Kobieta i mężczyzna zatruli się czadem

Image

O 4 nad ranem wezwano pomoc do dwóch młodych osób, które zatruły się tlenkiem węgla. Poszkodowani po utracie przytomności trafili do komory hiperbarycznej w szpitalu.

To już kolejni pacjenci, którzy w tym sezonie musieli być odtransportowani do stalowowolskiego szpitala po zatruciu się tlenkiem węgla. 13 marca 2018 roku, około 4:00 nad ranem wezwano pogotowie do dwóch młodych osób, które przebywały w jednym z bloków w Stalowej Woli. 25- letnia kobieta i 25- letni mężczyzna źle się poczuli. Doszło do utraty przytomności. Po dotarciu na miejsce służby ustaliły, że przyczyną zatrucia był czad. Stalowowolan odtransportowano do szpitala i umieszczono w komorze hiperbarycznej. Tam przejdą łącznie w określonym czasookresie cykl 5 tzw. sprężeń (zabiegów).

Komora hiperbaryczna znajdująca się w stalowowolskim szpitalu nie raz już ratowała życie. Należy do Niepublicznego Zakładu Opieki Medycznej, którym kieruje Zbigniew Gola. Znajduje się w szpitalu gdzie działa Podkarpackie Centrum Medycyny Hiperbarycznej. Wykorzystywana jest do leczenia oparzeń, ratowania ludzi po zatruciach tlenkiem węgla, oparzeniach górnych dróg oddechowych, ciężkich powikłaniach ropnych. Jest to nierzadko terapia ostatniej szansy. Trafiają tam pacjenci w skrajnie ciężkich przypadkach.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~mieszkanka

Do flowerpower;nie pisz że wspólnoty dbają o mieszkańców.mieszkam w bloku przy poniatowskiego i kominy w tym bloku nie są czyszczone od dawna.Najstarsi mieszkańcy nie pamiętają kiedy były czyszczone.Zarządczyni pani U twierdz że pieniądze dla niej są ważniejsze niż mieszkańcy.

flowerpower

spółdzielnie zamiast na siłę zmuszać nas do likwidacji term co się wiąże z rujnowaniem naszych łazienek i narażaniem nas na duże koszty bo wszyscy wiemy jak pracownicy spółdzielni wykonują swoją pracę - byle jak i byle szybciej i często na gazie- niech Spółdzielnie zainwestują w czujniki czadu tanim kosztem, bezpiecznie, kasy na to mają dość z naszych pieniędzy...wspólnoty mieszkaniowe to inny temat bo działają z głową i na swoją korzyść i mieszkańców

~Bzik

Wyrzucic wszystkie termy na smietnik lub zaczac ludzi uczyc ze terma musi miec dostep powietrza zeby dobrze gaz spalac. Ludzie nie zakrywajcie kratek wentylacyjnych!!!!

~mondry

Niech dalej kombinują z kominami, pseudomodernizacje. Grawitacja to grawitacja.