Po raz czwarty MDK

Image

To już czwarte podejście do przetargu na modernizację Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. I tym razem oferowano wykonanie zadania za kwoty dużo wyższe niż chciałoby miasto…

Do magistratu wpłynęły dwie oferty. Pierwszą z nich nadesłała firma z miejscowości Kosowy (opiewa ona na kwotę niespełna 12,8 mln zł). Druga, tańsza pochodzi od firmy z Jeżowego. Wykonawca wycenił swoje usługi na 9,2 mln zł. Obaj wykonawcy oferują 7- letnią gwarancję i rękojmię. To dla gminy raczej kosmiczne kwoty, bo miasto miało nadzieję, że tym razem znajdzie się ktoś, kto przystąpi do remontu żądając mniejszych sum.

Na poczet tej inwestycji w budżecie miejskim zabezpieczono około 7,38 mln zł. W najbliższym czasie komisja przetargowa dokona oceny ofert. Czy zdecydujemy się na modernizację MDK tak drogą?

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy miasto ogłaszało już 4 przetargi. Najniższą ofertę podano przy trzecim (7,95 mln zł). Tym razem najtańsza propozycja jest o 1,25 mln zł droższa niż by oczekiwano. Prezydent będzie musiał podjąć decyzję, czy miasto dołoży ze swojej kieszeni brakującą kwotę, czy ogłaszać 5 przetarg na to zadanie. A czas goni. W końcu chodzi o środki z zewnątrz…

Gdy już w końcu dojdzie do realizacji zadania zostanie wykonana termomodernizacja Miejskiego Domu Kultury, montaż instalacji elektrycznej, remont nawierzchni i elementów małej architektury w obrębie tarasu zewnętrznego (od strony fontanny). Budynek będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, a także będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną rampy zewnętrzne oraz winda wewnątrz obiektu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jasio

Tala i Kret stracili prace w tv maja kłopoty ze splata kredytu na luksusowy domek pisza w necie ze szukają dodatkowych zlecen może bytak łoni uratowali ten dom mdk

~Frasyniuk

Bardzo dziękuję za odpowiedź na interpelację w sprawie zmiany uchwały o tym jak się nie osunie to nikt mu nie podbierze. Rozczulił mnie ten kicio co do tego czasu jesteś moim zdaniem.

baenaba

90% komentujących nie wie jak to jest prowadzić firmę w PL. Drożeje w Polsce niemal wszystko,ciężko o dobrego pracownika(nie chodzi o pieniądze,czy ubezpieczenie-a raczej brak fachowych rąk do pracy), podatki sięgają 40% obrotu(23%VAT,i 19% dochodowy),koszty ZUS stale rosną(od 3 lat o 120zł od pracownika). Pensję też rosną,więc jak miasto myśli że wyremontuje budynek na cenach sprzed 2 lat to musi zweryfikować swoje plany. To nie te czasy! Dziś min na budowie to 13-15 zł na ręke!! 5 lat temu zarabiałem 9-10.

~XYS

~anka A co Lucek ma do zielonej fali ....???? Jana Pawła sa z w zarządzie GDDKiA i to onie to robia. A stadion jest na kij potrzebny, no chyba że dla szalikowych wyborców, bo druzyny nie ma tu już dobre 10 lat.....

~do maszynista

Marzenia i plany zawsze są super. Bo niewiele z tego jej super zostało zrobione. Najbardziej super jest zielona fala - na górce zwłaszcza, ludzie gubią się w oznaczeniach i co chwila są wypadki. Super jest trafić do szpitala umiech

~???

Jestem w szoku. Dalej nikt nie chce zrobić MDK charytatywnie? Co za miasto!

~Mrówka

Aż dziwne, że MZK jeszcze budowlanką się nie zajmuje.

~Do głupka

@???
Jeszcze 6 takich samych komentarzy wstaw, może ktoś je zauważy

~???

Jestem w szoku - dalej nikt nie chce MDK zrobić charytatywnie?

~???

Jestem w szoku - dalej nikt nie chce MDK zrobić charytatywnie?

~XYZ

Wszystko fajnie, tylko że budżet już naprawdę zipie. Mamy prawie wymaksowany limit na inwestycje pokroju misia z filmu Barei. Ocieplamy budynki, bo dają na to kasę z UE, ale po co? Zwrócić się to napewno nie zwróci - można by taniej pomalować elewację i było by pięknie i kasa została by na infrastrukturę, czy projekty a'la żłobki/przedszkola itp. - na inwestycje z których skorzystają mieszkańcy.

Bo MDK nie zaoferuje nic więcej jak będzie ładnie pomalowany, a wydamy na to 8 MLN złotych! Przecież za to można postawić 2 przedszkola i zabezpieczyć środki na wynagrodzenie na wiele lat - albo przeznaczyć na dotację dla przedszkoli/żłobka prywatne.

maszynista

To ten komentarz,ona ma kase z tej kipskiej prezydentury to sobie broni -anka
A moja opinia jest taka..
-blonie super
-stadion super super
-park linowy super super
-ocieplanie MDK nikomu nie potrzebne.wystarczy odnowic elewacje i uporządkować otoczenie
-park Charzewice super
-park wodny..?..mozna sie by bylo obyc
-otwarcie terenow huty super i planowane remonty tamtejszych ulic super.
-plan rewitalizacji pl.Piłsudskiego super
-rowery na wypożyczenie super
-pozwolenie na zarządzanie klubem sportowym arogantom i niekompetentnym ludziom skandaliczne
-zielona fala super
-
~60latPRL beznadzieja jego komentarze nie pokrywające sie z rzeczywistością
Jak cos mi przyjdzie do glowy jeszcze to sie podziele.

maszynista

Oto komentarz żony nadzbereźnego.O

maszynista

Oto komentarz żony nadzbereźnego.O

maszynista

Miasto załuzone i jeszcze chca cos robic,wstydzili by sie pisiory.

~katrina

Przecież to jest post o ocieplani MDK.Moze redakcja zalozy nowy post o swiatlach.Prosimy.

~Alko

Kolejny bezsens i utrudnienie- ul.Poniatowskiego ,skręt w osiedle tuż za Justyną. Wjazd daje nam pierszenstwo przed rowerzystami i pieszymi. Brak jakiegokolwiek oznaczenia poziomego sciezki czy przejścia. Pieszym i rpwerzystom wydaje się ze mogą ciąć. Za troche sami zobaczycie jak będą tam padać jak muchy. A dodatkowo mądrzy ludzie przechodza i przebiegają tamtedy na drugą str jak stado baranów.
Fajnie że jest cos robione ale niech to bedzie robione mądrze i z głową

~Alko

Jak dla mnie pożyteczniejszą inwestycją byłaby synchronizacja świateł z torami na skrzyżowaniu Popieuszki/Okulickiego. Zupełny bezsens to światło zielone w str torow gdy są zamknięte. Zamiast inteligentnie rozładować ruch światła te skutecznie je tworzą. Popatrzcie na kolejne pieniadze wyrzucone w błoto - wymiana sygnalizatorow na ul.Energetyków. Teraz dopiero tworzy sie zator przez samochody chcące skrecic na ul.Solidarności. A zielone strzałki i zielone dla pieszych jest teraz o wiele niebezpieczniejsze niż było.

~Alko

Pytasz i sam sobie odpowiadasz. Na tym przejsciu chyba na jedynym w mieście pieszy naciskajac przycisk powoduje zmiane świateł. I to dlatego stoimy później jadac w kier. Rozwadowa na czerwonych. Dlatego teraz zostanie ten przycisk zlikwidowany i będzie tak jak chcemy. Wywalamy kase na sekundniki a wystarczyloby tanim kosztem ostatnie np 3 sek swiatla zielonego i czerwonego zrobic jako pulsujace. Jak dla mnie ta inwestycja jest bezsensowna.

~wafelek

zielona fala jeszcze nie działa -- remont sygnalizacji na górce w rozwadowie
jak skoncza bedzie dobrze działac
a swiatła tam sa potrzebne by ludzie mogli przejsc na druga strone w cywilizowanych warunkach
czekam kiedy załoza swiatła na przejsciu koło bgz
przejscie na druga strone graniczy z cudem no chyba ze na ostro wymusisz to jakos dasz rade

~miro

~Alko a niby dlaczego psuje to przejscie na Stasica?Ono tez jest objete zielona fala i tez bedzie zsynchronizowane z pozostałymi.Nie rozumie cie.Tam nie bedzie juz przycisku tak jak na pozostalych tez nie bedzie.

~Hektor

Prezydent Nadbereżny w 3 lata zrobił więcej niż inni przez 30.

~Alko

Zielona fala - pieniadze wyrzucone w błoto. Wszystko psuje przejście na ul.Staszica. Przez te światła cała synchronizacja idzie w pizdu. Wystarczy je zdemontowac i kasa zostałaby zaoszczedzona

~anka

A moja opinia jest taka..
-blonie super
-stadion super super
-park linowy super super
-ocieplanie MDK nikomu nie potrzebne.wystarczy odnowic elewacje i uporządkować otoczenie
-park Charzewice super
-park wodny..?..mozna sie by bylo obyc
-otwarcie terenow huty super i planowane remonty tamtejszych ulic super.
-plan rewitalizacji pl.Piłsudskiego super
-rowery na wypożyczenie super
-pozwolenie na zarządzanie klubem sportowym arogantom i niekompetentnym ludziom skandaliczne
-zielona fala super
-
~60latPRL beznadzieja jego komentarze nie pokrywające sie z rzeczywistością
Jak cos mi przyjdzie do glowy jeszcze to sie podziele.

~gft4

moja opinia jest taka
błonia super inwestycja
mdk niepotrzebna inwestycja
park linowy głupia i niepotrzeba inwestycja

~gft4

moja opinia jest taka
błonia super inwestycja
mdk niepotrzebna inwestycja
park linowy głupia i niepotrzeba inwestycja

~gft4

moja opinia jest taka
błonia super inwestycja
mdk niepotrzebna inwestycja
park linowy głupia i niepotrzeba inwestycja

~cccp

Prąd tanieje.

~f66

nazaczynane inwestycji ( jedne potrzebne inne zbedne) okaze sie ze kasy braknie i co wtedy kredyt czy inwestycje stop
mam nadzieje ze do tego nie dojdzie ale zyje juz troche na tym swiecie i widziełem wiele rzeczy

~60latPRL

~bbb
ludzie zaczynaja widziec co sie dzieje dlatego poparcie pis spadac zaczyna
jakies opłaty podnosza wprowadzaja nowe
zeby byc uczciwym obecny prezydent miasta dobrze zaczał ale obecnie te jego pomysły sa niepowazne wystarczy na targ w sobote isc i posłuchac co ludzie mówia
obawiam sie ze ten nieszczesny park linowy zostanie symbolem jaki przylgnie do pana prezydenta miasta
MDK a czy sa w miescie bardziej potrzebne inwestycje