Monument na cmentarzu
Opublikowano: 6  Marca  2018

W kwietniu w Stalowej Woli pojawi się monument upamiętniający zamordowanych oficerów Wojska Polskiego. Pomysłodawcą tej inicjatywy był radny Zbigniew Paszkiewicz.

Miasto wystosowało zapytanie ofertowe dotyczące budowy obelisku upamiętniającego poległych oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej rozstrzelanych w Katyniu, Twarze, Charkowie innych miejscach kaźni na terenie Związku Sowieckiego.

Obelisk upamiętniających poległych oficerów z naszego regionu ma powstać na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli. Ma być zbudowany z granitowych bloków, na których zostanie umieszczona również granitowa tablica pamiątkowa z dwoma krzyżami. Po jednej stronie płyty znajdą się nazwiska 26 wojskowych, po drugiej 17 funkcjonariuszy Policji, wszyscy zamordowani z rąk sowietów. Monument będzie miał betonowe fundamenty. Do niego będzie prowadziła symboliczna ścieżka z płyt betonowych.

Obrazek ObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~lotia
Miałki temat i mozna byłoby go nie zauważyć. Po co i komu to potrzebne zapytam retorycznie? By znowu wyruszyć z pochodem i kropidłem i sztandarami? Pomyśl jeden z drugim o żyjących bo wczoraj Sejm większością pisu oddalił pakiet dla seniorów (otrzymywania świadczeń bez potrącania podatku)! Troszczycie się o umarłych w nadmiarze a żyjący są w ciemnej d...!
Dodano: 8  Marca  2018  12:47:48
~@rechot
"Ci, którym zabrakło odwagi w Stanie Wojennym i ci którzy stali wtedy po stronie komuny, dziś czują się bohaterami głosując w Sejmie za otwieraniem trumien i zrywaniem dystynkcji skompromitowanym generałom. Absurdalna parodia ludzkiej odwagi i powagi państwa." A już ten towarzysz prokurator jako twarz dzisiaj rządzących to farsa. Hej PiSdupki nie uważacie że wam ktoś pluje w gębę?
Dodano: 7  Marca  2018  16:13:18
~rechot
To już nie śmiech ale rechot historii kiedy towarzysz Piotrowicz drze mordę w sejmie: "Precz z komuną".
Dodano: 7  Marca  2018  15:50:19
~komuśStrzyka
Zamiast tego pieniądze należy przeznaczyć na kolumbarium, bo coraz więcej przybywa chętnych do spopielania. A zresztą służyć to będzie większej ilości mogił cmentarnych bo miejsca jest coraz mniej! Ten radny już miał swoje pomysły kiedy protestował przeciw budowie oddziału psychiatrycznego szpitala głosząc że będzie miał pod swoimi oknami zużyte strzykawki narkomanów.
Dodano: 7  Marca  2018  15:24:54
~relikt
Jak za swoją kase to niech Paszkiewicz se funduje , ale wara od naszej
Dodano: 7  Marca  2018  13:25:49
czy ten radny za swoje funduje ten monument?
Dodano: 7  Marca  2018  09:30:09
~Ania
W komunie też stawiano pomniki, odslaniano tablice. Pozniej je usuwano, niszczono itd. Radny ma sie zajać sprawami bierzacymi, waznymi dla mieszkańców. Jeżeli na tym się nie zna to niech złoży rezygnację i się nie ośmiesza.
Dodano: 7  Marca  2018  09:07:00
~guzzi
Inna ważna kwestia to lekceważenie obywateli przez prezydenta miasta p. Nadbereżnego. Mozliwość odbycia spotkania i rozmowy z nim graniczy z cudem. Dowodzi, że prezydent tak obrósł w piórka, że może sobie pozwolić na lekceważące traktowanie każdego bez względu na jego status. Pamiętam jak na początku kadencji był "oddany" służbie na rzecz obywateli. Media pokazywały pracusia nawet w soboty siedzącego i czekającego na klientów. Co się stało, że teraz trzeba tygodniami a nawet miesiącami czekać na łaskawość utrzymywanego przez nas urzędnika? Czy pan ma poczucie wstydu i odpowiedzialności? To przecież pan jest dla nas a nie na odwrót!
Dodano: 7  Marca  2018  09:05:09
~lipa
Panie radny Paszkiewicz, ten pana pomysł nie jest najważniejszy dla naszego bytu. Widzi pan, ze historia jest na pana oczach zmieniana i za chwilę ten monument może trafić pod młot. Może okazać się niesłuszny! Dlaczego pan nie chce się zapisać dobrą zgłoską w pamięci żywych podaniem ręki Polakom oczekującym w stepach Kazachstanu? Czy to takie trudne by zmobilizować wszechmogącego prezydenta do złożenia zaproszenia chociażby jednej rodzinie tam mieszkającej z polskimi korzeniami? Czy pan ma byc tylko dekoratorem osoby i tego co ona wymyśli? Pomoc w takim przypadku byłaby najlepszym pomnikiem dla potomnych. Z tego co wiadomo, to pan nawet się utożsamia z... repatriantami! Czy to może jest fałsz?
Dodano: 7  Marca  2018  08:57:28
~Olo
paszkiewicz niech zejdzie ze sceny bo nic nigdy dobrego nie robił a wszędzie po dietą
Dodano: 7  Marca  2018  08:48:56
~qwerty
A dlaczego tylko oficerów? Podoficerów i żołnierzy oraz funkcjonariuszy niższego szczebla nie należy upamiętnić?
Dodano: 7  Marca  2018  07:59:56
~qwerty
A dlaczego tylko oficerów? Podoficerów i żołnierzy oraz funkcjonariuszy niższego szczebla nie należy upamiętnić?
Dodano: 7  Marca  2018  07:59:36
~qwerty
A dlaczego tylko oficerów? Podoficerów i żołnierzy oraz funkcjonariuszy niższego szczebla nie należy upamiętnić?
Dodano: 7  Marca  2018  07:59:30
~ad rem
Też uważam, że zbyteczne to "dzieło". Jeśli już to wystarczą raczej dwie płyty z nazwiskami umieszczone na istniejącym mauzuleum.
Dodano: 6  Marca  2018  22:22:21
~yuokiki
I po co to komu, czy nie ma ważniejszych, rzeczy...?
Dodano: 6  Marca  2018  17:18:26
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe