Lądowisko oficjalnie otwarte

Image

23 lutego 2018 roku odbyło się oficjalne otwarcie lądowiska dla śmigłowców powstałego na dachu szpitala. Obecni byli: minister Jerzy Kwieciński i podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Uroczystości miały miejsce na płycie lądowiska. Przecięcia biało- czerwonej wstęgi dokonali: minister Jerzy Kwieciński, wiceminister Marek Tombarkiewicz, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz dyrektor szpitala Edward Surmacz. Nowy obiekt został też poświęcony. Podczas ceremonii obecni byli samorządowcy, lekarze, pracownicy szpitala, przedstawiciele lokalnych instytucji.

Na Podkarpaciu jest to pierwsze wyniesione lądowisko zbudowane na dachu szpitala. Śmigłowce pogotowia lotniczego będą mogły transportować pacjentów do i ze stalowowolskiego szpitala już od 1 marca.

Dyrektor szpitala Edward Surmacz podziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że lądowisko mogło powstać w stalowowolskiej lecznicy.

- Nie do końca wierzyliśmy, że to się uda, bo to jest konkurs, to jest konkurencja, nie jesteśmy sami na rynku. To jest ponad 600 szpitali. Udało się, dostaliśmy dofinansowanie- mówił Edward Surmacz.

Dyrektor lecznicy podkreślił, że lądowisko to ważny element w systemie ratownictwa medycznego.

- Bardzo się cieszę, że szpital otrzymuje tak ważną funkcję, która pozwoli na to, żeby pacjenci do tego szpitala mogli być znacznie szybciej dowiezieni. Gratuluję szpitalowi i panu dyrektorowi, że udało się sięgnąć po fundusze unijne. Te pieniądze nie leżą i czekają, trzeba po nie sięgnąć w konkursach, przygotować dobry projekt i zderzyć się z konkurencją innych szpitali- mówił Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

- To ogromna radość, że kolejna inwestycja na Podkarpaciu, tym razem w Stalowej Woli, została oddana do użytku. To wielki sukces zespołu, począwszy od dyrektora szpitala, poprzez samorząd, województwo, rząd, parlamentarzystów. To pokazuje, że trzeba być zespołem na każdym szczeblu, bo wówczas Polska się rozwija i Podkarpacie na tym korzysta- mówiła Lucyna Podhalicz, Wicewojewoda Podkarpacki.

Budowa lądowiska kosztowała 5,95 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło 4 mln zł.

Przewiń do komentarzy




































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~wasz wódz

ładny mamy z was ubaw opozycjo haha -10 smiech2

Licht

Lądowisko jest, kapłan jest, ale czy czegoś wam nie brakuje ?
Np. helikopterów w Polsce ?
Bo zostało już tylko kilka starych Mi-2 i W-3 "Sokół" (polska modernizacja Mi-2).
Nie zdziwiłbym się, gdyby lądujący helikopter rozbił się na dachu budynku, z powodu problemów ze stabilizacją przy lądowaniu wysoko nad ziemią.

manukun

@zawsze6
Jakie portale? 😂

~Olo

Sagatowska chyba będzie znowu kandydować bo po długiej nieobecności znowu przecina i otwiera umiech chyba chce umrzeć jako senator

~Lodzia2

Do lodzia.... Magda to Ty???? Tobie robil to sztuczne oddychanie ?? haha

~Ormo

A wystarczyło obok na stadionie i w dodatku za grosze wyłożyć kostka kwadrat. Tylko że lans by blado wypadł. A co tam suweren płaci...

~muzyk

Do Marka: Anestezjolodzy są - i to bardzo dobrzy

~Olo

~cccp ja nic nie słyszałem oprócz bajania dyrektora szpitala, o którym wiadomo powszechnie, że to fachowiec umiech

~Git

A czy jak ksiądz machał kropidłem ktoś z tych obecnych przeżegnał się? Coś fotograf nie ujął tego momentu? To po co to wszystko!!!

~cccp

Co chwilę słychać było że helikopter nie miał gdzie wylądować. Dlatego powstało ladowisko.

~Olo

tzw wladza dobrze że nie pospadała z tego dachu umiech a lądowisko i jego potrzeba tu zgadzam się z poprzednikiem umiech

~Marek

Jak widać w Stalowej Woli będzie tylko lądowisko dla helikoptera, tylko po co? Nie ma w szpitalu odpowiedniej kadry medycznej aby udzielić pomocy na ostrym dyżurze, nie ma anestezjologów, chirurgów, ortopedów , nie mówiąc już o neurochirurgu. Samolot LPR może wylądować na łące, jezdni, w pobliżu miejsca tragicznych wydarzeń i stamtąd zabrać osoby poszkodowane .Po co przywiezie je do szpitala w Stalowej Woli, gdzie nie ma fachowców i odpowiedniej aparatury. Pieniądze co prawda uzyskane ze środków zewnętrznych ale nigdy się nie zwrócą. jeżeli będzie mocny wiatr to helikopter i tak nie przyleci, nie mówiąc już o jego lądowaniu nad szpitalem w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

~rst

ten tez niezle ceni moze lepiej jak rydzyk.

~Lodzia

Ten ratownik medyczny w kreconych wlosach -pudelek- najlepiej robi sztuczne oddychanie. Przystojniak.

~no future

zdjecie 13 mój były brygadzista, nieźle się nachapał przy obecnej władzy...łał...

~jakuza

stalowa pamietaj ze jest scisły post hahasmiech2

~Cymel

Ale ze rydzyk pokropku nie robił? Pewnie gmina za biedna na taką gwiazdę.

~xxx

Imprezy nie w piątek dobrobytu nie będzie

~stalowa

Stoły były suto zastawione? Dlaczego nie ma o tym nawet wzmianki i chociaż jednego zdjęcia?

~Woda

Pamietam jak ten starosta w kościele Pilchow obiecywał złote góry .
Teraz dziecko oślepione w szkole starosty a on odmawia pokrycia kosztów leczenia .
Ze tez przy kontakcie z woda swięconą nie ujrzeliśmy diabła

~Lot

Nie ma powodu do radości .
Lotnisko w Turbi jest od lat i służy bez milionowych kredytów .
Teraz jakiś biznes przejmie lotnisko w Turbi za darmo i zarobi miliony na nieudolnych rządach .

~Precz

Dobrze ze ksiądz poświecił starostę .
Diabła cieżko wyplenić

~zbyr

Cieszmy się i pamiętajmy - ten sukces wielu ojców ma.

~Helikopter

ciekawe czy wysonduje helikopter gdy będzie zagrożenie życia .
Chłopak z budowlanki z postrzelenie oka czekał 1 h na medyczny helikopter ,będący na dyżur rudy wysoki lekarz nie potrafił zamówić helikoptera . Ratownicy medyczni za lekarza zamówili i jeszcze nauczyli rudego jak to robić . Po tym locie przyszedł rachunek za helikopter do Lublina 9,5 tys złotych i wtedy dyrektor chciał zwolnić ludzi którzy pomogli dziecku odlecieć helikopterem do Lubelskiej klinice dzięki której żyje i ma oko choć nie widzi . Oby to lodowisko służyło w potrzebie a nie było jedynie ozdoba .

~Do antek

Antek, w domu wszyscy oprócz ciebie zdrowi?

~gutek

mankunowi zawsze cos nie teges haha mankun kot smiech2

~zawsze6

Maszynista z mankumem wy jesteście pier...i! Wszystko anty jak Kononowicz najlepiej niech nie będzie niczego. Nie chce brzydko mówić ale hejterom dziekujemy, wypierdzielac z tego forum. Macie swoje lewackie portale.Paszal won !!!

~ja 2

A o tych co przy tej imprezie naprawdę się narobili jakoś cichutko.

~antek

no Męciński jest wszędzie wczoraj jako weterynarz dzisiaj lekarz gościu od wszystiego ma naprawde parcie na szkło do niego zaczyna podciągać Samołyk

~gutek

musiałem a andrzej przez 8 lat co lipa haha smiech2 juz nie mówie o jedruskach i andzejkach hehe boli ma boleć to dopiero początek petki z opozycji totatlnej haha smiech2