Modernizacja linii kolejowej 68

Image

W związku z planowanymi pracami na linii kolejowej 68 odcinek Lublin – Stalowa Wola - Rozwadów w Urzędzie Miejskim w Zaklikowie odbyło się spotkanie Burmistrza Zaklikowa z przedstawicielami Zespołu Projektowego Centrum Realizacji Inwestycji koordynującego prace związane z modernizacją linii kolejowej.

Na spotkaniu omówione zostały główne założenia projektu, przedstawiona także została wstępna koncepcja przebudowy. W ramach robót planowana jest modernizacja istniejącego peronu i przystanku (ul. Dworcowa) oraz wykonanie nowego peronu na przystanku osobowym Zaklików w km 81 + 250 (na wysokości ul. Słubickiego). Podczas spotkania Burmistrz Zaklikowa podniósł sprawę wykonania, w ramach realizacji inwestycji, przejścia dla pieszych w miejscu nowego peronu, umożliwiającego swobodne i przede wszystkim bezpieczne przejście dla osób zamieszkujących tzw. „Zatorze”, a także o wykonanie trwałej utwardzonej nawierzchni na przejeździe kolejowym zlokalizowanym w ciągu ul. Krzywej, co w przyszłości po wykonaniu projektu budowlanego i późniejszej budowie drogi (ul. Krzywa) stanowić będzie spójną sieć drogową łączącą się poprzez ul. Słoneczną z drogą wojewódzką nr 855 Olbięcin – Stalowa Wola. Propozycja Burmistrza spotkała się z aprobatą obecnych na spotkaniu przedstawicieli oraz z deklaracją przedstawienia zaproponowanych rozwiązań głównemu inwestorowi przedmiotowego przedsięwzięcia tj.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Szczegóły oraz wstępna dokumentacja projektowa, uwzględniająca wszystkie propozycje i powzięte ustalenia, zostanie przedstawiona na kolejnych spotkaniach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.