Biegli: nożownik z Vivo! niepoczytalny

Image

Do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu dotarła dodatkowa, uzupełniająca opinia biegłych, z której wynika, że Konrad K. jest niepoczytalny. Prokurator przesłuchał biegłych. Co dalej?

Konrad K., który jak już pisaliśmy przebywa w warunkach szpitalnych w Krakowie na Montelupich, gdzie mieści się Areszt Śledczy wciąż nie może być osądzony. Proces nie ruszył ponieważ trójka biegłych wydała obszerną opinię, z której wynika, że jest niepoczytalny. Prokurator postanowił dodatkowo przesłuchać osoby sporządzające raport na temat zatrzymanego. Stało się to 19 marca 2018 roku. Potrzymali oni swoje zdanie składając do protokołu opinię uzupełniająca. Nożownik jest niepoczytalny, ale co dalej? Czy uniknie kary? Jak się dowiedzieliśmy być może powołany zostanie nowy zespół biegłych, który jeszcze raz rozpozna sprawę Konrada K.- mężczyzny, który wstrząsnął Stalową Wolą. Prokuratura zbada, czy nie powstały jakieś rozbieżności w odniesieniu do zgromadzonego materiału dowodowego. Jeśli tak, czy koniecznym będzie zgromadzenie opinii innych biegłych psychiatrów i psychologów. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w kwietniu.

Konrad K., który w stalowowolskiej galerii handlowej Vivo! 20 października 2017 roku zamordował jedną osobę, a u ośmiu spowodował obrażenia ciała w postaci ran kłutych klatki piersiowej, pleców, głowy został osadzony w jednoosobowej celi oddziału Psychiatrii Sądowej Aresztu Śledczego w Krakowie. Decyzją komisji penitencjarnej z 24 października 2017 roku otrzymał status więźnia niebezpiecznego. Był pod szczególnym nadzorem i przebywał w celi monitorowanej przez 24 godziny na dobę. Wszystkie znajdujące się w celi sprzęty były przytwierdzone do podłoża. Więzień po zakładzie karnym poruszał się w specjalnym, czerwonym uniformie i nie mógł np. korzystać z własnej odzieży. Również jego ruchy były ograniczone jedynie do minimum. Obecnie został przeniesiony do celi wieloosobowej, ponieważ jego stan zdrowia na tyle się poprawił, że nie stanowi już zagrożenia dla innych współwięźniów.

Konrad K. wciąż czeka na decyzję w swojej sprawie. Jeśli prokuratura uzna, że jest niepoczytalny, wystąpi do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z wnioskiem o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec mężczyzny środków zabezpieczających w postaci umieszczenia go w zakładzie psychiatrycznym. Konrad K. może w takim zakładzie spędzić nawet całe swoje życie, choć uniknie kary więzienia. Sąd nie określa terminu z góry. Co pół roku lekarze psychiatrzy będą zobowiązani do przesyłania do sądu orzekającego opinii na temat stanu jego zdrowia. Ostatecznie sąd zdecyduje czy może on wyjść na wolność, czy też nie…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mistrzu

Ojojoj, ktoś tu się podjął sztuki podstępu. Ojojoj troszkę na poziomie upośledzenia umysłowego ojojoj

~Mistrzu

Ojojoj, ktoś tu się podjął sztuki podstępu. Ojojoj troszkę na poziomie upośledzenia umysłowego ojojoj

~okidoki

konrad trzymaj się my razem z donaldem nie damy ci zrobić krzywdy już listy PO czekają na ciebie ..będziesz naszą jedyną takich potrzebujemy..

~Grzeg

Ale czy właśnie nie dla skóry był wstrzykiwany pacjentowi przez wesoły zespół karetki?

~Lekarz

RIP pavulon to lek zwiotczajacy miesnie, nie masz pojecia to sie nie wypowiadaj nieuku

~RIP

Pavulon wstrzyknąć i będzie skórka na handel.

~Rozwód

Tak ciągle płakał aż mu odbiło.

~wieśmak

witojcie hej - jo chcioł się zapytoć czy ten dilerek z jego folimji - czyli Morcinek dalej dileruje bo towar sie końcxy ??? hejjjjjj

~wow

k......myślałem że żyje w normalnym kraju nie jestem za żadna partią , chce po prostu sobie żyć w tym kraju gdzie się urodziłem, troszkę świata zjeżdziłem ale zawsze tu wracałem ......ale jak rodzina pomaga żeby szmata wyszła z więzienia bez kary ...to ????? karam wraca pamiętajcie rozwadowscy złodzieje , dilerzy , .....jak trzeba będzie to podjedziemy pod muzeum ;)))

~kikut

Pewnie ten zabojca pojdzie na lobotomie mózgu i po kilku takich zabiegach wyjdzie na wolnosc z renta.

~hehe

Tylko dlaczego mamy utrzymywac scierwo za nasze podatki?
Dlaczego placic biegłym za zabawe z nim? Jest tyle potrzebniejszych rzeczy w tym kraju do zrobienia i ciagle nie ma pieniedzy

~vycior2

Tylu ludzi czeka na organy, tyle psów chodzi niedożywionych...

~lola

Hańba !!!
Precz z komuną !!!

~Kokosek

Mam nadzieję, że yrafi tam na konkretny personel i zrobią mu gąbke z mózgu. By był w stanie sam załatwiać potrzeby fizjologiczne i nic poza tym. Ps opinia tych biegłych to policzek dla ofiar tego zwyrodnialca

koliii

"Do pocisk
To dlaczego ONR w stalowce zbierał dla niego na adwokata???"

Bo w takich ugrupowaniach 10-ciu od góry to indywidualiści a pozostali to tacy debile jak ten, brak swojego rozumu ,zdania,itp .
Oni uwierzą że ziemia jest płaska jak przywódca tak stwierdzi.

koliii

Trzeba było debila na miejscu zaszlachtować i tak powinno się robić z każdą świnią, a teraz 5 zespołów biegłych i jak mu się polepszy np.za 5 lat to wyjdzie na wolność. Opinia lekarza co 6 miesięcy, przy dobrym ściemnianiu za rok od wyroku może wyjść.

~do ONR

tam wszyscy tacy jak on widocznie

~set

@Menager_DE - proszę powiedz gdzie mieszkasz? Bądź kolega

~set

Ja sie pomodlę żeby mial sraczke do końca swoich dni moze to mu oczyści umysl

~mimi

Mam nadzieję, ze tym razem biegli się nie pomylili w swej opinii. To odosobnienie jest lepsze od ZK. Nigdy nie wyjdzie za mury obiektu. Podobnie było z matkobójcą z jednej z wiosek w pobliżu miasta. Siedzi i siedział będzie aż do śmierci. Szkoda tylko pani z Grębowa ktora od ran zmarła i KILKORO MŁODYCH LUDZI KTORYCH TRWALE OKALECZYŁ zboczeniec!

~draiver

rsta, gdyby ci matkę, siostrę albo dziecko zaszlachtował też podtrzymujesz swoje zdanie?

~rsta

Konrad powinien przyjąć do swego serca Boga i szczerze żałować tego co zrobił, a będzie mu wybaczone i dostąpi zaszczytu obcowania z Bogiem w raju . Wszyscy jako prwdziwi chrześcijanie powinniśmy się za niego modlić, żeby nasz Pan Jezus Chrystus przyjął go w swe objęcia.

~ONR

Trzymaj się Konrad, nie damy ci krzywdy zrobić.

~kasia27

Facet przebiegał z nożami koło mojej matki, mogło na nią trafić. Jaka w ogóle jest definicja niepoczytalności? Mnie tam zwisa, gdzie go dadzą, byle na dożywocie i dobrze go pilnujcie.

~Janusz

Jakie sądy tacy biegli ... Gdzie jest KOD? hahahah

~Dende

@Menager_DE

A no to w takim razie przepraszamy... już nie będziemy.


Bo to dobry kolega był...

~baden

Na hooj drążyć temat, logika stadionowego szympansa. Kurtyna

~Menager_DE

Dajcie już ludzie spokój chłopakowi. Dobry był z niego człowiek i kolega. W pewnym momencie psychika nie wytrzymała i stało się jak się stało.. Także lepiej odpuście już te swoje wypociny tutaj.

~ziuta

a po co darmowo takiego śmiecia utrzymywać. z urzędu powinno się takie łachy likwidować....

~Anna

Do Wyzwanie, popieram w 100% umiech