Get Adobe Flash player

Za 2 lata powstanie sala gimnastyczna
Opublikowano: 13  Marca  2018

Miasto będzie się ubiegać o dofinansowanie z Ministerstwo Sportu i Turystyki na wykonanie nowej sali gimnastycznej dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

W czerwcu ubiegłego roku został wyłoniony wykonawca, który miał za zadanie opracować projekt budowy i projekt wykonawczy sali sportowej dla PSP nr 3 w Stalowej Woli. Przygotowanie dokumentacji było niezbędne do tego, aby móc starać się o środki zewnętrzne na realizację tego zadania.

- Na koniec marca składamy wniosek o dofinansowanie sali gimnastycznej przy PSP nr 3. To już kolejny, przygotowywany przez nas projekt. W tym roku będziemy mieć pozwolenie na budowę tak aby w następnych 2 latach projekt był już zrealizowany- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreśla prezydent o budowę nowej sali gimnastycznej od lat zabiegają nauczyciele i rodzice tej placówki. Decyzja bardzo cieszy, zwłaszcza, że „trójka” to podstawówka umiejscowiona między kilkoma osiedlami, z dala od głównych ulic. Mieszka tu wiele młodych rodzin z dziećmi. Szkoła jest lubiana i popularna. Rozwój zaplecza sportowego będzie więc dodatkowym atutem i zachętą dla rodziców do zapisywania dzieci właśnie do tej placówki edukacyjnej.

Miasto planuje zrealizować podobną inwestycję w PSP nr 7. W budżecie miasta na 2018 roku zabezpieczono już 75 tys. zł na budowę hali sportowej właśnie w tej podstawówce.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~KielbasaWYB
No to pan kandydat Piotr Rcy ta kłamał w swojej obietnicy bo neo kadencja byłaby do listopada 2018 r a jak za dwa lata to wychodzi nam 2020 rok !
Dodano: 15  Marca  2018  22:40:03
~khj
Kiedyś były "SZKOŁY NA 1000 LECIE".
TERAZ "HALE NA 100 Lecie" Ale czego...
Dodano: 15  Marca  2018  21:47:03
~jaja
@hejt stop
Boli cię pisowski trollu że w ogólnych tematach nie ma cenzury jak w tych "wywiadach" gdzie lansowane są pisowskie kacyki i przechodzi jedynie aplauz i zaakceptowanie.

🙂
Dodano: 15  Marca  2018  11:30:13
~matka
Ścisk i bida. Żadna sala gimnastyczna tu nie pomoże...
Dodano: 15  Marca  2018  11:24:10
@gambit
Jeszcze zaprzecz, że liczba mieszkańców maleje, zadłużenie miasta rośnie a nadwyżka budżetowa nie istnieje.

Jeśli dla Ciebie informacje z oficjalnych dokumentów są "wydumanymi teoriami", co w takim razie stanowi rzetelne źródło danych?
Dodano: 15  Marca  2018  08:04:06
~Gambit
Uderz w koryto, a kwiki tych samych hejterów (a raczej jednego pod różnymi nickami) słychać na całe miasto...
Co do "argumentów" przedstawianych to nawet nie ma co dyskutować, bo to jakieś wydumane teorie na niewiedzy oparte.
Albo co gorsza celowe wprowadzenie ludzi w błąd.
Dodano: 14  Marca  2018  11:52:35
~Matka
W imieniu dziecka chłodzącego do tej szkoły dziękuję!
Dodano: 14  Marca  2018  11:46:19
@hejt stop
Piszę od dawna tutaj, ale trafiłem raptem na 2-3 osoby, które potrafiły sensownie argumentować swoje tezy. Reszta to zwykli klakierzy, plujący jadem na każdego, kto ma odmienne od nich zdanie. Nie posługują się żadnymi oficjalnymi danymi, tylko emocjami i informacjami z sufitu.

Nadbereżny i S-ka też jak ognia unikają rozmowy z konkurentami politycznymi. Ba, nawet do mieszkańców wychodzą z obstawą policji. Tam zresztą snują piękne, megalomańskie wizje i obiecują wszystko wszystkim. Rzecz jasna, pieniędzy na sfinansowanie tych planów - czasami słusznych - nie mają. Oderwanie od rzeczywistości powoduje, że utrzymujemy pustawe szkoły i jeszcze modernizujemy najstarsze jednostki zamiast tych najnowszych.

Przy obecnych realiach ekonomicznych i demograficznych szkoły trzeba będzie zamykać, a uczniów dowozić. Ale zamiast zrobić to w sposób możliwie najbardziej odpowiadający dla rodziców i dzieci, władze udają Greka i nie widzą kosmicznego zadłużenia. Po co?
Dodano: 14  Marca  2018  08:27:15
@joel
Jak zwykle znajdują się w tak trudnych tematach gracze na emocjach: unieszczęśliwicie dzieci, szkoda wam dbać o zdrowie. Kiepska wymówka. Obawiam się, że jednak obecność sali gimnastycznej nie ma większego wpływu na zdrowie dziecka w dobie tak powszechnych zwolnień z wuefu, leżeniu przed telewizorem w czasie wolnym czy zwyczajnie braku aktywności fizycznej rodziców.

Szkół w Stalowej Woli jest tyle, ile było potrzebnych w latach 80. W tych największych jednostkach było nawet 15 klas jednego rocznika. Obecnie - 4-5. Wykorzystujemy jedynie część przepustowości takiej szkoły, bo demografia kuleje. W latach 80 dzieci i młodzież stanowili 1/3 ludności miasta, obecnie -mniej niż 1/10. Dla kogo kolejne sale gimnastyczne, skoro tych dzieci coraz mniej, a młodzi wyjeżdżają i nie zakładają tutaj rodzin?

Obecnie miasto dopłaca ok. 26 mln zł rocznie do systemu edukacji. Nie wiąże się to jednak z lepszymi wynikami, bo pieniądze wydawane są na utrzymanie pracy dla dyrektorów, sekretarek, nauczycieli czy sprzątaczek. Nieco mniejsze Krosno nie dopłaca ani złotówki, a nie można powiedzieć, żeby młodzi krośnianie uzyskiwali gorsze wykształcenie podstawowe od młodych stalowowolan.

W ciągu kadencji z tych zbędnych dopłat uzbierała się poważna suma, którą możnaby przeznaczyć na podwyższenie jakości, a nie ilości szkół.

Ale zamiast zorganizować dojazdy do szkół nowszych, dobrze wyposażonych, miasto woli pudrować trupy na osiedlu zamieszkanym w większości przez osoby starsze. Za dekadę będzie problem z zagospodarowaniem tej sali, bo dzieci będzie jeszcze mniej.
Dodano: 14  Marca  2018  08:16:00
@hejt stop. aktywisto partyjny dyżur nocny miałeś? umiech o 4:24 to normalni ludzie śpią. boli was, że coraz więcej mieszkańców widzi waszą nieudolność i dojną zmianę? jeden komentarz pod kilkoma artykułami. walczysz o posadkę partyjną i musisz się wykazać?umiech
Dodano: 14  Marca  2018  06:33:40
joel rozumiem, że ty jeśli masz dzieci wszystko im kupujesz. nigdy nie odmawiasz nawet jak cię nie stać. nadbereżny trwoni majątek miasta i teraz każde działanie, które nie przynosi zysku ściąga nas w dół. kredyt+kredyt+zero dochodu=katastrofa. smutna prawda.
Dodano: 13  Marca  2018  22:25:30
@racz
Przyklaskiwaniem działaniom władz nazywasz wyzywanie bliżej nieokreślonej grupy ludzi "kundelkami" i sugerowanie ich ujadania. Ciekawe.

Wracając do meritum - czy budowa sali gimnastycznej przy kolejnej szkole podstawowej w mieście, przy tak paskudnych prognozach demograficznych, przy tak intensywnym wyludnianiu się miasta, przy nadmiarze wolnych mocy przerobowych innych placówek, przy przy konieczności dopłacania kilkudziesięciu milionów złotych do szkolnictwa podstawowego (gdzie Krosno nie dopłaca ani złotówki, przez co mają gigantyczne nadwyżki na inwestycje) - czy to ma sens? Mam wrażenie, że budowa tej sali ma miejsce dla samego faktu "robienia czegoś w mieście" i możliwości pochwalenia się pozyskania dotacji.
Dodano: 13  Marca  2018  18:16:38
@racz
Jaki jest powód składania gratulacji prezydentowi?
Dodano: 13  Marca  2018  13:39:23
~Racz
Brawo panie prezydencie! A kundelki niech ujadają i "protestują"!
Dodano: 13  Marca  2018  12:53:39
~nowww
Teraz przed wyborami to chyba już wszystko wybudują a przynajmniej obiecają ze zdwojoną siłą??? Tylko za co? Kolejne kredyty? !!!
Ludzie już w te obiecanki nie wierzą i rozliczą ich przy urnach. To pewne.
Zmarnowano tyle czasu i pieniędzy, zadłużono miasto na maksa a efektów zero! Nie ma nowych terenów inwestycyjnych, nie ma nowych inwestorów i miejsc pracy! Rachunek jest prosty - czas na zmiany!!!
Dodano: 13  Marca  2018  12:37:51
~Barabasz
To teraz miasto wybuduje salę a nie kandydat Rut? Zdecydujcie sie
Dodano: 13  Marca  2018  11:32:36
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe