Mazowsze kolędowało w SW

Image

W kościele pw. Opatrzności Bożej na Porębach odbył się niezwykły koncert. Artyści z zespołu Mazowsze w czwartek swoją muzyką wzruszali i dawali radość mieszkańcom Stalowej Woli…

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki w subtelnych aranżacjach podkreślających świąteczny nastrój. Zespół Mazowsze to jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów pielęgnujących tradycję i przekazujący młodemu pokoleniu wartości dla nas, Polaków najcenniejsze.

Do tych tradycji należy również zwyczaj kolędowania. Te piękne pieśni znane i tak chętnie śpiewane przez wszystkich w interpretacji solistów Mazowsza poruszyły serca mieszkańców Stalowej Woli.

- Okazuje się, że zespół pieśni i tańca Mazowsze jest tylko o 10 lat młodszy od miasta Stalowej Woli. Okazuje się, że rok 2018 jest rokiem jubileuszowym nie tylko dla naszego miasta, które jak wiadomo obchodzi 80 rok istnienia, ale także dla Mazowsza, który to zespół w tym roku ma swoje 70- te urodziny. W 1948 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki powierzyło misję powołania zespołu ludowego prof. Tadeuszowi Sygietyńskiemu. Chodziło o ratowanie od zapomnienia pięknych polskich pieśni, piosenek, przyśpiewek, tańców, pieśni mazowieckiej wsi, a także innych regionów Polski, ale idea powołania Mazowsza zrodziła się dużo wcześniej, w czasie II wojny światowej, kiedy to Tadeusz Sygietyński, wspólnie z Mirą Zimińską- Sygietyńską, znakomita polską aktorką okresu przedwojennego przysięgli sobie w bombardowanej Warszawie, że jeżeli przeżyją wojnę, to taki właśnie zespół powołają- mówiła przed koncertem Dorota Szczurek.

Zespół nieustannie koncertuje na polskiej i zagranicznej scenie i od 70 lat cieszy, wzrusza, bawi i niesie powiew historii w różnobarwny sposób. To jeden z najwspanialszych zespołów artystycznych na świecie. Mazowsze tańczy i śpiewa swoje pieśni wszędzie tam, gdzie żyją Polacy.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Janusz

Bawio sie muzykanty jebane

~Janusz

Bawio sie muzykanty jebane

~Janusz

Bawio sie

~blisko

Kilka lat temu Mazowsze miało koncert w Nisku-organizatorzy w nagrodę zostali pozwalniani z pracy.Czy warto wysilać się ?

~masmix

Ale co dajcie spokój? Nie rozumiesz ptysiu że wydajesz nasze publiczne pieniądze na pierdoły typu chórki dla rozmodlonych i stadion dla tępych szympansów na trybunach? Rozliczymy cię za to niedługo...

~ggg

do st.wola
Taki koncert i w tym kościele odbył się też za czasów panującego poprzednika, a TY jeszcze w pampersach chodziłeś i nie pamiętasz .
A co ma piernik do wiatraka.Dajcie już spokój z tymi wywodami.

~joj

ciekawe kto za to zapłacił?

~xxx

Piękny śpiew wszystko na medal pięknie.

~st.wola

Solidny występ byłby w MDK. Tu chyba chodziło o dowartościowanie parafii dawnego ministranta.

~siwy

wszystko super ale ten kościół jest za mały na takie widowisko. powinno być organizowane w bazylice albo mdk

~ Revela

Wielkie dzięki za wspaniałe chwile.Chór z orkiestrą, można pomarzyć...Szkoda, że w naszym MDKu Chór Lasowiacy i orkiestra z którą chce śpiewać są niemiłe widziani i uniemożliwia im się próby.

~ Revela

Wielkie dzięki za wspaniałe chwile.Chór z orkiestrą, można pomarzyć...Szkoda, że w naszym MDKu Chór Lasowiacy i orkiestra z którą chce śpiewać są niemiłe widziani i uniemożliwia im się próby.

~sekretnie

zapytam czy taka laska jak p.Dorotka Sz. zmieniła nazwisko?

~Pytajec

Czy to był koncert harytatywny czy znowu został ułuchomiony kłedycik na łozływkę

~iks

Znakomity koncert, pełna profesja. Chwała organizatorom!!!!!!!!!!

~iks

;;;;

~git

Świetny koncert .Dzięki Organizatorom .