Siostry poprowadzą Dom Dziecka
Opublikowano: 1  Lutego  2018

Została podpisana umowa na prowadzenie całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciątka Jezus”, pomiędzy Powiatem Niżańskim, reprezentowanym przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarostę Adama Macha, a Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego w Warszawie.

Zgromadzenie zostało wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych Powiatu Niżańskiego w 2018 roku, w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, w ramach zadania „Prowadzenie całodobowej placówki opiekuńczo - wychowawczej typu socjalizacyjnego”.

Na realizację tego zadania w 2018 roku Powiat Niżański przeznaczy kwotę 1.222.442 zł.

Istniejąca placówka zapewnia dzieciom pozbawionym częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej opiekę i wychowanie. Docelowo może przyjąć 30 dzieci. Do placówki tej kierowane będą dzieci zarówno z terenu Powiatu Niżańskiego, jak i z innych powiatów (w przypadku posiadania wolnych miejsc), na podstawie skierowania Starosty Niżańskiego, pozbawione częściowej lub całkowitej opieki rodzicielskiej, zwłaszcza dzieci o szczególnych potrzebach zdrowotnych na pobyt całodobowy, po wyczerpaniu możliwości udzielenia pomocy w rodzinie naturalnej lub umieszczenia w rodzinnej pieczy zastępczej.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~rex
Co Wy piszecie, przecież ten dom już dawno siostry prowadzą. Pracują też osoby cywilne. Byłam tam i było super.
Dodano: 6  Lutego  2018  10:34:40
~Piotr
anty-współczuję Ci, żeby nie być sflustrowanym to musisz uprawiać sex. Szkoda, ze głową nie umiesz myślec. I wszystko sprowadzasz do seksu.
Dodano: 5  Lutego  2018  17:04:20
~Grześ
Ten dom już siostry prowadzą od kilku lat. Sam się tam wychowałem i było mi tam bardzo dobrze. Fajna atmosfera, różne było bo my tez nie byliśmy aniołami. Ogólnie wszyscy się o nas troszczyli bardzo dobrze.
Dodano: 5  Lutego  2018  17:01:16
~Menager_DE
anty mały człowieczku, zmień kategorie swojego myślenia, to pogadamy.
Dodano: 4  Lutego  2018  15:22:10
~anty
Do Menager-DE- ty karle po praniu mózgu tobie nic już nie pomoże
Dodano: 4  Lutego  2018  14:01:50
~Menager_DE
Skąd ty mały człowieczku możesz wiedzieć, że zakonnice się nie nadają do opieki nad dziećmi? Nadają się właśnie i to bardzo dobrze. Twoja argumentacja jest tak śmieszna, że szkoda klawiatury.
Dodano: 4  Lutego  2018  02:54:27
~anty
ZAKONNICE NIE NADAJĄ SIĘ DO OPIEKI NAD DZIEĆMI.JAKO BEZDZIETNE NIE MAJĄ UCZUĆ MACIERZYŃSKICH.NIE UPRAWIAJĄ SEKSU ,DLATEGO SĄ SFRUSTROWANE I CZĘSTO AGRESYWNE ,BO NIEZASPOKOJONE SEKSUALNIE.BĘDĄ MOLESTOWAĆ,TAK JAK TO MIAŁO MIEJSCE W WIELU OŚRODKACH PROWADZONYCH PRZEZ KSIĘŻY LUB ZAKONNICE.WRESZCIE DLACZEGO ZNÓW ODDAJE SIĘ W RĘCE KOŚCIOŁA KOLEJNĄ RZECZ ,KTÓRA JEST WŁASNOŚCIĄ PAŃSTWA POLSKIEGO.
Dodano: 3  Lutego  2018  12:05:45
~Menager_DE
Bardzo dobra decyzja. Siostry zakonne wychowają te dzieci na prawych i kulturalnych ludzi.
Dodano: 2  Lutego  2018  16:17:42
~Yhym
A przez co najbardziej trafiają dzieci do takich placówek przez alkochol rodziców jak ważniejsze to niż dzieci a więc cieszcie się ci kturzy nigdy nie muśieliście być w takich placówkach jak dom dziecka itp bo dzieci tam mogą czuć się tam dobrze lub zle ale nigdy to nie zastąpi normalne rodzny i jest to przykre rozumiem że niekture dzieci trafiają tam przez to że rodzice chorują poważnie ale przedefszystkim są to przypadki że rodzice nadużywają alkocholu i są patologiczni
Dodano: 2  Lutego  2018  10:00:43
~Rty
Oby te siostry okazały się naprawdę miłe
Troskliwe a sZczególnie miały w sobie dużo dużo empatii bo to najważniejsze.
Kontrola powinna być nad tym domem dziecka po to żeby te dzieci nie były zgwałcone za kare przez księży pedofilii
Dodano: 1  Lutego  2018  15:27:06
~kiki
Tylko współczuć tym dzieciakom co tam trafią
Dodano: 1  Lutego  2018  13:43:05
~draiver
a gdzie ten dom dziecka to nie łaska napisać pismaku.
Dodano: 1  Lutego  2018  13:25:46
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe