Bezpieczne ferie z policją
Opublikowano: 31  Stycznia  2018

Na terenie województwa podkarpackiego trwają ferie zimowe. Dzielnicowi i policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z komendy w Stalowej Woli spotkają się z dziećmi, które nie wyjechały na zorganizowane formy wypoczynku i pozostały w mieście. W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiają o bezpiecznym zimowym wypoczynku oraz zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się w tym czasie. Od połowy stycznia policjanci ze stalowowolskiej komendy prowadzą przedsięwzięcia profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczne ferie 2018". Do działań tych aktywnie włączyli się dzielnicowi, a także policjanci z posterunków Policji. W ramach działań policjanci przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych i promowali zasady bezpiecznego wypoczynku. Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych policjanci odwiedzają miejsca, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na zorganizowane formy wypoczynku. W poniedziałek mł. asp. Paweł Kuszaj odwiedził dzieci, które zimowe ferie spędzają na zajęciach oferowanych przez świetlicę „Tęcza” w Stalowej Woli. We wtorek policjanci dzielnicowi i policjant z zespołu profilaktyki społecznej wspólnie z przewodnikiem psa st. sierż. Łukaszem Derylak i jego podopiecznym owczarkiem belgijski „Szopenem” odwiedzili dzieci uczestniczące w zajęciach pn. „Zimowa Laba” zorganizowanych przez Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli.

Podczas spotkań omówiono z dziećmi zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spędzania wolnego czasu na lodowiskach, zjeżdżania na sankach, czy w miejscu zamieszkania. Dzieci mogły dowiedzieć się: co to są zachowania ryzykowne, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i co należy zrobić w przypadku ataku psa. Przypomniano również o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia i o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach. Policjanci zachęcali do używania elementów odblaskowych, informując o ich obowiązkowym noszeniu poza terenem zabudowanym.

Z uwagi, że część dzieci uczestniczących w spotkaniach w najbliższych dniach wyjedzie na zorganizowane zimowiska, przypomniano o obowiązku używania kasków oraz przestrzeganiu przepisów obowiązujących na stokach narciarskich. Podejmowane działania wpisują się w przygotowaną przez Biuro Prewencji KGP kampanię informacyjno – edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, a dotyczącą bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich. Policjanci zachęcali również uczniów do udziału w konkursie plastycznym adresowanym do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe