Get Adobe Flash player

Adam Hamryszczak w Stalowej Woli
Opublikowano: 20  Lutego  2018

20 lutego 2018 roku w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyła się konferencja „Innowacyjna firma”. Jej współorganizatorem był m.in. wiceminister Adam Hamryszczak...

Uczestnicy konferencji w gronie ekspertów i praktyków- przedsiębiorców mieli okazję dowiedzieć się m.in. o formach wsparcia dla firm z Programu Polska Wschodnia, Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego czy Programu Inteligentny Rozwój na innowacyjne przedsięwzięcia.

- Gościmy wszystkie instytucje pomocowe, które na co dzień wspieraj przedsiębiorców. Myślę, że przedsiębiorcy ze Stalowej Woli są bardzo aktywni, wielokrotnie korzystali już z różnego rodzaju programów wspierających przedsiębiorczość. Tutaj, na miejscu, mogą się doradzić, sprawdzić jakie są zmiany w tym programach, jakie są nowe priorytety. Jestem przekonany, znając już skuteczność naszych przedsiębiorców, że to dzisiejsze spotkanie będzie wykorzystane praktycznie, że ta wiedza, bezpośrednie rozmowy będą się przyczyniały do tego, że będą powstawać kolejne inwestycje- mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Wiceminister Adam Hamryszczak podkreślił, że Stalowa Wola pełni rolę prawdziwego centrum przemysłowego. Docenił działalność wielu film, które dobrze sobie radzą na rynkach krajowych i zagranicznych. Zaznaczył, że oprócz dużych firm, w Stalowej Woli funkcjonuje ponad 6000 mały przedsiębiorstw. Wiceminister wyraził nadzieję, że konferencja przyczyni się do rozwoju polskich firm regionu.

- Z naszych analiz wynika, że przedsiębiorcy, zwłaszcza z województwa podkarpackiego, bardzo aktywnie korzystają ze środków, które dostępne są na poziomie krajowym. Mam tu na myśli zarówno Program Operacyjny "Inteligentny Rozwój", ale przede wszystkim „Program Polska Wschodnia”, który jest skierowany bezpośrednio do biznesu, ale także do samorządów z makroregionów Polski Wschodniej. Jeśli mówimy już bezpośrednio o innowacjach, to szczególną uwagę należy zwrócić na innowacje produktowe. Cieszą się one największą popularnością np. w programie „Polska Wschodnia”- mówił Adam Hamryszczak, wiceminister

Wiceminister zapowiedział również, że ze względu na duże zainteresowanie innowacjami produktowymi w 2018 r. już w kwietniu zostanie ogłoszony kolejny nabór dla biznesu z budżetem około 150 mln zł. Od maja od lipca będzie można składać biznesplany, aplikacje do PARP- u. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie w wysokości 7 mln zł.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny zauważył, że największym miernikiem tego jak wygląda sytuacja firm, tego czy one się rozwijają jest sytuacja na rynku pracy.

- Dzisiaj bezrobocie- można powiedzieć- z punktu widzenia wyników jest niespotykane w historii. Mamy najniższe bezrobocie w historii Stalowej Woli. To pokazuje również rozwój przedsiębiorstw na terenie miasta. Zawsze rynek pracy, stopa bezrobocia jest najlepszym odzwierciedleniem tego, jak wygląda rozwój przedsiębiorstw. To oczywiście nie oznacza, że to jest koniec naszych ambicji. Miasto Stalowa Wola koncentruje się na znalezieniu nowych branż żeby zdywersyfikować gałęzie przemysłu. Takie spotkania jak dzisiaj mają zachęcić do tego, żeby szukać branż innowacyjnych, produktów innowacyjnych, bo one są w stanie przyciągnąć specjalistów do Stalowej Woli lub zatrzymać studentów, którzy tutaj studiują lub studiowali w większych miastach, a którzy będą mogli wrócić do rodzinnego miasta- mówił Lucjusz Nadbereżny.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~INFLACJA?
Wiecie ile wynosił budżet kancelarii Komorowskiego? - 161 mln. zł.
A Dudy? - 591 mln. zł. Inflacja???
Dodano: 22  Lutego  2018  00:10:47
~@Brawo
a o naszym miejscowym rewelacyjnym parlamentarzyście nic nie wspomnisz?
Dodano: 21  Lutego  2018  23:57:42
~Brawo
W najbliższy czwartek, 22 lutego o godzinie 17:00 w Bibliotece Międzyuczelnianej odbędzie się spotkanie z posłem RP Adamem Szłapką, sekretarzem generalnym .Nowoczesnej. Brawo, to jeden z niewielu mądrzejszych i z klasą polityków na dzisiejszej scenie politycznej! PiSowcy jak Czarnecki, Jenot, Maryśka Jackowski, Kryśka Pawłowicz itp. odpadają w przedbiegach. Nie wspomnę o towarzyszu prokuratorze stanu wojennego!!!!!
Dodano: 21  Lutego  2018  23:45:51
~Hmmm
Dobre te hejty pisane przez jedną osobę z opozycji.
Naprawdę czy wy myślicie, ze tym sposobem powrócicie do koryta?
Dodano: 21  Lutego  2018  07:00:35
~M.Matczak
Stowarzyszenie sędziów „Iustitia”pięknie podsumowało listę sędziów, którzy zgłosili się do przejętej przez PiS Krajowej Rady Sądownictwa. Przypomnijmy, że jest to konstytucyjny organ, który odpowiada w Polsce za nominacje i awanse sędziów. To KRS będzie obsadzał miejsca w Sądzie Najwyższym, które zwolnią się po wyrzuceniu z niego 40 proc. dotychczasowych sędziów. To KRS będzie także obsadzał miejsca w tej izbie Sądu Najwyższego, która będzie badać ważność przyszłych wyborów. Warto zobaczyć, kto będzie decydował o tak ważnych sprawach - przeczytajcie więc uważnie listę 18 kandydatów.

Czego tam nie ma! Mąż zgłasza żonę, a córka powołanego niedawno przez Z. Ziobrę prezesa sądu zgłasza swojego kandydata. Należy docenić tę zawoalowaną formę wsparcia, ponieważ w przypadku wielkiej grupy kandydatów zgłoszeni zostali bezpośrednio niedawno mianowani przez Z. Ziobrę prezesi sądów. Wielu kandydatów zgłasza Ministerstwo Sprawiedliwości, wielu z kandydatów to sędziowie pracujący w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ponieważ są zależni od Z. Ziobry, nie mogą orzekać w sądach, bo tam trzeba być niezależnym i niezawisłym. Ale według polityków PiS mogą decydować o powołaniach sędziów i zasiadać w organie, który odpowiada za niezależność sądów. Dodatkowo kandydatami są sędziowie, którzy ze względów merytorycznych (duży procent uchylanych wyroków i nagminne spóźnienia z uzasadnieniami)nie mieliby szansy na awans w normalnej Polsce.

Panie Ministrze Ziobro, czy Pan ma Polaków za idiotów? Czy mamy uwierzyć, że ci kandydaci będą reprezentowali sędziów, jak nakazuje Konstytucja RP, a nie interes polityczny polityczny Pana i Pana ugrupowania politycznego? Robicie z instytucji państwowych wydmuszki i udajecie, że świetnie działają. Dlatego już dzisiaj warto przygotować nagrodę Człowieka Punktualności dla tego sędziego-członka KRS, który ma najwięcej nieprzygotowanych na czas uzasadnień, nagrodę Człowieka Niezależności dla tego sędziego-członka KRS, który najdłużej pobierał od Pana Ministerstwa wynagrodzenie, i nagrodę Człowieka Nieprzekupowalności Politycznej dla tego mianowanego przez Pana niedawno prezesa sądu, który najszybciej zgłosił się do KRS. Ileż to laudacji nas czeka..
Dodano: 20  Lutego  2018  23:15:23
~Niestety
W Łodzi jest aleja. BRAWO DLA KAŻDEGO POLSKIEGO MIASTA, KTÓRE UHONOROWAŁO I NIEBAWEM UHONORUJE PAMIĘĆ WIELKIEGO POLAKA! U nas nie ma szans. Do tego trzeba dorosnąć pod każdym względem!
Dodano: 20  Lutego  2018  23:08:00
~@JUŻ NIC
Po co rodakom ten cały syf, który, jeśli wierzyć sondażom i twarzom, podoba im się coraz bardziej? Co nam daje i dlaczego nagle po dziesięcioleciach lepszych czy gorszych, ale jednak do przodu - nagle wpadliśmy w tę szarą nagą jamę? Słyszę wciąż z lewa i prawa, że to są efekty wielu lat zaniedbań. Pomijam fakt, że brzmi to trochę jak nowomowa, ale przede wszystkim jakich mianowicie zaniedbań?
Dodano: 20  Lutego  2018  23:05:07
~dość
Dojenie, misiewicze, afery, macierewicz, Żydzi, Niemcy, miesięcznice, pomniki, ulice, polityka w kościele... Na Boga dość już.
Dodano: 20  Lutego  2018  23:01:07
~Obłuda PiS
Łapska po unijne fundusze się wyciąga a przed Urzędem Miasta flagi nadal brak. Obłuda totalna PiSdupków!
Dodano: 20  Lutego  2018  22:46:44
~J.PIŁSUDSKI:
"Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić"
Dodano: 20  Lutego  2018  22:30:14
~Dziecko
Rozkwiczały się świnki oderwane od koryt. Oni dopiero garną się do koryta. Już ponad 3 lata bez "karmy" i władzy...
Dodano: 20  Lutego  2018  18:46:38
~@piket
"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic" - JÓZEF PIŁSUDSKI
Dodano: 20  Lutego  2018  18:04:48
~Towarzysze
- teraz zreformujemy sąd ostateczny!
Dodano: 20  Lutego  2018  17:59:06
~JUŻ NIC
PRZYKRO PATRZEĆ NA PiS, KTÓRY JAK SZARAŃCZA RUJNUJE POLSKIE RELACJE Z SĄSIADAMI W EUROPIE I PRZYJACIÓŁMI W ŚWIECIE. BUDOWAŁO JE LATAMI WIELU MĄDRYCH LUDZI.
Dziś jesteśmy jak Afganistan, w którym PiSTalibowie niszczą dziedzictwo naszej kultury. "CO BY TU JESZCZE ZNISZCZYĆ PANOWIE, CO BY TU JESZCZE?" NIC!
Dodano: 20  Lutego  2018  17:55:27
w pierwszym rzędzie widać na zdjęciach samych biznesmenów i ludzi, którzy osiągnęli sukces ciężką pracą prowadząc własną firmę. weber, zarzeczny, sagatowska, nadbereżny. same asy przedsiębiorczości.
Dodano: 20  Lutego  2018  17:46:58
~ja pierdzielę
Nie do wiary, dzięki temu spotkaniu podobno powstaje setki nowych firm i tysiące miejsc pracy. Koniec z wyjazdami za granicę. Tu robi się raj...
Dodano: 20  Lutego  2018  17:44:39
~qń się uśmioł
Jak według Morawieckiego za komuny nie było Polski, to dlaczego obchodzimy w tym roku 100 lecie niepodległości Polski? Może mi ktoś tę logikę wyjaśni, bo ja ze tępy!”
Skoro Morawiecki urodził się w 1968 rok to w jakim kraju w takim razie się urodził? A nijaki Karczewski został "lykorzem" nie za komuny czasami? A I sekretarz KC PiS swoją pracę pisze na podstawie dzieł Lenina czy Marksa? Ludzie nie dajmy się zwariować bo doszczętnie z nas zrobią idiotów.
Dodano: 20  Lutego  2018  17:40:53
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe