Za sto dni matura
Opublikowano: 27  Stycznia  2018

"Czas ucieka i matura coraz bliżej" - śpiewają Czerwone Gitary. Zanim jednak trzecioklasiści zasiądą do egzaminu dojrzałości, bawią się podczas studniówkowej nocy...

Tradycją się stało, że w LO KEN bal studniówkowy odbywa się w murach szkolnych. Nie inaczej było i w tym roku. Zanim 9 klas maturalnych zatańczyło w otoczeniu najbliższych poloneza, trzeba było przez kilka tygodni sporo popracować. Do wielkiej nocy przygotowania trwały długo, bo należało udekorować sale i zadbać o wszystkie niezbędne szczegóły, bez których ta noc nie byłaby tak wyjątkowa. Nie można zapomnieć również o wielu godzinach prób, bez których polonez zatańczony przed rodzicami, dziadkami i rodzeństwem nie wypadłby tak perfekcyjnie.

Dyrektor szkoły podziękował rodzicom i nauczycielom za wkład wnieśli w rozwój maturzystów.

- Kiedy 3 lata temu my, rodzice, a tego słowa „my rodzice” nie używam przypadkowo, bo w tym roku jestem potrójnym ojcem: ojcem maturzystki, jestem nauczycielem i pedagogiem szkolnym. Kiedy oddawaliśmy wtedy jeszcze gimnazjalistów, jeszcze dzieci, w mury tej szkoły nie myśleliśmy, że ten czas tak szybko leci. Przez te 3 lata nasze dzieci powoli stawały się młodzieżą rujnując nasze domowe budżety kolejnymi osiemnastkowymi imprezami. Potem powoli kończyli wiek dorosły. Wiek dorosły to nie dorosły tylko dlatego, że tak wynika z metryki, bo dostali dowód osobisty, zrobili prawo jazdy, a choćby dlatego, że przed nimi egzamin, który nieprzypadkowo, potocznie nazywa się egzaminem dojrzałości- mówił Mariusz Potasz, dyrektor LO KEN.

Jak podkreślił starosta stalowowolski o tym, że nauczyciele doskonale przygotowali uczniów III klas do egzaminu dojrzałości, nie ma wątpliwości. Zanim jednak przyjdzie ten stres trzeba się bawić, dlatego też włodarz powiatu życzył wszystkim dobrej zabawy.

- Miło szaleć, kiedy czas ku temu. To właśnie dzisiaj jest ten czas dla was. Wchodzicie w okres dorosłości, stajecie się ludźmi dorosłymi i dzisiaj będziecie się bawić na pierwszym balu, który jest balem wyjątkowym, balem, który zapamiętacie do końca życia. Dzięki rodzicom, nauczycielom tak pięknie przygotowana jest sala, tak świetnie przygotowane jest menu, tak pięknie wyglądają dziewczęta i chłopcy. Dzisiaj możemy z podziwem na was patrzyć i być dumnym, bo to młodzież, która wchodzi w dorosłość i będzie niedługo zastępować nas na różnych stanowiskach, w różnych branżach i w różnych profesjach- mówił Janusz Zarzeczny.

 


Komentarze
1 2 3 »

Strona: 1/3 Wyświetlaj po:

~HULA
Super scenografia a gdzie był poczęstunek ? na korytarzu czy na tej sali i co było w menu.!
Dodano: 29  Stycznia  2018  15:32:14
pilnuj Jacek...
Dodano: 29  Stycznia  2018  11:48:13
~Klasa
Tylko jeden chłopak klasa blondyn ,bezbłędnie skrojony czarny garnitur . Reszta to przebieranki ,jakieś niebieskie ,brązowe buty śmiech na sali nie wpomne o szarości jak na plaże .Studniowka wieczorowa pora ,bal tylko czarny i granat ciemny reszta to bezguście . Budowlanka studniówkę miała tydzień temu tam dziewczyny piękne suknie a ten chłopiec z chorym okiem ,nigdy nie widziałam tak pięknego smokingu miło popatrzeć na foto LT studio .
Dodano: 29  Stycznia  2018  10:57:17
~siwy
inne szkoły jakoś nie chcą zapraszać mediów. prócz moze ekonomika w tamtym roku. chyba że się myle
Dodano: 29  Stycznia  2018  10:23:14
wielki plus za to że studniówka w SZKOLE!,tak powinno być, a nie wymyślają knajpy,restauracje,to już zupełnie traci urok!i jeszcze się cieszą, przechwalają,która szkoła gdzie,a to jest bez sensu!TYLKO W SZKOLE! Własna studniówka jest raz w życiu,a w knajpie się można bawić np. na Sylwestra co roku!!to raz a dwa,no to dawniej polonez był polonezem,a teraz to istny taniec z gwiazdami!,jak dla mnie przegięcie,za dużo tych figur,wygibasów, no ale znów ta moda....
Dodano: 29  Stycznia  2018  10:20:53
~Obiektywna
Standardowo w tym mieście mówi się i pisze tylko o jednej szkole. Tylko tam jest liceum i tylko tam była studniówka
.. Zapłacili wam byście tylko o nich non stop pisali?!
Dodano: 29  Stycznia  2018  09:48:13
~Powiat cały
Jak miło popatrzeć na taką piękną Polska młodzież. Jesteśmy dumni z urody, wdzięku i strojów.
Dodano: 29  Stycznia  2018  09:44:52
~cccp
Wytwórnia pasztetow drosed już ma dla was kontrakt.
Dodano: 28  Stycznia  2018  23:27:36
~tao
sliczna ta dziewuszka w czerwonym heheumiech
Dodano: 28  Stycznia  2018  23:11:45
~wiechu
Niektórym "komentatorom" pęcherzyki żółciowe się rozleciały,żółć się wylała i teraz chodzą sfrustrowani.Zapewne żadne z Was nie miało studniówki,ale czyja to wina?
Dodano: 28  Stycznia  2018  21:44:02
~blee
Młode dziewczyny a wyglądają jak stare baby.
Dodano: 28  Stycznia  2018  21:37:17
~M.Osiołowski
Niektóre z dziewczyn wyglądają raczej jak na balu emerytalnym a nie maturalnym...
Dodano: 28  Stycznia  2018  18:52:05
~matura
Takie teraz są maturzystki? to raczej czterdziestki .Dzięki .To ja mam 60- kę i lepiej wyglądam.!!!!.Po cóż się tak postarzać.Czy nie można łagodniejszy makijaż zrobić ?
Dodano: 28  Stycznia  2018  17:20:32
~UPSS
młodzi a starzy :(
Dodano: 28  Stycznia  2018  17:18:03
~UPSS
młodzi a starzy :(
Dodano: 28  Stycznia  2018  17:17:59
~driver
masz rację maturzysta, bezczelny playback.
Dodano: 28  Stycznia  2018  17:14:30
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe