Pożar nieużytków w Turbi

Image

Zaczyna się trudny dla strażaków czas. Wypalanie traw, pożary nieużytków to najczęściej spotykane rodzaje zagrożeń pożarowych wiosną…

11.03.18 roku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turbi zostali zadysponowani do pożaru nieużytków rolnych w miejscowości Turbia. Dojazd do pożaru utrudniał podmokłych teren. Na szczęście sytuację udało się szybko opanować.

Wypalanie traw to problem, z którym służby porządkowe borykają się od lat. Ogień to żywioł, który może nieść ogromne spustoszenie i stanowić zagrożenie dla ludzi, zwierząt i roślin. Za większością pożarów nieużytków stoi niestety człowiek.

W Polsce wypalanie traw jest zabronione. Zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Przyrody, a także Kodeksu Wykroczeń za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny nawet do 5000 zł. Natomiast w przypadku, gdy ogień niebezpiecznie rozprzestrzeni się i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom przez nie używanym- można trafić do więzienia nawet na 10 lat!

W roku ubiegły, w analogicznym okresie strażacy z różnych formacji do płonących nieużytków wyjeżdżali w powiecie około 500 razy…

Zdjęcia: OSP TurbiaKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Miro

Chyba kolega Nindzuu zazdrosny umiech

Nindzuu

I obowiazkowy selfik z akcji był na fejsbusia umiech)))