Rowery miejskie pojawią się z wiosną

Image

21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, do Stalowej Woli powrócą rowery miejskie. Oprócz 10 stacji, których lokalizacje się sprawdziły, powstaną dwie zupełnie nowe...

W systemie Stalowa Wola Miasto Rowerów zarejestrowało się dotychczas niemal 1900 osób. Rejestracja w systemie pozwala na wypożyczenie rowerów Nextbike w wielu innych miastach Polski m.in. w: Lublinie, Warszawie, Łodzi. Ciekawostką jest, że Stalowa Wola Miasto Rowerów to jedyny system rowerowy w Polsce, który można obsługiwać w języku chińskim. Z takiej możliwości skorzystało ponad 150 osób.

W 2017 roku przez ponad sześć miesięcy dokonano 23 236 wypożyczeń. Najchętniej korzystano z rowerów w czerwcu i lipcu, kiedy miesięczna liczba przekraczała 5 tys. pobrań jednośladów ze stacji. Dzienny rekord padł w czwartek 15 czerwca, kiedy to rowery wypożyczono aż 271 razy. Średni czas jednego wynajęcia w Stalowej Woli wynosił 32 minuty i 20 sekund.

W ubiegłym sezonie najpopularniejsze stacje Stalowa Wola Miasto Rowerów to:

1. Staszica – Wzorcowy
2. Rondo KEN
3. Al. Jana Pawła II – Górka
4. Okulickiego – Hala targowa
5. MDK

Najpopularniejsze trasy:

1. Rondo KEN do Staszica – Wzorcowy
2. Staszica – Wzorcowy do Rondo KEN
3. MDK do Staszica – Wzorcowy
4. Al. Jana Pawła II – Górka do Staszica – Wzorcowy

- Rowery wrócą do nas 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny. Będzie to na razie 10 stacji po 10 rowerów tak jak to było do tej pory- mówi Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

Nieco później mają powstać dwie nowe stacje. Pierwsza z nich będzie mieścić się obok wodnego parku wodnego, który powstaje właśnie w Parku Miejskim. Druga zostanie zainstalowana na terenie błoni, które obecnie przechodzą rewitalizację.

- W poprzednim sezonie bardzo popularne były rowery cargo i tandemy. Zastanawiamy się nad tym, jakie powinny być te dodatkowe 20 rowerów. Może mieszkańcy przyjdą nam z pomocą żeby określić jakie to miałaby być rowery: czy dziecięce, czy tandemy, a może cargo- mówi Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

Podczas zimowej przerwy rowery przeszły gruntowny przegląd i serwis. Prezes MZK zaapelowała do użytkowników o to, by o nie zadbali, bo każde zniszczenie będzie niosło za sobą konsekwencje. W następnym sezonie trzeba będzie zorganizować kolejny przetarg na jednoślady dla mieszkańców (obecny był na 2 lata). Niszczenie rowerów przełoży się na to, że miasto będzie musiało za nie więcej zapłacić. Może też wówczas wzrosnąć cena wypożyczenia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gjjb

Hbgh

~Liljana

Taka pogoda, że może lepiej przełożyć tydzień później umiech Wiosna chyba ma jakiegoś focha.

~Pawel

Do tej pory robi mi się niedobrze jak sobie przypomnę jak siadłem wieczorem na siodełko a tam jakiś nieokrzesany cham nasmarkal na nie...

~Majka

Do Vox, też się nacielam parę razy że zamiast rowerów stal niesprawny złom.

~Ormo

A kiedy pojawią się nowi inwestorzy?

~Tricky

Mnie już nogi świerzbią żeby sobie pojeździć czekam z utęsknieniem na odpalenie systemu!

mix

To Miasto kupuje budynek Mostostalu zamiast kupic kilkadziesiat rowerow?

~@Vox

@vox
Nie kłam idioto rowery były sprawne i na bieżąco serwisowane. Matka wie że ćpiesz?

~Mieszkaniec

Dlaczego jakiś Pisradny podszywa się pod Mieszkańca - takim działaniem tylko tracicie uznanie jako prawi i sprawiedliwi.

~VOX

Te rowery były w ubiegłym roku w okropnym stanie. Na każdą stacje kilka nie nadawało się do użytku.

~fix

To rowery zamiast bocianow ? na wiosne się zjawiają buhaha dojna zmiana dojna zmiana!!!

~Iskra

A może dodatkowa stacja w okolicy ambulatorium HSW ? Mogliby skorzystać uczniowie pobliskiej szkoły , pracownicy firm z terenu dawnej huty , czy pracownicy i odwiedzajacy ambulatorium...

~Mieszkaniec

Już nie mogę się doczekać! Super!

~www

Z tego co pamietam to umowa na 2 lata na rowej miejski kosztowala ok 1 mln zl. Dobrze pamiętam?

Daje to koszt ok 500 tys rocznie.

W 2017 bylo 23 236 wypozyczen.

Z tego wynika, ze kazde JEDNO wypozyczenie KOSZTOWAŁO MIASTO (podatnika) ponad 21,5 zł. To pewnie więcej niż jakby tym wszystkim ludziom którzy wypożyczali rowery zamówić taksówki.

Tak to jest jak coś jest państwowe i darmowe. Politycy zrobią tak, że zapłacimy za to majątek i jeszcze sie bedziemy cieszyc ze niby za darmo.

~rowerzysta

Ja będę musiał napisać do nich by mi kasę zwrócili gdyż wpłaciłem im a oni zlikwidowali mi stację na osiedlu więc kupiłem sobie swój rower bo nie mam zamiaru ani czasu śmigać ponad kilometr do drugiej stacji.

~sołtys

Prosimy o stację w okolicy Lidla i luksa

~Pppp

A teraz jeszcze n/t ile to kosztuje miasto czyli nas? Gdzieś kiedyś widziałem cyfrę 1 mln za 2 lata!

~Człowiek

Czekam niecierpliwie na odpalenie rowerów oraz koniec zimna

~jasio

a bo tych na cyku

~jasio

a kiedy będą riksze dla tych co jezdzic nie umiom

~Marek

Dlaczego nic nie mówi się o kosztach ponownego uruchomienia stacji wypożyczania rowerów. Czyżby była to tajemnica , czy też coś przeoczyłem?

~bike

Więcej tamdemów i cargo jeśli można.