To będzie droga modernizacja MDK

Image

Miasto rozstrzygnęło przetarg dotyczący modernizacji Miejskiego Domu Kultury. Realizacja tej inwestycji będzie kosztowała 9,2 mln zł, a nie jak początkowo szacowano około 7,4 mln zł.

Firma chętna na remont i przebudowę Miejskiego Domu Kultury została wyłoniona dopiero w 4 przetargu. Poprzednie postępowania były unieważniane. Tym razem do magistratu wpłynęły 2 oferty, podobnie jak w przypadku poprzednich ceny były znacząco wyższe niż zakładano w kosztorysie. Pierwsza propozycja, od firmy z miejscowości Kosowy, opiewała na około 12,7 mln zł, druga, nadesłana z Jeżowego- na 9,2 mln zł. Komisja przetargowa sprawdziła je i wybrała najtańszą. Prezydent miasta zatwierdził wybór. Miasto nie będzie podejmowało więcej prób znalezienia takiego wykonawcy, który zechce pracować za mniej.

W ramach planowanych prac budynek Miejskiego Domu Kultury zyska nową elewację. Zostanie wykonany remont tarasu oraz utworzona letnia scena (od strony fontanny). W obiekcie zostanie przeprowadzona modernizacja energetyczna. Obiekt zostanie bardziej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną rampy zewnętrzne oraz winda wewnątrz obiektu. Budynek będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Inwestycja będzie realizowana w terminie 2- letnim.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kijwmrowisko

I ja, podobnie jak już ktoś napisał sądzę, że wizjonerstwo stało się chorobą dziedziczną prezydentów Stalowej Woli tą negatywną. Do tego dochodzą też zalety i przywary. Tłumaczenie, że z długów miasto wyjdzie w 2030 roku ? ale pod warunkiem, że przychody utrzymają się na tym samym poziomie i dalszych kredytów się nie weźmie. Rozumiem, rewitalizacji nie trzeba się bać, ale prowadzonej z logiką i sensem, bo to na pokolenia. Rozumiem ocieplenie ale różnica w przewodności cieplnej styropianu 2 cm grubości a 10 czy 15 cm jest kilkuprocentowa zaś koszta kilkudziesięcioprocentowo wyższe. Rozumiem, panele fotowoltaniczne tak, to inwestycja na lata, ale wielu się nie podoba lokalizacja sceny letniej pod oknami domów zamiast na tarasie i wizja jakiś jeziorek i bajorek czy wycinek drzew. Może P. Prezydent zamiast otaczać się wysoko wykształconą kadrą fachowców zatrudni zwykłego chłopa z okolicznej wsi od spraw rozwoju i ryzyka ekonomicznego. Bo rozpędził się w wydatkach wprost proporcjonalnie do długości czasu rządzenia w mieście i w 2030 roku Prezydent będzie miał 45 lat i tyle razy kredyty i długi przekroczą dochody miasta to logika i prosta matematyka.

~adrian

Może się tym razem podzielił i dlatego przeszła kwota?

Dubrovnik

7.95mln zl było za drogo i unieważniono przetarg.teraz jest 9.2 mln zł i jest ok. hehehe śmiech na sali

~takijeden

Super byznesmeny w ty UM
Przetarg odbył się 4 x

Najniższa cena w jednym z nich padła na kwotę 7 950 000,00 zł 16.11.2017
Inwestor przekazał na ten cel 7 054 275,04.

Zamówienie nie doszło do skutku bo jak to określił Inwestor - w przenośni - poszukamy jelenia który zrobi to za mniejsze pieniądze.

A teraz poszło za 9 200 000,00

umiech)) Bagatela 1 250 000,00 w plecy, ciekawe kto pokryje różnicę ?

Oby tak dalej, trzymam kciuki.

art2deco

Vivo ich nie zatrzymało? To jest problem.

manukun

@lililaj
Budowa takiego ogryzka ma być osiągnięciem 4 letniej kadencji? Dobre i to, chociaż prezydent zapowiadał uzbrojenie co najmniej kilkudziesięciu hektarów. Ile będzie nowych działek pod inwestycje?

@bandziorek
Ile etatów utworzono za Nadbereżnego? Rozbudowę centrum na Niezłomnych skutecznie zablokował, sklepy padają w ramach ochrony lokalnej przedsiębiorczości. Salon samochodowy również nie powstał. Miasto straciło na tym co najmniej 10 mln zł.

Najlepiej widać skuteczność władz na liczbie ludności w ciągu ostatnich lat:

2002: 67397
2014: 63434
2017: 59387

(67397-63434):12= 3963:12=330
(63434-59387):3= 4047:3=1349

Od 2002 do 2014 - czyli za Szlęzaka - ubyło 3963 mieszkańców przez 12 lat, co daje średnio ubytek 330 mieszkańców rocznie.

Od 2014 do 2017 - czyli za Nadbereżnego - ubyło 4047 mieszkańców przez 3 lata, co daje średnio ubytek 1349 mieszkańców rocznie.

umarly

ciągdalszy ale popatrz co się wydarzy jeśli Aborygen wybory przegra - przyjdzie ktoś inny i będzie musiał długi spłacać a miasto przez to popadnie w stagnację i znowu ludzie będą narzekać że nic się nie dzieje, nie ma nowych zakładów pracy itd. Znowu będzie źle co nie zmienia faktu że i tak nie zagłosuję na naszego Aborygena bo wydawać pieniądze potrafi każdy głupi.

~ciągdalszy

Czyli ciąg dalszy "super niezbędnych inwestycji" na kredyt! Miasto jest stale masakrycznie zadłużane, ale widać rządzących to wcale nie przeraża. I to jest przerażające!!! Chyba idą na...rekord!
Może to dobrze, bo przez to polegną w najbliższych wyborach!!! Bo jak tu wytłumaczyć mieszkańcom, że będą oni, ich dzieci i wnuki spłacać długi za obecne fanaberie obecnie rządzących?
Ludzie widzą co się dzieje i nie dadzą drugi raz się nabrać. Obiecanych inwestorów nie ma, tak samo nie przybyło dobrze płatnej pracy dla dobrze wykształconych a zwłaszcza dla kobiet. Miasto się wyludnia i starzeje. A tu tylko igrzyska i rosnące długi miasta!!! Widać, że koniec tych rządów jest bardzo bliski. Tego życzę sobie, mieszkańcom i miastu.

umarly

"Upiększanie miasta też jest inwestycją, żeby tu była praca dla każdego,a w mieście nic nie było kto by tu został?" upiększanie miasta pracą dla każdego? Nie wiem o co tu chodzi. Przypominam że miasto cały czas się wyludnia a ludzi może w nim zatrzymać konkretne zatrudnienie a nie świecidełka na święta, ławeczki, parki itd. Z tego chcesz się utrzymać, tym nakarmisz swoją rodzinę?

~bandziorek

Jak Szlęzak robił rzeczke w parku 7 ławeczek za 100tyś. krocie to było ok, budował inkubator który wykorzystywany jest przez wyzyskiwaczy typu call center i miasto teraz go utrzymuje jest ok. Gmach biblioteki pusty jak centrum na niezłomnych jest dobrze, huty nie potrafil otworzyc inwestorzy uciekali ludzie tracili pracę było super. Zamiast zrobić centrum miasta zasral teren budynkami typu alcatraz, powinnismy chodzic na spacer wypocząć, możemy iść z psem niech leje na zus i nasra na trawnik obok. W godzinach szczytu nawet na najmniejszym skrzyżowaniu stało się 15 min, ale po co przebudowywac drogi robić laczniki, remontować stare. I miasto miało się zaludniac? Gdyby dalej tak zostało to pies z kulawą nogą by tu nie zostal. Upiększanie miasta też jest inwestycją, żeby tu była praca dla każdego,a w mieście nic nie było kto by tu został? Ludzie chcą żyć A nie wegetowac. A skąd informacja ze w 2030 miasto ma wyjść na zero ? Trzeba było uważnie śledzić co się działo na radach miasta.

~oli

Obrońcy lucka ja mam tylko jedno pytanie na które pewnie nikt nie udzieli rzetelnej odpowiedzi, a mianowicie o ile etatów wzrosło zatrudnienie w UM i miejskich spółkach za obecnej władzy?. Czekam na odpowiedź.

umarly

Tymczasem zapraszam do nowego urzędu w Stalowej ul. Jagiellońska, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (prawie jak PGR) w którym "pracuje" 70 urzędasów. Nie zapominajmy o dawnym bud. dyrekcji HSW które miasto kupiło ponieważ urzędnicy już nie mieścili się w Urzędzie Miasta. Tak się tworzy miejsca pracy w naszym mieście!!!

~csa

@bandziorek zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Rzeszów zadłuża się na inwestycje czyli co chwilę otwierają się nowe firmy, które będą płacić do kasy miasta pieniądze. a my? nasze "inwestycje" to kawałek chodnika, rowerki, doniczki czy rewitalizacje, które nigdy nie przyniosą miastu dochodu dzięki, któremu spłacimy zadłużenie. ot taka mała różnica.

umarly

Tak jasne, porównujesz Dawida do Goliata. Rzeszów stale się rozbudowuje, ściąga inwestorów itd i w końcu do miasto wojewódzkie z innymi możliwościami kredytowymi i finansowymi. Skąd informacje że do 2030r. miasto ma wyjść na 0?

~bandziorek

Pierdzielicie ze w Stalowej nie ma tego nie ma tamtego bo Rzeszów ma to i tamto. Myślicie że oni skąd biorą kasę? Są zadluzeni po uszy ! Ich dług może niedługo przekroczyć 1mld zł ! U nas dług nie przekracza 200mln najpozniej do 2030r.miasto ma wyjść na 0. A taki Rzeszów kiedy wyjdzie na zero w 2050 ? Cudze chwalicie swego nie znacie !

umarly

Czyli zadłużania miasta ciąg dalszy bo przecież skąd wezmą się pieniądze na różnicę pomiędzy kwotą założoną a kwotą z przetargu? Brawo Panie Prezydencie - tak trzymać.

~lililaj

Manukum hejterze czego nie pochwaliles pomyslu z nową drogą na hucie która udostępni nowe tereny pod inwestycje ?

manukun

@mieszkaniec
Jak na razie ci potomni dostaną w prezencie 8-cyfrowy dług do spłacenia. Nie sądzę, żeby gra była warta świeczki. Co innego, gdyby rewitalizacje były finansowane z nadwyżki budżetowej. Ale nie są, bo miasto się na te cele zadłuża.

Nadbereżny nie jest świadomy sytuacji finansowej. Nie zrobił niczego, co zwiekszyłoby potencjał gospodarczy miasta- nowych terenów inwestycyjnych nie przybyło. Na konferencji prasowej przedstawił sensownie pomysły, ale ich nie wykonał. Gdyby miał zmysł ekonomisty, najpierw zwiększyłby dochody miasta. Tymczasem pod koniec roku okazuje się, że brakuje pieniędzy. To jest niepoważne.

~Mieszkaniec

Lucek jest ok
Tylko tylko ta hołota nie może zrozumieć że on robi to dla nas dla naszych potomnych abyśmy mieli piękne miasto i odnowiony MDK
Jestem za luckiem ale dajmy sie wypowiedzieć wszystkim .
Szymek nie ladnie tak nazywac cielaka . On tez ma prawo do wypowiedzi w takim tonie poniewaz nie wszystkim podobaja sie dzialania naszego prezydenta .
A tak na koniec pytanie do cielaka?
A jak sprawował sie byly prezeydent Ślęzak. Jemu nie masz nic do zarzucenia?
Lucek jest przynajmniej swiadomy sytuacji w miescie i nie myślę ,że on i radni ryzykowaliby na bezpostawne wydawanie i zaciaganie kredytow .
To sa ludzie wyksztalceni a nie jak wiekszosc tutaj hejtujacych ,ktorzy na temat kredytow gospodarczych wiedza tyle co na temat chwilowki lub kredytow na pralkę ktore to zaciagneli.
Jezeli by robili cos.na nie korzyść miasta wczesniej czy pozniej przyjechaliby panowie z napisami na kurtakch CBŚ I CBA

~Mieszkaniec

To pewnie Dariusz, największy ekonomist w mieście. Niestety odrobinę zaburzony. Już wolę, żeby Lucek zadlużał miasto niż żeby takie osoby były przy władzy. Pewna epoka już się zakoñczyła i dziękować Bogu.

~HEJT STOP

Niemal wszystkie wpisy od jednego hejtera zmieniającego tylko nicki.
Mógł się wykazać takim zaangażowaniem kiedy był u władzy. Odsunęli ludzie od koryta to wylewa swoje frustracje.
Żenada! (a jeszcze żeby raczył się imieniem i nazwiskiem podpisać NIESTETY BRAK ODWAGI)

JoeMs

... hmmm a jakby ten tynk jakos wyczyścić ... wypiaskować ?
Ocieplać takie gróbe mury z cegły dziórawki to po jaką ch... może by taniej było.

~Liljana

Alleluja! W końcu! Nie wiem, skąd miasto bierze te swoje kwoty na przetargi, ale chyba z kosmosu. Wiecznie zaniżone. Czyżby miłościwie nam panujący nie zauważyli, że za ich rządów wszystko drożeje?

~szymek

pis i tylko pis i lucjusz nadberezny

~szymek

cielak jestes prawdziwy cielak odwal sie gamoniu od nadbereznego ty czerwona mendo

~styropian88

Ja juz opamietałem sie nigdy wiecej Nadbereznego.Zreszta juz jestesmy blisko dna.Po co ten styropian na całoci budynku?Budynek ma grube mury 50 centymetrow,nie trzeba bylo go ocieplac od poczatku,to chyba poł wieku.Teraz zimy nie sa takie zimne.Gdzie jest tabela kiedy zwoca sie koszty styropianowania budynku?Najwazniejsze ,ile mniej kasy pojdzie na ogrzewanie budynku w ciagu roku,jakie oszczednosci.Ztym ocieplaniem to jakis przekret,firma musi zarobic wiec oszczednosci zadnych nie bedzie.

~Cielak

Nadberezny musi odejść . Do końca swojej nieudolnej kadencji jeszcze trochę zostało ale chyba idzie na rekord zadłużenia
Ludzie opamiętajcie się i nie głosujcie nań takich oszołomów z pod znaki PiS i kościoła
Hausner na prezydenta

piket

smutne. nieudacznik partyjny znów pokazuje brak kompetencji do zarządzania miastem. lepiej by było jakby został u sagatowskiej i dalej kawkę jej parzył jako "dyrektor".

Pepsi

... stać nas.