Psie pakiety przy przedszkolach?

Image

W mieście brakuje psich pakietów, a te, które są ulegają dewastacji. Czy miasto postawi kolejne punkty z workami na odchody zwierząt?

Radna Urszula Serafin- Bąk zwróciła uwagę na niewystarczająca liczbę psich pakietów w mieście. Wprawdzie wielu mieszkańców nauczyło się już, że po swoim pupilu należy samodzielnie posprzątać, wciąż trzeba innym o tym przypominać. Ułatwiają to dostępne na osiedlach psie pakiety. Tutaj chodzi głównie o bezpieczeństwo dzieci, które korzystają z placów zabaw, piaskownic, często siedzą na ziemi i chociażby podczas kopania w piaskownicy, dotykania trawy mogą nabawić się groźnych chorób.

- Zwracam się z wnioskiem do pana prezydenta, aby na terenach zielonych, na naszych osiedlach, gdzie znajdują się przedszkola były zainstalowane psie pakiety. Prośbę swoją argumentuję tym, iż brak takich pakietów naraża dzieci na kontakt z psimi odchodami i bakteriami. Takie pakiety są zainstalowane na osiedlu Metalowców i wspaniale motywują właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilkach- mówiła podczas sesji Rady Miasta Urszula Serafin- Bąk.

Jak przypomniał radny Grzegorz Męciński w naszym mieście dochodzi do dewastacji psich pakietów. Posiadacze psów cieszą się z udogodnień, inni bezmyślnie niszczą wszystko wokół i w sumie nie ma to znaczenia czy to ławka, doniczka na kwiaty, huśtawki czy psi pakiet.

- Mam taką prośbę o monitoring tych miejsc, częstsze sprawdzanie uszkodzeń. Podobnie jest z koszami na śmieci. Z tych, które miały być niezniszczalne wyciągane są wkłady. Mało tego, również te kamienne kosze są w jakiś sposób niszczone- mówi radny Grzegorz Męciński.

Z dewastacjami mają do czynienia zapewne wszystkie miejscowości w naszym kraju. Jedynym skutecznym sposobem na walkę z wandalami jest zwracanie im uwagi (często wbrew pozorom nie są to groźni bandyci, których reakcji należy się obawiać, lecz rozbrykane dzieciaki bezmyślnie niszczące wspólne mienie) i zawiadamianie o fakcie dokonania aktu wandalizmu policji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Matko boska

Nie macie gorszych kłopotów do zwkłego śmietnika wywalaić kupe psa z naklejką tu się wywala gówdziwne jest to dla mnie że miasto marnuje pieniądze na takie głupoty aż się włos jeży na głowie zamiast pomóc potrzebującym lub nie pełnosprawnym czy dzieciom szok

~Matko boska

Nie macie gorszych kłopotów do zwkłego śmietnika wywalaić kupe psa z naklejką tu się wywala gówdziwne jest to dla mnie że miasto marnuje pieniądze na takie głupoty aż się włos jeży na głowie zamiast pomóc potrzebującym lub nie pełnosprawnym czy dzieciom szok

~Matko boska

Nie macie gorszych kłopotów do zwkłego śmietnika wywalaić kupe psa z naklejką tu się wywala gówdziwne jest to dla mnie że miasto marnuje pieniądze na takie głupoty aż się włos jeży na głowie zamiast pomóc potrzebującym lub nie pełnosprawnym czy dzieciom szok

~Ooo

Wychowałam się w latach nikt nie sprzątał po swoim siersciuchu kota się wyprowadzało chomika królika nawet koleżanka w bloku miała wiewiórke a psów było sporo za niedługo tym zwierzakom zakładać pampersa lub jak pies umie tyle sztuczek i bedzie szkolony to sam po sobie posprząta i z pupy puści bąka

~Ryy

W mieście brakuje ptasich pakietów o jejku tragedia jak mi ptak opsrał renke w wieku 13lat nadal żyje a mam 44"

gogi

do weteryniarz - a kto posprząta po bezpańskich psach ??

gogi

do weteryniarz - a kto posprząta po bezpańskich psach ??

~sikacz

jak pojadl to nasrał hehe im sie wysikał. a ty nie lejesz jeden z 2 delikwencie pod drzewem hahasmiech2 ale wam sie nudzi na tym portalu ale jeszcze o jednej sprawie nie wiecie która stała sie w czwartek a bedziecie pisali najnowsze informacje smiech2 pozdrawiam stalowe miasto spożnialskie!!!

~thrustNo1

Mam psa i potrafię po nim sprzątać. Przy ulicy Czarnieckiego trawniki są tak obsrane że wkrótce trawy nie będzie widać. Dzieci chodzą po tych gównach i przenosza do domu. Czy jesteście ślepi wszyscy? Jak na tych właścicieli obsrałków nie będzie bata to nic Wam nie da żaden pakiet. Ulegają wandalizmowi...A może gówno na trawnikach bierze się z tego że miasto i policja właśnie gówno robią z tym problemem

~thrustNo1

Mam psa i potrafię po nim sprzątać. Przy ulicy Czarnieckiego trawniki są tak obsrane że wkrótce trawy nie będzie widać. Dzieci chodzą po tych gównach i przenosza do domu. Czy jesteście ślepi wszyscy? Jak na tych właścicieli obsrałków nie będzie bata to nic Wam nie da żaden pakiet. Ulegają wandalizmowi...A może gówno na trawnikach bierze się z tego że miasto i policja właśnie gówno robią z tym problemem

~She

Ludzie,ale po co bijecie pianę? Psy w blokach były,są i będą,czy to się Wam podoba,czy nie,a to że pokozaczycie w necie ublizajac innym,tego nie zmieni 😂

Moja prośba do właścicieli czworonogów.
Sprzątajmy po swoich pupliach,a tłumaczenie,że psie odchody to nawóz,to bzdura totalna.Szanujmy siebie nawzajem.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.
...a i mam jeszcze jedną prośbę ,którą kieruje do internetowych trolli....
Odejdzcie na trochę od komputerów/telefonów...wyjdzcie na spacer.Świat jest piękny,wiosna idzie! 😃

~weteryniarz

Właściciele psów powinni sami kupować worki i sprzątać po swoich psach.

~Do LEW

Baardzo dobrze wyjaśniłeś

~Do LEW

Baardzo dobrze wyjaśniłeś

~racja

A po co pakiety? PAMPERSY ZAKŁADAĆ!!!

~bronek

jutro się dowiemy kto dyrektorem slo, zmiany potrzebne by dobra szkoła była w czołówce rankingów

e2rds

Henryku Mróz, ty za mądry to nie jesteś i na tym w stosunku do ciebie skończę. Też miałem psa i żadnych pakietów nie oczekiwałem, zawsze kiedy piesek był wyprowadzany miałem woreczki foliowe, mało tego pies tak był nauczony, że nigdy, podkreślam, przez 9 lat nigdy nie załatwił się na chodniku. Teraz co się dzieje na mieście to zgroza, jak może właściciel spa dopuścić, żeby piesek załatwił się na środku chodnika i tego nie sprzątnąć. Ci właściciele są o wiele gorsi od swoich pupili i zaznaczam, że jak będąc na spacerze, spotkam takiego bezmuzgiego właściciela jak jego pupil narobi na chodniku, a on nie sprzątnie, rozetrę mu to gówno na ubraniu, a woreczki nadal z sobą noszę.

~goryl

to co powiedział she to pikus ...Monia dopiero walnęla newsa dnia badz roku.Ludzie trzymajta mnie.....pies i dziecko ten sam członek rodziny...rece mi opadły..To kto my małpy ...jestesmy???? Rodzicamy tych no.......umiech))))

~Monia

Psy zutylziwac.?Wredny sadysto ,może najpierw ciebie .Tez srasz i sikasz i zanieszyszczsz glebę. Zresztą czym się różni pies od dzieci. ...to taki sam członek rodziny

~teżLEJĄCY

PROSZĘ MI POWIEDZIEĆ CZY SIKAJĄC POD DRZEWKIEM POD BLOKIEM LUDZIK DOSTANIE MANDAT?????? NO WŁAŚNIE ,,,,,,A CAŁE ZASTĘPY PSIOKRĄŻCÓW LEJĄ,,, I CO??? SŁYSZAŁ KTO ŻE ZOSTAŁ POUCZONY TAKI ŻE CZWORONÓG MA MIEĆ NOCNIK ,,,,ALBO PAMPERSY NA OKOLICZNOŚĆ SPACERU

~Henryk Mróz

Wszystkie psy powinny zostać zutylizowane. Przecież w mieście nie ma warunków do ich trzymania. Szczekają i przeszkadzają w blokach, a same się męczą bo zamiast biegać i hasać tkwią w 4 ścianach z durnymi właścicielami. Lepsza utylizacja niż te męczarnie zgotowane przez "pańcie"

~jasio

a nie lepiej te psy co zarazaja dzieci łopylic tak jak komary

~She

Czleku,nie porównuje psów do dzieci,czy na odwrót.To są tylko przykłady,bo są osiedla na których są wkopane tabliczki które zakazuja wchodzić na trawniki (nie mam tu na myśli tych dotyczących psów),tylko ludzi! A co za tym idzie,bawiących się dzieci.A gdzie mają się bawić jak nie pod klatką,tak aby rodzic miał je w zasięgu wzroku?

~człek

she...tobie sie dokładnie cos pomieszało zeby porównywac dzieci do.....psów...zgroza sam użyłes słowa "prostak" w tym wypadku to za delikatne okreslenie

~She

Witam.Panie Prezydencie może pora zająć się samowolką mieszkańców i tym,że bezprawnie wkopuja na trawnikach tabliczki z zakazem wyprowadzania na tereny zielone ,psów.Od kilku lat Pani Nakoneczny nie wystawia już zezwolen na tego typu zakazy,a te mimo wszystko rosną jak grzyby po deszczu,a co za tym idzie nie można spokojnie przejść z psem po trawniku,bo zaraz z okna jakiś zgorzknialy emeryt krzyczy jak poparzony.
To nie dawne czasy,gdzie był "zakaz deptania trawnikow" ,bo teraz dzieci mogą bawić się pod balkonami czy na trawie pod klatką.To samo tyczy się psów,a to,że prostactwo nie sprząta po nich to już inna bajka.

~lew

jedynym rozwiazaniem w tej sprawie jest....zakaz trzymania kundli w mieszkaniach typu " blok". Mieszkanie w bloku to nie obora i wybieg dla zwierzat to po 1 po 2 w bloku mieszkaja ludzie a nie jest to podwórko przyzagrodowe dla np.psów. Po 3 ujadajace psy a nawet wyjace pod nieobecnosc "pana" to koszmar dla sasiadów "ludzi" i psów bo one tez zaczynaja wyć. Samo nasuwa sie stwierdzenie ...blok dla ludzi nie dla zwierzat...chodnik dla ludzi nie sralnia dla zwierzat...piaskownica dla dzieci nie wychodek dla zwierzat...trawnik dla ozdoby nie miejsce do gówien po psach itp itd i jeszcze wiele. Wniosek jedem miasto dla ludzi dla zwierzatek las lub obora czy podwórko na wsi....no chyba ze ktos jest WSIOKIEM w bloku to sobie trzyma co lubi.

~Izabella

Proszę pomyśleć o nowych śmietnikach. Okolice szkoły nr3, aż jeden kosz na całej długości,po obu stronach ulicy.

~Izabella

Proszę pomyśleć o nowych śmietnikach. Okolice szkoły nr3, aż jeden kosz na całej długości,po obu stronach ulicy.

~Izabella

Proszę pomyśleć o nowych śmietnikach. Okolice szkoły nr3, aż jeden kosz na całej długości,po obu stronach ulicy.

~alejaja

Widziałam takie "rozbrykane dzieciaki". Waliły nogami w śmietnik. Przeszłam nie reagując. Wtedy któryś "rozbrykany dzieciak" rzucił we mnie śnieżką. Ale się "uśmiałam". Najprawdziwsze "rozbrykane dzieciaki", bezmyślnie kopały w śmietnik, a potem rzuciły, też bezmyślnie, śnieżką w starszą osobę. Ale bezmyślne jaja! Tylko się uśmiać z "bezmyślnych" dzieciątek!