Policyjne działania "pieszy"
Opublikowano: 5  Lutego  2018

Dziś na drogach Podkarpacia policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych, a także zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

Zima to czas, kiedy rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych. Jest to głównie związane z pogarszającą się widocznością na drogach. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami wypadków. Dlatego policjanci po raz kolejny skupiają swoje działania na ich bezpieczeństwie.

Funkcjonariusze zwracają uwagę na kierowców, którzy bagatelizują prawa pieszych. Na pobłażliwość nie mogą liczyć kierujący omijający pojazdy, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych, wyprzedzający na przejściu lub bezpośrednio przed nim, jak również kierowcy, którzy nie udzielają pieszym pierwszeństwa na przejściach.

Policjanci przyjrzą się także temu, jak piesi zachowują się na drodze. Najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach, w rejonie skrzyżowań i przystanków. Główne błędy pieszych to nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie na jezdnię zza pojazdu. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na stosowanie się pieszych do obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Przypominamy, że Prawo o ruchu drogowym nakłada na pieszych, poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pieszy może poruszać się bez elementów odblaskowych po zmierzchu jedynie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny do 100 złotych.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~małyjon
Proponuję przeszkolić rowerzystów którzy myślą że jak jest przejście to mogą rowerem przejechać przez każde.
Dodano: 7  Lutego  2018  12:35:06
~usia
Niech policja zajmie się rowerzystami jeżdzącymi po chodniku i wjeżdzającymi na przejście dla pieszych .
Dodano: 7  Lutego  2018  09:29:24
~set
Powinni dawać mandaty pieszym za przejście przez jezdnie ze słuchawkami na uszach bądź za korzystanie z telefonu czy tam urządzenia przenośnego w czasie przejścia przez jezdnie.Poniewaz nie zachowuje ostrożności tylko wali na jezdnie jak święta krowa a pozniej to kierowca winny
Dodano: 6  Lutego  2018  07:38:41
~do frotera
Pieszy wchodzacy na przejscie tez powinien zachowac szczegolna ostroznosc, zamiast tkwic nosem w telefonie, badz byc zbyt zajetym rozmowa zeby sie rozejrzec... i wypadek murowany
Dodano: 5  Lutego  2018  20:23:49
~Frotera
Rett debilu drogowy a od kiedy jest ze pieszy nie może rozmawiac przez tel gdy pasa przechodzi przez drogę?
Dodano: 5  Lutego  2018  16:51:50
~mieszkanka
Zacytuję:"Funkcjonariusze zwracają uwagę na kierowców, którzy bagatelizują prawa pieszych". Do jasnej cholery, a kto widział policjanta zwracającego uwagę pieszemu czy idiocie rowerzyście wiozącym drugiego idiotę na kierownicy? kto widział policjanta wręczającego mandat pieszemu? Przypomnę, że ci za kółkiem mają drogie, obowiązkowe ubezpieczenia. Idioci, będą płacić odszkodowania do trzeciego pokolenia.
Dodano: 5  Lutego  2018  16:11:01
~rettt
Brawo. Weście się jeszcze za rozmawiających przez telefon w samochodach, na rowerach i u pieszych przechodzących po przejściu.
Dodano: 5  Lutego  2018  15:25:59
~Mambo
POLICJANCI POD JUSTYNĘ!!!!
Dodano: 5  Lutego  2018  14:30:22
~Gengar
@fix

Dokładnie...a jak jeszcze widze jak te matki polki uczą tak robić swoje dzieci i ciągną je za ręke i przebiegają prze ulice to człowieka aż się coś ciśnie na usta.
I te starowinki co biadolą, że one nie będą nadrabiały 50 metrów zeby do pasów dojść bo nie mają siły, ale przez ulice przebiec to sił nie brakuje... Albo chłopaczki cwaniaczki co to łapami wymach...ą jak się na nich użyje klaksonu bo idzie taki przez środek ulicy z łapami w kieszeniach jak by się po przedpokoju przechadzał.

Brak słów dla takich "ludzi"... jak zwierzęta normalnie.
Dodano: 5  Lutego  2018  14:18:11
~fix
brak patroli kolo Justyny piesza cholota przechodzi przez skrzyżowanie wprost pod jadace auta walic mandaty po 500 zl!!!!!!to się naucza!!!
Dodano: 5  Lutego  2018  13:55:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe