Zaloguj się !

Ile pracy miała prokuratura?

Opublikowano: 12  Marca  2018

W 2017 roku w Prokuraturze Rejonowe w Stalowej Woli zarejestrowano 2516 spraw karnych, a załatwiono 2476. Do sądów, z aktem oskarżenia skierowano 311 spraw przeciwko 351 osobom…

Do sądów z wnioskiem o wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy skierowano 321 spraw przeciwko 337 osobom. W 56 sprawach przeciwko 59 obywatelom skierowano do sądów wnioski o warunkowe umorzenie postępowania karnego. W 668 sprawach umorzono postępowanie karne, zaś w 866 odmówiono wszczęcia postępowania.

Wobec 53 osób sąd, na wniosek stalowowolskiej prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Inne środki zapobiegawcze zastosowano w 168 sprawach: poręczenia majątkowe- 16, dozór Policji- 74, zakaz opuszczania kraju- 78.

Dokonano też zabezpieczeń majątkowych w 294 sprawach (co do 310 osób). Faktycznie zabezpieczono mienie o łącznej wartości 1 061 687 zł.

W sprawach skierowanych do sądów w 2017 roku osądzono ogółem 690 osób, wobec 84 warunkowo umorzono postępowanie karne. 4 osoby zostały prawomocnie uniewinnione. W 2017 roku do prokuratury wpłynęły 416 spraw cywilnych i 189 spraw z zakresu postępowania administracyjnego. Skierowano 521 wniosków i pozwów z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego i administracyjnego.

W 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadziła i nadzorowała postępowania, które ze względu na charakter popełnionych przestępstw budziły duże zainteresowanie lokalnej i ogólnopolskiej opinii publicznej: przeciwko Mariuszowi C. (pedofilowi oskarżonemu m.in. o usiłowani gwałtu na trzech dziewczynkach, podżeganie do wykonywania podstępem nagich zdjęć, fałszywe zeznania, oskarżenia), Markowi B. (podejrzanemu o sześciokrotne ugodzenie nożem mężczyzny), Danielowi Z. (oskarżonemu o posiadanie 3,3 kg marihuany), Julii W. (oskarżonej o to, że gwałtownie kołysząc, potrząsając i podrzucając swoje kilkumiesięczne dziecko i dopuszczając do uderzenia przez synka główką o futrynę drzwi balkonowych, a także gwałtownie szarpiąc niemowlę leżące w gondoli spowodowała poważny uszczerbek na życiu małego Fabiana i stworzyła zagrożenie jego życia. Dziecko miało m.in.: urazy twarzy, zasinienie policzka, podostry krwiak śródczaszkowy podtwardówkowy, różnoczasowe wylewy krwawe siatkówki obu gałek ocznych), Danielowi D. (podejrzanemu o zabójstwo przez uduszenie własnej babci Marii C.), Rafałowi G. (podejrzanemu o pobicie ze skutkiem śmiertelnym Mariusza M.), Magdalenie R. (podejrzanej o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia Jacka R. przy pomocy noża zadała mu jeden cios w pierś doprowadzając tym samym do zgonu mężczyzny), Krzysztofowi R. (który wielokrotnie ugodził nożem Piotra O., mężczyzna dzięki szybko udzielonej pomocy przeżył, ale doznał licznych obrażeń ciała), Konradowi K. (nożownikowi z Vivo, który idąc przez galerię uderzał na oślep dwoma nożami, zabijając jedną osobę, a 8 ciężko raniąc).

W 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli skierowała do sądów z aktami oskarżenia i z wnioskami o wydanie wyroków skazujących m.in. 8 spraw o przestępstwa spowodowania wypadków ze skutkiem śmiertelnym, 130 spraw o przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, 57 spraw dotyczących przestępstw kradzieży mienia, w tym kradzieży z włamaniem, 11 spraw dotyczących przestępstw złamania zakazu sądowego, 32 dot. przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 26 dot. przestępstw spowodowania wypadków drogowych ze skutkiem innym niż śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, 31- przestępstw znęcania się, 32- niepłacenia alimentacji, 23- zniszczenia mienia, 61- oszustw, 24- przywłaszczenia rzeczy, 15- podrobienia i przerobienia dokumentów, 59- pobicia, 35- gróźb karalnych, 4- dotyczące stalkingu, 10- rozboju.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ali
Fajnie pracowało się Policji w dawnych latach. Znalazłem w Gazecie Rzeszowskiej z 1891 r.,że w okresie od 26.01. do 06.02. policja w Rzeszowie przetrzymywała 50 osób w tym 3 za zbrodnię kradzieży,5 za przekroczenie kradzieży,9 za włóczęgostwo,5 za pijaństwo,6 za nieostrożna jazdę saniami bez dzwonka,2 za żebranie,3 za przekroczenie regulaminu słuzbowego,2 za niemeldowanie słuzby,3 za niemeldowanie obcych,3 za nieoczyszczenie chodników ze śniegu i 10 za wałęsanie się po nocach i wszczynanie burd.I było się wtedy czego bać. Oczywiscie wszystkie te osoby czekały na wyroki sądów.
Dodano: 15  Marca  2018  08:30:22
~pisior
oj DOBRA ZMIANA sie za te SĄDY I PROKURATURY wezmie i niech wkoncu sie wezmie....pora skonczyć te "u......" .
Dodano: 13  Marca  2018  17:07:12
Posiedzi troszke w psychiatryku dwa,trzy latka jak inni specjalnie chronieni przez tego typu osoby ktore siedza w prawie rodzinnie i wydeleguja biedaka gdzies za granice,by odpoczol a ludzie szybko zapomna jak zwykle.
Dodano: 13  Marca  2018  15:11:07
~dera
No właśnie tak się napracowali,że aż trzeba się wyspowiadać.
Tylko tego nożownika trzymają i "pieluszki przewijają ",papu dają
pewnie "bajeczki" na dobranoc też żeby do końca nie zgłupiał.

A tyle osób okaleczył debil.

Dożywocie w pierdlu i tyle .Już by odsiedział pół roku a nie się pieszczą.
Tak jak ten z soboty przy ceremonii ślubnej co narozrabiał.Ma przewidywane dożywocie.A co będzie to pożyjemy ,zobaczymy.
Dodano: 13  Marca  2018  10:03:48
~!!!!!
Ale się napracowali, ja załadowałem tylko wczoraj 5 tirów. A z artykułu widać że najbardziej dochodowe sa sprawy za jazde po alkoholu. A nożownik z vivo uniknie kary bo psychol. Mamy chory system prawny.
Dodano: 13  Marca  2018  08:40:13
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe