Po raz czwarty MDK

Image

To już czwarte podejście do przetargu na modernizację Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. I tym razem oferowano wykonanie zadania za kwoty dużo wyższe niż chciałoby miasto…

Do magistratu wpłynęły dwie oferty. Pierwszą z nich nadesłała firma z miejscowości Kosowy (opiewa ona na kwotę niespełna 12,8 mln zł). Druga, tańsza pochodzi od firmy z Jeżowego. Wykonawca wycenił swoje usługi na 9,2 mln zł. Obaj wykonawcy oferują 7- letnią gwarancję i rękojmię. To dla gminy raczej kosmiczne kwoty, bo miasto miało nadzieję, że tym razem znajdzie się ktoś, kto przystąpi do remontu żądając mniejszych sum.

Na poczet tej inwestycji w budżecie miejskim zabezpieczono około 7,38 mln zł. W najbliższym czasie komisja przetargowa dokona oceny ofert. Czy zdecydujemy się na modernizację MDK tak drogą?

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy miasto ogłaszało już 4 przetargi. Najniższą ofertę podano przy trzecim (7,95 mln zł). Tym razem najtańsza propozycja jest o 1,25 mln zł droższa niż by oczekiwano. Prezydent będzie musiał podjąć decyzję, czy miasto dołoży ze swojej kieszeni brakującą kwotę, czy ogłaszać 5 przetarg na to zadanie. A czas goni. W końcu chodzi o środki z zewnątrz…

Gdy już w końcu dojdzie do realizacji zadania zostanie wykonana termomodernizacja Miejskiego Domu Kultury, montaż instalacji elektrycznej, remont nawierzchni i elementów małej architektury w obrębie tarasu zewnętrznego (od strony fontanny). Budynek będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną, a także będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną rampy zewnętrzne oraz winda wewnątrz obiektu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~bbb

atak pozatematem
od maja wiecej płacimy za przeglad samochodu
bedzie około 130 zł
miłego dnia

~@60latPRL

Mnie sie wydaje, ze to od poczatku byla pokazowka dla ludu. Tylko naiwni nie widza, ze tu nie chodzi o miasto a jedynie o wlasna kariere. Nieudolnosc az zeby bola.

~jojo

~60latPRL
nie trzeba duzo pisac wystarczy wyjsc na miasto wieczorem i zobaczyc ze sa miejsca drogi gdzie swieci sie co 2 albo i nawet co 3 latarnia
wystarczy popatrzec na bubel zwany rondem koło lidla
ja juz wolałbym tam zwykłe swiatła bo oto co tam jest teraz to wolna amerykanka jezdzi kazdy jak chce

~vvv

~60latPRL
zapomnij o drogach zobacz ile mozna w parkach jeszcze zrobic
ja proponuje by w parku w charzewicach zrobic tor jezdziecki dla koni i super wypasiona rure do zjezdzania
a wparku miejskim postawic 150 metrowa wieze widokow
bedzie naparwde cool
zart zartem ale stan ulicy rozwadowskiej jest tragiczny jest tam conajmnie 2 dziury wielkosci koła
tak ostatnio zaobserwowałem ze na wielu przejsciach dla pieszych prawie wogóle nie ma juz namalowanych pasów ( starte)
do tego faktycznie sa przejscia gdzie jest ciemno
jedno takien a ulicy cop za stacja benzynowa normalnie tonie w ciemnosci tylko czekac az stanie sie tragedia

~vvv

~60latPRL
zapomnij o drogach zobacz ile mozna w parkach jeszcze zrobic
ja proponuje by w parku w charzewicach zrobic tor jezdziecki dla koni i super wypasiona rure do zjezdzania
a wparku miejskim postawic 150 metrowa wieze widokow
bedzie naparwde cool
zart zartem ale stan ulicy rozwadowskiej jest tragiczny jest tam conajmnie 2 dziury wielkosci koła
tak ostatnio zaobserwowałem ze na wielu przejsciach dla pieszych prawie wogóle nie ma juz namalowanych pasów ( starte)
do tego faktycznie sa przejscia gdzie jest ciemno
jedno takien a ulicy cop za stacja benzynowa normalnie tonie w ciemnosci tylko czekac az stanie sie tragedia

~60latPRL

głosowałem na obecnego prezydenta ale widze ze zaczyna sie nie zadzenie a pokazówka
tu zrobimy park linowey tu park wodny tam 100 metrów sciezki rowerowej tu postawimy 2 donniczki albo 2 budki z narzedziami do rowerów

o wiele wiecej korzysci było by jak by zamiast wydawac pieniadze na park linowy czy donniczki czy jaskies pierdoły
za te pieniadze wyremontował moze ulice niezłomnych( postawic swiatła na przejsciu obok szkoły nr 4) , hutnicza , okulickiego czy ulice rozwadowska od biedry na górke
dla mnie to wyglada jak brak pomysłu na rzadzenie , takie zapychanie na siłe , mnie to przypomina to samo co robił
poprzednik pod koniec ostatniej kadencji takie szukanie pierdół na siłe kiedy inne powazne sparwy leza

Feniks

CYTAT (cdn)
A ja sie pytam po kiego chu...ocieplać mury grubości pół metra??No po kiego?

Jak to po kiego?...taka moda i to wyjaśnia wszystko. A ja uważam, że jest to nietrwałe co udowodnił niedawny pożar elewacji nowego domu chyba w Krzakach. Był artykuł na tym portalu.

cdn

~@cdn nie to mialem na mysli bo akurat jesli chodzi o rzadzenie ja nie mam zastrzezen i nigdy bym nie zaminil na Szlezaka .To byl stracony czas.Natomiast nadal nie rozumie po co ocieplac półmetrowe mury .

~@cdn

Nie wiesz? Nie ma sie pomyslow na rozwoj miasta i robi sie cos co bedzie widac a niekoniecznie /wcale/ przyniesie jakies realne przelozenie na sytuacje mieszkancow.

Spora czesc projektow na ktore pozyskano dofinansowanie z ue to studenie finansowe bez dna, ale to bedzie dopiero widac za iles lat. Miasto bawi sie zamiast rownowazyc rozwoj gospodarczy z zabawkami.

cdn

A ja sie pytam po kiego chu...ocieplać mury grubości pół metra??No po kiego?Za dużo macie pieniędzy czy jest inny cel? Wystarczy pięknie odświeżyć elewacje i zmieścicie sie w połowie tej ceny

~jasio

niech se miasto powola wlasna tania firme i po krzyku może w inkubatorze się cos wykluje albo stalowiaki z ameryki niech w podzięce wyremontuja