero martwi skąd wziąć na utrzymanie obiektu czy spłatę zadłużenia. Takie typowo polskie jakoś to będzie. A później płacz, że nieczynne, a prezio nie daje na sport.
Dodano: 25  Stycznia  2018  13:38:27
Poziom ignorancji mnie przeraża. Miasto nie zbudowało wcześniej stadionu, bo brakuje pieniędzy. Zachwyt nad większym i nowszym ośrodkiem sportowym w momencie gdy nie ma dodatkowych środków w budżecie na jego bieżącą działalność jest przedwczesny. Minister dopłaca tylko do budowy, potem miasto samo musi go utrzymywać. Przecież taki obiekt będzie wymagał co najmniej milion rocznie.

Byłoby dobrze, gdyby na siebie zarabiał. Na początku każda taka instytucja wymaga dodatkowych środków. Skąd się wezmą, jeśli w najbliższym czasie nowych inwestorów nie będzie, obsługa kredytu pochłonie niemal całą nadwyżkę a miasto oprócz stadionu będzie musiało utrzymać nowe budynki i tereny rekreacyjne?

Szkoda, żeby nowy stadion stał zamknięty jak budżet się nie domknie.
Dodano: 25  Stycznia  2018  10:36:32
~kwadrat
Stadion piękny ! Brawo Panie Prezydencie! Trzeba było niestety naprawić tą bubel arenę, którą zbudował shrek.

SUPER !

A WAS OPOZYCJA BOLI? MIAŁO BOLEĆ umiech
Dodano: 25  Stycznia  2018  10:24:15
~Koks
A ja slyszałem ze Ślęzak szykuje się odebrać luckowi władze.
Dodano: 25  Stycznia  2018  09:21:12
~cynik
autostrady, stadiony, aquaparki i potiomkinowskie wioski obok... taka polska wersja kultu cargo
Dodano: 25  Stycznia  2018  06:30:12
~cynik
autostrady, stadiony, aquaparki i potiomkinowskie wioski obok... taka polska wersja kultu cargo
Dodano: 25  Stycznia  2018  06:29:45
Można interesować się piłką nożną i można się nią nie interesować. Żeby w mieście ponad 50 tys. nie było fajnego stadionu to już naprawdę słabo. To jest wizytówka i powiedzmy sobie szczerze - rzecz obowiązkowa. Chwała Lucjuszowi, że jest za sportem w Stalowej Woli.
Dodano: 25  Stycznia  2018  00:32:00
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe