Get Adobe Flash player

Odprawa roczna niżańskich policjantów
Opublikowano: 26  Stycznia  2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano ubiegłoroczny stan bezpieczeństwa na terenie powiatu. Rok 2017 to dla mieszkańców powiatu niżańskiego ograniczenie przestępczości i podniesienie poziomu skuteczności pracy Policji.

W odprawie oprócz kierownictwa komendy, w uroczystym spotkaniu udział wzięli również: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek, Prokurator Urszula Błądek, Starosta Powiatowy Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski oraz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

Naradę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Nisku mł. insp. Janusz Śnios, który na podstawie multimedialnej prezentacji omówił wyniki pracy niżańskich policjantów za 2017 rok. Określając priorytety na 2018 rok, komendant wymienił m.in. dalszą współpracę z lokalnymi samorządami oraz upowszechnianie narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zaproszeni goście podkreślali wysokie standardy jakości pracy niżańskiej policji oraz bezproblemową współpracę z tą formacją. Złożyli również swoje podziękowania za codzienną służbę policjantów oraz efektywną współpracę z jednostką.

Zaprezentowane podczas odprawy wyniki podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusz Szymanek. Wyraził słowa uznania dla sposobu pełnienia służby przez tutejszych policjantów i za dobre wyniki osiągane przez niżańską komendę.

Warto podkreślić, że z początkiem roku niżańska komenda wzbogaciła swój tabor transportowy o nowy radiowóz KIA CEED. Zakup został sfinansowany ze środków budżetowych Komendy Głównej Policji w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020.

Od 18 stycznia w niżańskiej komendzie rozpoczął służbę Lakmus – policyjny pies rasy owczarek niemiecki. Lakmus wraz ze swoim opiekunem st. sierż. Damianem Żakiem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Funkcjonariusz opiekujący się psem zapoznał się tam z teorią, metodami tresury oraz sposobami pielęgnacji zwierząt. Podczas zajęć praktycznych pies ćwiczył posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika, pościgi, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienie śladów. Teraz głównym zadaniem czworonożnego funkcjonariusza będzie czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu niżańskiego. Obok oddziaływania prewencyjnego Lakmus może być wykorzystywany do działań związanych z zabezpieczeniem i przywracaniem naruszonego porządku publicznego podczas imprez masowych i zgromadzeń, przeszukiwania terenu i pomieszczeń, pościgu. Może stanowić pomoc przy wykonywaniu czynności interwencyjnych, zatrzymaniu osób, pilnowaniu, doprowadzaniu i konwojowaniu. Ponadto może być pomocny w tropieniu śladów oraz przeszukaniu terenu w celu odnalezienia osoby zaginionej. Lakmus trafił do jednostki dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Nisko. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Krysia
Tak Solejukowa to w niczym mi nie uwlacza, nawet trafne porównanie, znam tak jak ona dwa jezyki obce, mam studia a pierogi tez potrafie lepic jak wiekszosc kobiet. To coz taki policjant przy mnie i przy solejukowej, ile z tego potrafi co my? Pozdrawiam antykrysiu umiech
Dodano: 12  Lutego  2018  22:23:16
~antyKrysia
Krysia... jak czytam Twoje wypociny to się mi Pani od lepienia pierogów przypomina... taka Solejukowa
Dodano: 5  Lutego  2018  22:07:43
~Krysia
Jak patrze na tych policjantow to przypomina mi sie Stasiek z filmu Ranczo haha albo obsada policyjna z filmu U pana Boga w ogrodku haha
Dodano: 29  Stycznia  2018  13:44:03
~Ona
A gdzie burmistrz miasta Nisko i po co burmistrzowie z Ulanowa i Rudnika? Nie maja na głowie ważniejszych spraw i z nudow przyjechali
Dodano: 29  Stycznia  2018  13:39:29
~rni
a po godz 24 za cmentazem w nisku na trasie pszyszow bojanow policjanci z niska spia w lasach w radiowozach
Dodano: 27  Stycznia  2018  19:26:54
~jasio
a czy jest to cus takiego jak odprawy poslow greckich
Dodano: 26  Stycznia  2018  20:36:45
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe