Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Jak szybko schudnąć z brzucha?

Opublikowano: 16  Lutego  2018

Każdy z nas ma jakąś część swojego ciała, za którą nie przepada. Najczęściej jednak źródłem naszych kompleksów jest brzuch. Dlatego też, w niniejszym artykule podpowiemy jak skutecznie zrzucić „oponkę” właśnie z tego rejonu.

Płaski brzuch – najlepiej z delikatnie zarysowanymi mięśniami – to marzenie niemal każdej osoby, która rozpoczęła walkę z oponką. Mimo, że codziennie ćwiczymy i wykonujemy niekończące się serie na nasze „boczki”, to uporczywa fałdka nie chce zniknąć. Najczęściej winę zrzucamy na geny i porzucamy marzenia o szczupłej sylwetce. Niestety, jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych centymetrów z tego rejonu, musimy uzbroić się w cierpliwość i zastosować się do kilku zasad.

Zacznij ćwiczyć z głową!

Jak schudnąć z brzucha? Wprowadź systematyczne ćwiczenia ogólnorozwojowe, a najlepiej skorzystaj z bogatej oferty dobrej siłowni, np. http://cityfit.pl/ , która posiada zajęcia grupowe dla osób borykających się z problemami w tej uporczywej okolicy. Jeśli jednak wolisz ćwiczyć sam, pamiętaj, by nie katować się ogromną ilością powtórzeń skierowanych tylko na brzuch. To nie przyniesie oczekiwanego efektu, a może przyczynić się do kontuzji czy przeciążeń w kręgosłupie.

Na pozór może się wydawać, że jeśli skierujemy całą swoją uwagę treningową tylko na ten problematyczny dla nas rejon, to szybciej osiągniemy pożądany efekt. Co prawda wzmocnimy mięśnie tej okolicy, ale niestety nie pozbędziemy się tłuszczu. Dobre rezultaty da dopiero połączenie treningu siłowego całego ciała z ćwiczeniami aerobowymi. I wcale nie musisz ćwiczyć codziennie! Wystarczy 2-3 w tygodniu, a efekty pojawią się same. .

Dieta to klucz do sukcesu!

Na nic się zdadzą ćwiczenia na siłowni jeśli nie wprowadzimy odpowiedniej diety. Wielu trenerów powtarza jak mantrę, że „brzuch robi się przede wszystkim w kuchni”. I czy chcemy czy nie, jest to prawda. To, co jemy, ma ogromny wpływ na to jak prezentuje się ta okolica. Wprowadź zatem do swojego jadłospisu zdrowe, pełnowartościowe, a przede wszystkim naturalne produkty. Spożywaj odpowiednie ilości białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczy.

To, co definitywnie powinniśmy wyeliminować (lub przynajmniej znacznie organiczyć) z diety, to białe pieczywo, fast foody, cukier, kolorowe napoje, alkohol i inne wysoko przetworzone produkty. W zamian powinniśmy spożywać odpowiednią ilość warzyw i owoców, by dostarczyć swojemu organizmowi cennych witamin, ale również błonnika, dzięki któremu pozostaniemy syci na dłużej.

Także stosowanie głodówek nie należy do najlepszych pomysłów. Przyczyniają się one bowiem do spowolnienia naszego metabolizmu, a stosowane dłużej niż kilka dni sprawią, że nasz organizm przejdzie w tryb oszczędzania energii. Czyli nie dość, że my będziemy się czuli zmęczeni, to jeszcze wszystko co zjemy zostanie zmagazynowane w postaci tłuszczu. .

Pij odpowiednie ilości wody

Woda usprawnia nasz metabolizm, nawadnia, powoduje, że wszystkie toksyny są wypłukiwane z naszego organizmu oraz pomaga w usuwaniu produktów przemiany materii. Dodatkowo dzięki usprawnieniu odchudzania pomaga szybciej spalić uporczywy tłuszcz. Jeśli zatem wciąż zastanawiasz się jak schudnąć, włącz do swojej diety odpowiednie ilości wody, a najlepiej miej butelkę zawsze przy sobie.

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na pozbycie się uporczywego brzuszka. Jeśli jednak będziemy wytrwali i wprowadzimy odpowiednie zmiany do swojego życia, wówczas na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Artykuł sposorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe