Pływalnia Relaks już otwarta!

Image

Po przerwie otwarto na nowo Pływalnię „Relaks”. Najnowocześniejsze technologie połączono z atrakcjami jakich próżno szukać w okolicy. Kąpiel solankowa, rekreacyjna, hydromasaże, sauny…

Poprzednie baseny to już historia. Stare niecki basenu zostały zmodernizowane i wyposażone w innowacyjne rozwiązania. Teraz to najnowocześniejsze w regionie miejsce do pływania i rekreacji!

Baseny powracają w nowej odsłonie

Pływalnia Relaks przy Szpitalu Specjalistycznym SANUS znajdująca się przy ul. Wojska Polskiego 5 cieszyła się zawsze dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu. Po latach eksploatacji baseny przeszły już do historii. W ich miejscu powstały nowoczesne, wykonane z wysokiej klasy stali nierdzewnej, z użyciem najnowocześniejszej technologii. Nowością, którą pochwalić się mogą nieliczne baseny w Polsce jest basen solankowy i ozonowana woda, dodatkowo sterylizowana przy pomocy specjalistycznych lamp UV. Wszystko to dla komfortu i bezpieczeństwa użytkownika.

Rekreacja czynna i bierna

Basen ma wydzieloną część rekreacyjną bierną i czynną. Można więc i popływać, i zrelaksować się korzystając z atrakcji podobnych jakie znajdziemy w spa, są to: dysze z masażami, ”masaż karku”, przeciwprądy basenowe, ławeczki z hydromasażami. Urządzenia masujące pomagają zrelaksować się mięśniom dzięki strumieniom wody. Mają więc właściwości lecznicze. Atrakcji wodnych jest w zasadzie tyle samo co w Aquaparku, w ekskluzywnym basenie, czy w popularnych ośrodkach spa. W pływalni Relaks odbywają się zajęcia z AQUA AEROBIKU, który jest świetną alternatywą dla tradycyjnego fitnessu, modeluje sylwetkę, ujędrnia ciało przyspieszając jednocześnie proces spalania tkanki tłuszczowej. Dla osób, które mają problemy z kręgosłupem lekarze zalecają czynne ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie. Zajęcia takie prowadzone są w dużej niecce basenowej zarówno przed, jak i po południu.

Drugi basen- solankowy

W kompleksie rekreacyjno- wypoczynkowym znajduje się jeszcze jeden basen, solankowy. Tego typu atrakcje mają w swojej ofercie ośrodki spa lub specjalistyczne centra odnowy biologicznej. Basen solankowy jest wypełniony słoną wodą o właściwościach zbliżonych do wody morskiej. Kąpiel solankowa może być traktowana jako kosmetyczny zabieg na ciało albo jeden ze sposobów rehabilitacji na basenie.

Pobyt w basenie solankowym jest nie tylko czystą przyjemnością, ale i formą hydroterapii, którą stosuje się przede wszystkim przy chorobach dermatologicznych oraz reumatologicznych. Korzystanie z takiego basenu odchudza, poprawia krążenie, pomaga likwidować cellulit, łagodzi obrzęki, nerwobóle, bóle mięśniowe, reumatyczne, łagodzi napięcie, relaksuje i wzmaga odporność.

Trzeba podkreślić, że kąpiel solankowa to wspaniała alternatywa dla tych osób, które mają przeciwwskazania do stosowania elektroterapii np. ze względu na wszczepiony rozrusznik serca, są po leczeniu nowotworowym, albo po prostu chcą się odprężyć w sposób bezpieczny i naturalny. W basenie tym również napotkamy na różnego rodzaju nowoczesne atrakcje. Podświetlenia różnymi kolorami przeniosą nas w świat bajkowy i dodatkowo sprawią, że kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza. Takiego typu ośrodka nie ma na pewno w najbliższej okolicy.

Oprócz tego do dyspozycji użytkowników są dwie sauny: sucha oraz łaźnia parowa, obie zmodernizowane i unowocześnione.

Dzień Otwarty pływalni „Relaks”

7 kwietnia 2018 roku w sobotę odbędzie się Dzień Otwarty pływalni „Relaks”, gdzie przewidziane są duże zniżki na basen, saunę, łaźnię parową, zajęcia aqua aerobiku, ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. BEZPŁATNIE na terenie placówki będzie odbywał się pomiar EKG, ciśnienia, cukru we krwi, badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy, konsultacje lekarskie (reumatologiczne, kardiologiczne), wykłady oraz losowanie atrakcyjnych nagród m.in. karnety oraz bilety na basen, aqua aerobik, grotę solną, masaże, badanie masy ciała wagą Tanita, zniżki i rabaty na liczne usługi i wiele innych.

Wszelkie informacje dostępne są na recepcji pływalni pod numerem telefonu: 723 23 00 09.

Artykuł sponsorowany

.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona