Spotkanie z Adamem Bodnarem
Opublikowano: 24  Stycznia  2018

W Stalowej Woli odbyło się spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich dr Adamem Bodnarem.

Spotkanie, wbrew pozorom nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem społeczeństwa. Rzecznik przybył do miasta, by mówić o ważnych problemach, z którymi zmagają się obywatele, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

- Cel tych spotkań w dużej mierze zależy od tego, kto na nie przyjdzie. Uważam, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinienem tylko i wyłącznie bazować na tych skargach, które są kierowane, ale też powinienem wychodzić do ludzi, powinienem się z nimi spotykać, rozwiewać ich wątpliwości, ale także wyjaśniać czym na co dzień zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich. Na spotkania przychodzą osoby z różnymi problemami, czasami są to problemy drobne, życia codziennego. Dzisiaj przykładowo, jak byliśmy na spotkaniu w Sandomierzu, przyszły osoby, które skarżyły się na instalowanie linii gazowych na ich terenie, były osoby, które zostały objęte ustawą obcinającą im emerytury, ale były też osoby, które są zatroskane o stan demokracji, o stan niezależnego sądownictwa- mówi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Rzecznik uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie może dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do jego biura, dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

- Moja rola w czasie takiego spotkania to rozmawiać, tłumaczyć, wskazywać jak można radzić sobie z problemami, ale także wyjaśniać jaką rolę w tym wszystkim może odgrywać Rzecznik Praw Obywatelskich i inne instytucje państwowe, czasem mogą to być inni rzecznicy, np. Rzecznik Praw Pacjenta, czasami mogą być pomocni prawnicy udzielający porad w nieodpłatnych punktach pomocy prawnej- mówi rzecznik.

Jak mówi Adam Bodnar rzecznik jest także po to, żeby upominać się o te sytuacje, w których naruszane są nasze podstawowe prawa: wolność zgromadzeń, wolność słowa, prawo do sądu.

Podczas spotkania można było zabrać głos, zgłosić postulaty, na które później będzie można otrzymać odpowiedź.


 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~wariat
ten były pies jest teraz harcerzem hehe i chodzi na wszystkie marsze pisu i pajaca z platformy haha smiech2 wstyd !!!!
Dodano: 28  Stycznia  2018  23:42:26
~grajcie wTOTO
Okazało się, że hojny darczyńca który Grzybowi dał dwa luksusowe auta był sierotą, wychowywanym przez bardzo religijną ciotkę. Wiele lat słuchał Radia Maryja, a nawet „dostąpił zaszczytu” osobistej rozmowy z Rydzem. Nie wiadomo, dlaczego pan Stanisław stał się bezdomny, ale wiadomo, skąd miał pieniądze na auta. Jak twierdzi Rydz, pan Stanisław… wygrał 1 mln 350 tys. zł w totolotka!
Dodano: 26  Stycznia  2018  22:00:17
~I Sekr.KC PiS
„Nasz wielki projekt nie może być zrealizowany w ciągu jednej, czy nawet dwóch, kadencji. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy społeczeństwo, a przynajmniej jego wielka część, będzie nam wierzyć, będzie nam ufać”

NO TO ZAPOWIADA SIĘ DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ...
Dodano: 26  Stycznia  2018  21:53:03
~FACET BREDZI
NOWA INTERPRETACJA HISTORII WG. BRUDZIŃSKIEGO DZIŚ W SEJMIE:
faszyzm, nazizm i komunizm są ruchami lewicowymi. Ruchy narodowe nie mają nic wspólnego.
TO DLACZEGO PIŁSUDSKI W 1934 R. zdelegalizował ONR? Trzeba mieć jakąś wiedzę a nie bredzić w sejmie.
Dodano: 25  Stycznia  2018  23:58:26
~@kamil
A próbowałeś rozmawiać z jakimś dobrym psychiatrą?
Dodano: 25  Stycznia  2018  23:32:29
~Hejt Stop
W internecie hejt za hejtem opozycyjny propagandzista wstawia, a na proteściku pod sądem 8 osób? Żałosne i żenujące...
Dodano: 25  Stycznia  2018  20:12:28
~Rozum śpi
Czy hejter gdzie rozum zapomniał już jak niejaki Maleńczuk, ulubieniec totalnej opozycji paradował z naszyjnikiem ze swastyką? Albo jak kolejny ulubieniec lewackich mediów na czapce miał emblemat SS?
GDZIE WTEDY BYŁ TVN I RESZTA?
Dodano: 25  Stycznia  2018  20:10:14
~kamil
do PRLbis nie znasz faktow i jestes jebne..y.Prokuratorow za stanu wojennego było setki i dalej są prokuratorami.ale skoro unikano jak ognia wszelakiej dekomunizacji to dlaczego nie wykorzystac piotrowicza .ma gosc talent i tyle.setki ludzi UBabranych w minionym totalitaryzmie dalej pracuje ale to wam POsranym pałom nie przeszkadza."Wygracie wybory to se bedziecie zmieniac".A teraz morda w kubeł i czekac kolejnych wyborow a nie wyprowadzac ludzi na ulice i udawac umeczonych dyktaturą pis.bo jak juz LUDZIE wyjda na ulice to takie mendy aspołeczne jak obywatele RP czy smierdzace KODziarstwo z celebrytami wszelkiej masci pochowa sie po diurach
Dodano: 25  Stycznia  2018  20:08:19
~emil
a ja bym chciał zeby było tak jak było
Dodano: 25  Stycznia  2018  19:55:22
~z internetu
"Krakowska prokuratura nie kwestionuje opinii biegłej psycholog na temat zeznań trzech świadków wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu" - przekazał w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko. Biegła okazała się żoną lokalnego polityka PiS i kwestionowała wiarygodność świadków, którzy zeznali, że kolumna premier poruszała się bez sygnałów dźwiękowych.
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:49:28
~o kulson mać!
Władze chcą się np. dowiedzieć, na jakiej podstawie telewizja „zataiła fakt popełnienia przestępstwa, kto podjął decyzję o przetrzymaniu materiału i niepoinformowaniu "organów ścigania”, a także poznać szczegóły, dotyczące przeprowadzenia dziennikarskiego śledztwa, w tym „kwalifikacje” reporterów.
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:40:34
~gdzie rozum?
SŁOWACJA - policja aresztuje na 3 miesiące hajtującego Polaka. Grozi mu do trzech lat paki.
POLSKA - po dobie zatrzymanych nazistów trójka z nich wraca do domciu, Zatrzymano im paszporty.
Dziennikarze, którzy (wyręczyli odpowiednie służby) pokazali w TVN tę imprezę nazistowską w lesie mają się teraz tłumaczyć dlaczego nie pobiegli zgłosić tego na policję!!!
Normalność czy patologia?
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:37:06
~paranoja
We Wrocławiu pierwszy rektor Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej prof. Stanisław Kulczyński stracił bulwar swojego imienia. Pisowski wojewoda Paweł Hreniak podjął taką decyzję, bo profesor należał… do Stronnictwa Demokratycznego, był z ramienia SD posłem na Sejm, a nawet jego wicemarszałkiem w PRL. I to wystarczyło, żeby IPN uznał go za symbol zbrodniczego komunizmu.
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:27:50
~Mateusz
w sprawie wypadku byłej premier w Oświęcimiu, świadków badała psycholog, której mąż startował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:23:22
~PRL-bis
Należy ważyć słowa kierowane do Władzy, w czasach kiedy Państwo Prawa gwarantuje nam komunistyczny prokurator, poseł PiS, Stanisław Piotrowicz, który już raz brał udział we wsadzaniu do więzień opozycjonistów.
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:21:10
~PRL-bis
Należy ważyć słowa kierowane do Władzy, w czasach kiedy Państwo Prawa gwarantuje nam komunistyczny prokurator, poseł PiS, Stanisław Piotrowicz, który już raz brał udział we wsadzaniu do więzień opozycjonistów.
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:15:58
~taka prawda
PAŃSTWO NIC NIE ROBI Z OGROMNĄ FALĄ RASIZMU I RODZĄCEGO SIĘ FASZYZMU.
Wszystko to są pozorowane ruchy.
Do dziś nie ujęto bojówkarzy niosących rasistowskie hasła na marszu niepodległości.
Do dziś nazywają ten skandaliczny fakt "marszem patriotów".
Dodano: 25  Stycznia  2018  16:09:19
~prawica
ja chciałem się tylko przywitać, cześć komuchy z pisu umiech
Dodano: 25  Stycznia  2018  15:11:26
~POgaństwo!
Z niego taki rzecznik jak z mojej starej trąba.

A te chłoptasie na 9 zdjęciu to kto? Bo ja pamiętam Zbysia P. jako mylycjanta a może i ubeka a teraz ubrał krótkie portaski i bałamuci dzieci pseudo skautingiem. Wstydu nie masz? Ta lilijka cię nie parzy?

Precz z komuną!
Dodano: 25  Stycznia  2018  15:09:18
~Kaczor
Następnym razem sprowadzimy wam ojca od Majbacha to se wszyscy wszyscy przybiegniecie.
Dodano: 25  Stycznia  2018  14:00:57
~Kaczor
Następnym razem sprowadzimy wam ojca od Majbacha to se wszyscy wszyscy przybiegniecie.
Dodano: 25  Stycznia  2018  14:00:53
~megi
Na zdjęciach właśnie widać tych co czują się zagrożeni
Dodano: 25  Stycznia  2018  13:26:34
~megi
Jasiu to ty nie wiesz ze on pomaga bogatym jak myslą ze im się dzieje krzywda
Dodano: 25  Stycznia  2018  13:24:14
~jasio
może bys tak dupku zazdroscil jeszcze oddychać i jesc ubogim
Dodano: 25  Stycznia  2018  12:41:27
~jasio
abo kupować
Dodano: 25  Stycznia  2018  12:39:42
~Krater
Było ledwo 30 osób nie 50...
Dodano: 25  Stycznia  2018  12:39:13
~jasio
a o znalaz się jeded rasista /; ło nazwisku łubogi/: co zabrania ludziom jezxdzic
Dodano: 25  Stycznia  2018  12:38:53
~todziwne
...Spotkanie, wbrew pozorom nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem społeczeństwa..."

To dziwne co napisano, bo byłem na tym spotkaniu. Mogę potwierdzić, iż było ok. 50 osób. Ale liczba osób to nie wszystko. Dyskusja była bardzo interesująca, a tematyka bardzo różnorodna (sprawy ogólne i konkretne problemy uczestników spotkania).
Uważam, że wizyta RPO (i jego pracowników) i spotkanie z mieszkańcami naszego miasta są bardzo potrzebne. Miejmy nadzieję, że RPO będzie częściej odwiedzał StW.
Dodano: 25  Stycznia  2018  12:15:31
~yyy
Stalowa kiedyś byla czerwona,teraz stała się czarna,wszelkie przejawy wolnej myśli są potępiane,a młodych myslących niewielu w mieście zostało ,stąd emeryci przychdzą na takie spotkania.
Dodano: 25  Stycznia  2018  11:52:32
CYTAT
Rzecznik uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie może dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do jego biura, dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.


Takie spotkania muszą wprowadzać w błąd.
Dodano: 25  Stycznia  2018  10:39:02
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe