Uchronili mężczyznę przed wychłodzeniem
Opublikowano: 8  Lutego  2018

Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego reagują na apele Policji i informują o osobach, których życie i zdrowie może być zagrożone przez niskie temperatury. Dzięki przekazanej informacji policjanci pomogli wczoraj 68-letniemu mężczyźnie.

W środę przed godz. 15.00, policjanci otrzymali sygnał, że w miejscowości Pilchów, niepełnosprawny mężczyzna od dłuższego czasu siedzi w jednym miejscu.

Funkcjonariusze ustalili, że jest to 68-letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna powiedział policjantom, że mieszka sam, a dom w którym przebywa nie ma wody ani ogrzewania. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W celu uchronienia 68-latka przed wychłodzeniem, policjanci przewieźli go do komendy w celu wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają sami, bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Dzięki podjętej interwencji i udzielonej tej osobie pomocy ,możemy uratować jej życie.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~pytanie
"nie bądźmy obojętni" a "w podzięce" uratowany zaśmieci i obsika nam klatkę schodową,wysypie kosze na śmieci w poszukiwaniu puszek na kolejne procenty...
czy warto
Dodano: 10  Lutego  2018  11:58:14
~allo
Po co żeby dalej się męczyła tak to by se uskwirknoł
Dodano: 8  Lutego  2018  14:43:26
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe