Trwają prace przy budowie parku wodnego
Opublikowano: 20  Lutego  2018

W Parku Miejskim w Stalowej Woli trwają prace przy budowie pierwszego na Podkarpaciu Parku Wodnego. Wycięto kilka drzew i przystąpiono do wykopów…

Nocą ma być podświetlony i zabezpieczony monitoringiem. Ma być wykonany z wysokiej klasy materiałów, nowoczesny, a przy tym bezpieczny dla użytkowników. O tym, że na pewno będzie wspaniały świadczy fakt, że zaprojektuje go pracownia projektowa, która wykonywała podobny plac na Śląsku, a jest to jak wiadomo jeden z najlepszych i najpiękniejszych parków wodnych na świecie. Wodny plac zabaw w parku miejskim stworzy niesamowite możliwości do zabawy w wodzie dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo miejsce zawierać ma inne ciekawe elementy sportowe i rekreacyjne, które zamienią część naszego parku miejskiego w wielopokoleniową strefą aktywności sportowej. Wszystkie elementy infrastruktury oraz elementy zabawowe zostaną wkomponowane w istniejącą zieleń parkową. Oprócz elementów do zabawy w brodziku oraz innych elementów sportowych w tym miejscu powstanie zaplecze gastronomiczne oraz sanitarne.

W parku prace idą pełną parą. Niektórych mieszkańców boli fakt, że wycięto stare, piękne sosny. Niestety, z punktu widzenia budowy aquaparku zabieg był konieczny. Nowa strefa aktywności dla mieszkańców Stalowej Woli i zapewne okolic (bo przecież korzystać z miejsca będą również przyjezdni) ma kosztować około 3,6 mln zł, z czego dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki wyniesie 1,6 mln zł. O zastrzyku gotówki mówił obecny w Stalowej Woli 27 listopada 2017 roku minister Jarosław Stawiarski. Do tej pory, za kadencji obecnego prezydenta, ministerstwo sportu i turystyki wsparło sportowe projekty miasta kwotą ponad 19 mln 300 tys. zł.

To rekordowa kwota pozyskania środków miejskich. Przeciwnicy budowania kolejnych miejsc rozrywki zarzucają prezydentowi, że wydawane są pieniądze na zabawę, a zbyt mało tworzy się ośrodków, gdzie zatrudnienie mogliby uzyskać bezrobotni stalowowolanie, że takie inwestycje będą generować w przyszłości jedynie koszty, a nie przynosić zyski miastu. Z drugiej strony powstają nowe drogi do terenów inwestycyjnych. W mieście brakuje już jednak obszarów, na których mogłyby powstać nowe firmy, a lasy, które chętnie wyciąłby niejeden inwestor i postawił hale produkcyjne nie dość, że są zielonymi płucami Stalowej Woli i raczej nie powinny być niszczone, to i nie należą do gminy. Ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom.


 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Marta
wszystko OK tylko niech policjanci pofatygują się sprawdzić czasem czy na ławkach w parku żule i młody narybek w wieku szkolnym nie piją alkoholu, bo inaczej park powoli zamieni się w miejską pijalnię- niestety nie wód mineralnych
Dodano: 25  Lutego  2018  17:00:58
@git
Tak też myślałem. Przyjmujesz za prawdę słowa polityka w roku wyborczym. To bardzo ryzykowne, bo najczęściej przekaz medialny nie zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Niestety, Nadbereżny zarządza miastem efektownie, ale nieefektywnie. Rozwój opiera się konsumpcji zamiast na inwestycjach. Dodajmy do tego finansowanie tych działań kredytem i mamy receptę na degradację miasta
Dodano: 24  Lutego  2018  10:54:04
~Do Git
A ile kredytów nabrał Nadberezny to ty wiesz ?
Dodano: 23  Lutego  2018  22:56:40
Zniszczyli park i wydali nie swoja kase,to jest afera.Kto tam przyjdzie popluskac sie w brodziku?Mamy miasto emerytow i nie takie rzeczy sa potrzebne tylko hospicjum.To jest potrzebne ,sami zapytajcie emerytow.
Dodano: 23  Lutego  2018  16:02:06
~fgh
Manukum i maszynista to POjebańcy?
Dodano: 23  Lutego  2018  11:10:14
~lol
NA parki kase maja a kawałka drogi leśnej nie umią zrobić i szkoda im tych 300 tys .I tak w tym aquaparku to tylko ptactwo będzie się zlatywać i srać
Dodano: 23  Lutego  2018  10:27:01
~..........
A kiedy Ogródek Jordanowski obiecany w kampanii wyborczej?
Dodano: 22  Lutego  2018  20:08:30
@bawmy sie
Taki właśnie poziom argumentów można spotkać na forum...
Dodano: 22  Lutego  2018  18:36:18
~bawmy sie
Mankum spierdzielaj bawić się na trzepak !
Dodano: 22  Lutego  2018  17:53:14
@git
A co zrobiono?
Dodano: 22  Lutego  2018  16:44:18
~Git
Jak nic nie zrobiono? A od kiedy pan Nadbereżny rządzi? Od 4lat? Chyba Ci się mylą fakty!!! No jal Ty tyłek wozirz w aucie i w dodatku w czarnych okularach To Co Ty Masz Ujżeć pożytecznego w Tym mieście
Dodano: 22  Lutego  2018  14:58:13
~Git
Jak nic nie zrobiono? A od kiedy pan Nadbereżny rządzi? Od 4lat? Chyba Ci się mylą fakty!!! No jal Ty tyłek wozirz w aucie i w dodatku w czarnych okularach To Co Ty Masz Ujżeć pożytecznego w Tym mieście
Dodano: 22  Lutego  2018  14:58:11
~Git
Jak nic nie zrobiono? A od kiedy pan Nadbereżny rządzi? Od 4lat? Chyba Ci się mylą fakty!!! No jal Ty tyłek wozirz w aucie i w dodatku w czarnych okularach To Co Ty Masz Ujżeć pożytecznego w Tym mieście
Dodano: 22  Lutego  2018  14:58:08
@cccp
Przecież o tym mówię. Minęło 4 lata rządów Nadbereżnego. Nie zrobiono niczego konkretnego w tym kierunku. Częściowo można rozwiązać brak gruntów poprzez uzbrojenie gruntów przy obwodnicy. Mamy nawet gotowe - od 2013 - plany zagospodarowania przestrzennego tych terenów. Dodatkowo plany obejmowały uzbrojenie terenu Jelni i nabycie gruntów od lasów państwowych. Niestety byłyby to jedynie tymczasowe załatwianie problemu. W dodatku dobre i konkretne pomysły skończyły się na prezentacji multimedialnej.
Dodano: 21  Lutego  2018  18:46:23
Ta ekipa od zieleni chodza po miescie i jak czegos nie wytną to i tak cos wytną.Kto ich rozliczy.W lato po tej wichurze obok cmentarza przy klasztorze , jedno z trzech drzew co razem rosły wywrociło sie .Przyszli z piłami i te dwa drzewa wycieli i dodatkowo jeszcze jedno pare metrów obok.Drzewa nie byly stare .To jest ten przykład ze ci ludzie z piłami przy okazji tną drzewa obok.Tak mogło byc z tym duzym drzewem w parku.Jak drzewo ma jemiołę to wycinaja.Zawsze znajda powod wycinki.Moga skłamac i powiedziec ze było puste w srodku,bez zdjec nie da sie tego udowodnic.
Dodano: 21  Lutego  2018  16:52:15
tak może mniej więcej niedaleko tego pomnika, tylko wcześniejsza alejka. Pewnie zaraz obrońcy wycinki orzekną, że pewnie chore, dupa sraka nie chore to raz,a dwa chore drzewa sie leczy tak jak zęby, a nie wycina jak to dawniej robiona z zębami, najlepiej jeszcze kowala!!!!
Dodano: 21  Lutego  2018  16:03:37
do "Mój Komentarz": nie chodzi o żadne drzewko na terenie starego boiska, tylko wielkie drzewo tuz przy alejce,tak może blizej tych bloczków jednopiętrowych,tylko po drugiej str. alejki,stało ono tuz przy chodniku i tworzyło całość, cały rząd wraz z następnymi, a teraz jest wielka wyrwa!
Dodano: 21  Lutego  2018  15:59:46
Czy ktos tez ma takie przypuszczenia ze komentarze w obronie kazdej inwestycji pisze żona Nadzbereznego?Głupio by było jak by pisała przeciwko .Wiadomo taki park wodny to wszystko jest pod wybory.Małymi krokami trzeba usunac szkodników od władzy.Urzedasy rocbia co chca.Kto zablokował by drwali jak by urzednicy postanowili wyciac wszystkie drzewa w parku i sprzedac go deweloperowi?
Dodano: 21  Lutego  2018  15:44:22
~ue nie
Widzieliście pomysł central parku w Warszawie całego w zieleni?
U nas tAkie centrum by się przydało tyle bez budowy pałacu :-)
Dodano: 21  Lutego  2018  14:49:10
~niedziwi
Jakimś dziwnym trafem o wycinkach drzew i krzewów decydują ludzie, którzy nie mają pojęcia, po co są drzewa potrzebne w mieście. I mają na wycinki przyzwolenie społeczne. Jest bardzo mała świadomość wsród ludzi, że drzewa w mieście wpływają pośrednio na ich życie. Nie ma w Stalowej ani jednej organizacji, która by uświadamiała mieszkańców między innymi w tym temacie. Czy to nie dziwne? A propo świadomości; ostatnio słyszałem rozmowę dwóch facetów, którzy rozmawiali o paleniu resztkami mebli w swoich piecach. Wiedzieli, że resztki są nasączone różnymi substancjami i ubolewali, że te substancje oblepiają kominy od wewnątrz. Uważali, że to jedyny problem, jeśli chodzi o palenie resztek mebli. Zero świadomości.
Dodano: 21  Lutego  2018  14:07:37
~mój komentarz
To nie jest na miejscu Starego boiska? Bo jak tyle drzewek poleciało co widać na zdjęciu to jakiejś masakry nie ma.
Dodano: 21  Lutego  2018  13:46:02
czy kilka osób może sobie tak decydować o czyms,co jest dobrem nas wszystkich??bardzo proszę o odpowiedz na moje poprzednie pytanie, jesli ktoś z kompetentnych osób to przeczyta.Powtórzę jeszcze raz, dlaczego usunięto drzewo z jednej z głównych alejek???
Dodano: 21  Lutego  2018  13:07:52
no mnie bardzo boli fakt wycięcia tych sosen,ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, otóż nie tak dawno wybrałam się z pieskiem na spacer do parku,i zauważyłam brak wielkiego drzewa wzdłuż jednej z alejek, tej pierwszej bodajże, naprzeciwko takiej ławki tam, dość dawno nie byłam w parku, jednak wydaje mi się, że drzewo nie było chore, czy mocno pochylone, wiec pytam dlaczego???w dodatku drzewo to tworzyło ciąg wraz z innymi wzdłuż alejki właśnie, a teraz wielka dziura!
Dodano: 21  Lutego  2018  13:04:10
~cccp
Mankum wskAż miejsce gdzie mogły by powstać nowe duże inwestycje.
Dodano: 21  Lutego  2018  12:16:23
@zawsze
A cóż takiego zrobił Nadbereżny na strefie? Zawiózł kolorowe obrazki do Kanady? Przecież terenów nie przybyło, a miasto musiało jeszcze zapłacić za zdewastowane ulice! Ostatnie działki zostały uzbrojone jeszcze za Szlęzaka. Brakuje terenów nawet pod zabudowę jednorodzinną, a ciemny lud klaszcze z powodu kolejnego placu zabaw. Brawo! Róbcie tak dalej! Tylko nie bądźcie zdziwieni, jak za dekadę liczba mieszkańców spadnie poniżej 50.000.
Dodano: 21  Lutego  2018  11:39:40
~Iskra
Fajnie ze powstaje cos takiego.Ale... czy nie można by zagospodarować jakoś "na zielono" miejsca przy ZUS-ie, bibliotece? Jakieś nasadzenia wyższych drzew dających nieco cienia(nie klombowych,karłowatych "wysokich" na 2m),krzewów,postawić ławki i powstałaby niewielka oaza zieleni na tym pustkowiu w środku miasta.
Dodano: 21  Lutego  2018  11:18:56
@set tak. cieszmy się z byle czego. ochłapy dostajemy, zadłużamy się ale cieszmy się. widzę, że ambicji nie macie zbyt wygórowanych. umiech kilka ławeczek, doniczki, troszkę igrzysk, kilka sadzawek(park wodny), wystarczy? a szkoda. nadbereżny cieszy się, że ma taki łatwy grunt do urabiania. najważniejsze, że coś się dzieje. a za co to jest realizowane? nieważne. umiech
Dodano: 21  Lutego  2018  10:43:00
do set ! widzę że nic nie rozumiesz !!! piszę że nic się nie dzieje ! żadnych nowych połączeń drogowych ! stare drogi " utraciły " znaczenie nowych połączeń brak , kolej kiedyś stacja węzłowa ! zdegradowana !!! kiedyś trudno było wsiąść do pociągu ! aby wejść na peron trzeba było kupić bilet peronowy dziś ? rozpacz Rozwadów po przyłączeniu do stalowej ruina !!! dobrze że miał stare drogi po których można było dojechać do stalowej która pewnie dalej będzie tracić znaczenie , no może nie ? bo pewnie ze względu na przemysł zbrojeniowy będzie na jednym z pierwszych miejsc do " równania z ziemią !
Dodano: 21  Lutego  2018  10:29:39
~www
Całe życie w Stalowej Woli słyszałem, że to jest miasto gdzie nie ma gdzie pójść i co robić - i rzeczywiście tak było.
Teraz Pan Prezydent tworzy miejsca gdzie można pójść i gdzie można coś robić - i chwała mu za to!
Dziękuję Panie Prezydencie! Ma Pan mój głos!
Dodano: 21  Lutego  2018  10:15:52
~set
Expres moze wyprowadź sie do Rzeszowa. Dzisiaj ważne sa drogi a do stalowej jest gowniany dojazd jeśli chodzi o tiry z dużym gabarytem moze obwodnica cos zmieni bo kolej nam w niczym nie pomoże maja takie zaporowe ceny ze praktycznie mało kto korzysta z ich usług.Zeby byl jakis lunapark trzeba by wydać jakies 60mln. Wiec nie wymyślaj i ciesz sie ze będzie park wodny
Dodano: 21  Lutego  2018  10:11:43
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe