Victoria Wiktorii Widak

Image

Do końca walki o pełną sprawność jeszcze kręta droga, ale na jej końcu już bardzo jasno pali się światło. Po ataku nożownika w Vivo! sparaliżowana, dziś na scenę weszła na własnych nogach…

I choć ta podróż na deski Miejskiego Domu Kultury nie była prosta, bo stalowowolankę podtrzymywały koleżanki, to już wiadomo, że Wiktoria Widak będzie chodzić jak dawniej. Trzeba jednak pamiętać, że przeszła wiele, atak szaleńca, później stoczyła walkę o życie i zdrowie, trudną i żmudną rehabilitację. Miała uszkodzony rdzeń kręgowy i straciła czucie w nogach. Ale nie poddała się ani na chwilę. I ten upór widać dziś było w jej oczach, w których błyszczały łzy szczęścia. Wciąż jednak trzeba wiele pieniędzy, by dokończyć rehabilitację, a ta kosztuje tak wiele, że konieczna była pomoc.

- Szybko dochodzę do zdrowia. Wróciłam z trzytygodniowego turnusu rehabilitacyjnego. Pojechałam tam na wózku, a dziś mogę już stanąć na nogach, a nawet chodzić. Będę walczyć, by w końcu tak chodzić jak przed wypadkiem. Staram się też zapomnieć o tym, co stało się w październiku w Vivo- mówiła dziś Wiktoria.

Na rzecz Wiktorii w Miejskim Domu Kultury zorganizowano koncert, podczas którego w swoim ulubionym repertuarze zaprezentowali się wszyscy uczestnicy Zimowych Warsztatów Muzycznych! Wiktoria związana była z Teatrem JakSięPatrzy oraz Zespołem Tańca Estradowego „Mała Volta” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, stąd społeczność MDK, pracownicy i sympatycy chcieli pomóc jej zebrać fundusze na rehabilitację i powrót do sprawności. W czwartek wystąpili: Stalowowolska młodzież, Marek Raduli/ Ola Królik/ Ewa Niewdana – Hady, Mirosław Dyjak/ Marcin Dyjak, Dawid Lewandowski/ Marcin A. Steczkowski, Marcin Jadach/ Grzegorz Grzyb/ Mariusz Godzina, Karol Godek/ Wojciech Stanisz/ Mateusz Gębski, Marcin Maziarz.

Fundusze społeczność MDK zbierała już od 19 stycznia. Dzięki ludziom dobrego serca Wiktoria wkrótce będzie mogła żyć jak jej rówieśnicy…




Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~fakty

Dlaczego rolka ma sie nie dziwic ze nie wspomniala o innym poszkodowanym ktory tez potrzebuje pomocy.Wlasnie ze sie dziwie.Wie co to znaczy cierpiec wiec tym bardziej nie powinna jesli ma mozliwosc pozostawic go samemu sobie w momencie kiedy jej wielu pomaga.a jemu nikt,.Nie chce tu naskakiwac na Wiktorie bo ma swoja tragedie ale w tym momencie juz jest na prostej i .....ok....ja postapilbym inaczej .To ze chlopak nie byl w zadnym byc moze zespole,w zadnej organizacji,ze byc moze nie ma grupy przyjaciol z kolka rozancowego to nie znaczy ze powinien teraz sam borytkac sie ze swoim nieszczesciem.

~rolka

Do "fakty" masz rację w tym co piszesz, ale nie dziw się dziewczynie, ze nie wspomniała o innym nieszczęsniku , który także oberwał aż trzy razy nożem. Ja wiem jak sie nazywa ale ze względu na ochronę danych osobowych nie wymienię jego nazwiska. Nie tak dawno temu miałem sposobność przypadkowo poznać go osobiście. To bardzo sympatyczny chłopak. Tyle co zdążył mi powiedzieć, to schudł od tamtego zdarzenia aż 17 kg i ciągle jest pod kontrolą medyków z Rzeszowa. Jemu także przydałaby się pomoc bowiem korzysta z samochodu sąsiada(sąsiad go wozi). Ma liczne ubytki organów wewnętrznych bowiem szaleniec je tak zniszczył, że nie nadawały się do pozostawienia. Jestem za tym by Jego także objąc pomocą. Mam namiary telefoniczne do Jego sąsiada, wesprę finansowo Go gdy taka inicjatywa się zrodzi. Dzięki za podjęcie tematu pomocy młodego człowieka z Pilchowa!

Kocus

Super koncert!!! Gratulacje dla młodzieży i profesorów.

RRJ

~fakty - dobrze napisane !

~fakty

Kuzwa nikt tu z zawiscia sie do takiej inicjatywy nie odnosi.Wrecz przeciwnie,to piekny i potrzebny gest pomocy.Chodzi tylko o to ze taka pomoca ,takim wsparciem powinny byc objete wszystkie osoby w rownym wymiarze,powtarzam w rownym wymiarze i zaangażowaniu jak Wiktoria.Jesli byla organizowana zbiorka pieniedzy dla Wiktori co stalo na przeszkodzie aby taka zbiorka byla tez dla chlopaka z Pilchowa .Kurcze nawet nie wiemy jak sie nazywa .Tak nie powinno byc.Sama Wiktoria powinna zwrócic na to uwage organizatorom bo ja bym sie czul zawstydzony ze mi pomagaja a innych nawet nikt nie zna.

~ADAM

Do " Normalny "

A co zrobiłeś dla chłopaka z Pilchowa aby nagłośnić akcję pomocy dla niego .
Z twojego wpisu wynika że znasz jego sytuację .
Dalej czekasz że KTOŚ się tym zajmie ?

~ADAM

Życzę Wiktorii dużo zdrowia i jak najszybciej powrotu do normalnego życia.


Osoby , które z zawiścią odnoszą się do tego typu akcji pomocy, chyba nigdy nie znalazły się w położeniu Wiktorii albo innych osób potrzebujących wspracia .

Nikt nikogo nie zmusza do wrzucania datków do puszek . Osoby, które wsparły i wspierają takie akcje robią to z czystego serca.

~pedzio

do obiektywny również tego jej życzę

~obiektywny

pedzio - galeria nie jest francuska,lecz austriacka poza tym to był wypadek w pracy więc koszty związane z rehabilitacją pokrywa ZUS zakładając że miała umowę o pracę ale to nieistotne ważne że ta dziewczyna ma szansę powrotu do normalnego życia i tego jej życzę.

~pedzio

do pepsi ale miasto jest polskie a galeria francuska lepiej niech ktoś z zagranicy zapłac niż polak za te pieniadze może być zbudowane drzewko solarne pamiętaj

Pepsi

pedzio: tam samo miasto Stalowa Wola się powinna dołożyć, bo pracowała w tym mieście.

~To JA

Tyle dobrych serc jest wokół Ciebie, tyle ludzi , którzy Cię wspierają, że musi być dobrze umiech

~pedzio

może się teraz stanie celebrytką. To tylko gwiazdorzenie.Galeria powinna zapłacić za rehabilitację od razu ponieważ pracowała tam w chwili zajścia

mad_dog

dajcie coś więcej o tym chłopaku z Pilchowa !!!
To trzeba nagłośnić i mu pomóc !!!

~Tarkadosera

Chłopak z Pilchowa nie chciał pomocy ☺ Nie wiecie nic to cisza.

~obserwatorka

Wika ma wsparcie mnóstwa osób , chłopaka, a ten młodzieniec nie ma przebicia może musi wyjść jego grupa przyjaciół z inicjatywą i prośba o pomoc.

~Normalny

Wiktoria i Wiktoria a chłopak z Pilchowa też ofiarą nożownika z Vivo nie ma żadnej pomocy i wsparcia a jest mu bardzo potrzebne. Może ktoś się wreszcie zajmie wsparciem dla niego.