Nowa droga osiedlowa i parkingi

Image

Ponad 2,54 mln zł będzie kosztowało zagospodarowanie terenów przyblokowych pomiędzy ul. Popiełuszki 7 a ul. Staszica 13. Efekty prac będzie można zobaczyć pod koniec listopada br.

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi osiedlowej pomiędzy budynkami przy ul. Popiełuszki 7, Staszica 13, 15, 15a, 15b, 17, ul. Wolności 16 i Narutowicza w Stalowej Woli. Remont obejmie także parkingi dla samochodów oraz chodniki. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie, zabezpieczona ma też być istniejąca infrastruktura podziemna. W ramach tego zadania ma łącznie powstać 80 miejsc parkingowych, w tym 11 dla osób niepełnosprawnych. Nowa droga manewrowa z kostki betonowej będzie miała wymiary: 2 391,5 m2, chodnik: 2 962,6 m2, natomiast parkingi: 1 374,5 m2.

Obecnie teren, który za kilka miesięcy zmieni swoje oblicze jest zaniedbany i nie odpowiada potrzebom mieszkańców. Nawierzchnia drogi jest wyłożona w głównej mierze z wysłużonej trylinki, fragmentami z asfaltu i płyty ażurowej. Parkingi przyblokowe skonstruowano z płyt betonowych, co nie wygląda estetycznie. Ze względu na brakującą ilość miejsc postojowych mieszkańcy parkują samochody wzdłuż bloków, a czasem nawet na trawie.

W budżecie miasta na tę inwestycję zabezpieczono 2,3 mln zł. Tymczasem obie oferty, które wpłynęły do magistratu są wyższe niż zakładano. Konsorcjum firm ze Staszowa wyceniło swoje usługi na blisko 2,7 mln zł, wykonawca z Bojanowa- na 2,54 mln zł. Obaj oferenci zaproponowali 7- letni okres gwarancji i rękojmi.

Przetarg został rozstrzygnięty. Miasto wybrało tańszą ofertę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@oj Boże
Szanowny pan myli zawód architekta krajobrazu ze zwykłym poczuciu umiaru. Po co komplikować proste projekty, skoro można zrobić standaryzację i uzyskać efekt taniej, szybciej i w dodatku lepiej się prezentujący fragment miasta?

piket

od naszych samorządowców to dzieci w przedszkolu mają więcej rozumu i wyobraźni. a na pewno lepiej by dbały o finanse miasta.

~odyniec66

Niesty nasi samorzadowcy nie mysla tylko podpatruja co robi sie w innych miastach.Dlatego mamy wielkie wycinki drzew,niszczenie trawników i potem kostka na trawnik.Glupota to taka choroba dotkneła wszystkie samorzady w kraju.Wszedzie tylko unijne przepisy,trzeba wyciac.Nie przesadza sie drzew bo nie ma przepisow do tego.

manukun

@art2deco
Do zrobienia parkingu i chodników na podwórku można zastosować jeden rodzaj kostki w jednym kolorze. Podobnież elewacje budynków otaczających ten teren mogą również zostać wykonane według uporządkowanego schematu. Doprawdy, nie trzeba znanego projektanta ani architekta krajobrazu, żeby schludnie odnowić dany kwartał miasta.

Podobnie sprawa drzew. Przecież można przesadzić, przesunąć o kilka metrów - tak, aby zachować jak najwięcej zieleni i jednocześnie utworzyć miejsca parkingowe. To zrozumiałe, że nie wszystkie gatunki nadają się do przesadzania. Usuwanie peerelowskiej topoli jest wręcz korzystne. Problem leży jednak w wykonaniu projektu - tnie się wszystko po kolei.

Nie ukrywam, że wybitnie rozbawił mnie wątek mierzenia głębokości pochylenia się radnego nad problemami miasta.

manukun

@jkl
Miasto nie buduje fabryk. Ale miasto jest odpowiedzialne za przygotowanie terenu dla przedsiębiorstw, jeśli chce zwiększyć rynek pracowników i umożliwić wzrost płac. Problem z dofinansowanymi projektami jest następujący: miasto mogłoby z własnych środków zapłacić wkład własny. Wspomniany parking nie jest dofinansowany, więc prezydent bierze komercyjny kredyt na ten cel pomimo braku dofinansowania. Całe zamieszanie ma na celu dezinformację i sprawienie fałszywego wrażenia, że wszystkie zadania otrzymują środki zewnętrzne. Dlaczego? Bo obiecał w śmiesznym katalogu. Realizacja własnych obecanek kosztem kolejnych pokoleń jest cyniczną zagrywką polityczną. A trzykrotny wzrost zadłużenia w ciągu jednej kadencji? Kto by się przejmował, przecież "wreście coś się dzieje".

~HEJT STOP

Ujada szczekacz opozycji. Dzisiaj z Warszawy hejt płynie...

daniell

~kB2 - wystarczy miejsc na 80 chociaż Twoim zdaniem pojazdów jest ok.100- musisz wziąć pod uwagę że między czasie ok.10 pojazdów zostanie zezłomowanych a 10 ich właścicielom zostanie zabrane prawo jazdy i będzie git

~jkl

~csa o co ci chodzi? Władze miasta nie sa od budowania bezpośrednio zakładów pracy. Chodzi o to by tworzyć infrastrukture pod inwestorów. No to masz przejazd pod torami w strefie przemysłowej. Jeśli teraz nie weźmiemy kredytów to przepadną dopłaty z Unii. To może być oczywiście pułapka, ale jakby nie robili tego to pisałbyś, że zmarnowali szanse.

~csa

@error a ty kim jesteś? partyjnym szczekaczem? jedynie co potraficie to parkingi, ławeczki, doniczki i zadłużanie, bo żelazną zasadę "aby wydawać trzeba najpierw zarobić" macie w 4 literach. przecież to nie wy będziecie spłacać te długi.

~Staszic

Jako mieszkaniec jednego z tych bloków dziękuję za odwlekaną od lat inwestycję. Moi znajomi też się cieszą.

Każdy kto hejtuje to polityczny frustrat I tam na pewno nie mieszka!

stalowiak2

A czy Pan prezydent zrobi nam parking? Dlaczego wspólnoty muszą wyciągać pieniądze z własnej kieszeni, a inni mają remonty z naszych podatków? Przecież to niesprawiedliwe!

wyborca

Jakie parkingi budować? Zapytajcie Bernardynów z Rzeszowa.

art2deco

Pod warunkiem ze posadzą nowe drzewa? Gdyby użyźnili trochę te piaski to polecam jarzębiny, osiki i brzozy dla odmiany. Jesiony są przygnębiające po oskalpowaniu.

Persymona

czy na prawdę Wam ręka nie drgnie gdy będziecie wycinać ta zieleń??

art2deco

Nie mam nic przeciwko art deco (chyba żartujesz), to byłby luksus gdyby zrobili wewnętrzne osiedle prosto, symetrycznie, gustownie. Oby nie zrobili jednego parkingu tylko dwa. Potrzeby są parkingowe i nic nie wymyślisz, może z wyjątkiem dużych płytek o kształcie rombu w kolorach acru z czekoladowym obrzeżem dla pasażu w poprzek trawnika. Takich Architektów w Stalowej nie ma... będą dzikie czerwono-szare wywijasy :-) Bloki w kolorach Canaletto nie upraszczają im zadania. Kibicuje radnemu Bajkowi :-> będziemy oceniać głębokość pochylania się nad konsultacjami z mieszkańcami.

~rysio80

Najwazniejsza rzecz w miescie emerytow , czyli hospicjum musi byc,a parkingi sa nie wazne.

~Kb2

Parking na 80 miejsc a samochodów stoi ze sto reszta dalej będzie parkować na trawie jak coś się robi trzeba najpierw to przemyśleć parking pod jednym blokiem i całe osiedle będzie tam parkowac

~Znajomek

Pewnie Jasiek U. poprosił Jarosława K i już lucek śpieszy by to zrobić.
Faktycznie teren masakra.

manukun

Zaniedbany teren, więc miłosierny Nadbereżny weźmie kredyt na ten cel. Oczywiście, on sam osobiście nie będzie płacił.

Brakuje tylko wycinki drzew i kilku rodzajów kostki w kilku kolorach do pełni szczęścia. Czemu wszystko nowe w tym mieście jest kiczowate, brzydsze? Przecież powoli Stalowa Wola - miasto-ogród i symbol art deco staje się stolicą betonu i bezguścia.

art2deco

Przechodziłam tamtędy ostatnio w drodze do UM (taki skrót od Wzorcowego), totalna improwizacja. gdy porównasz do osiedla na wprost Szkoły Muzycznej to zwyczajny szloch. Wypadałoby zrobić coś w podobnym stylu, to śródmieście. Kiedyś podobno rosły tam strzeliste topole, dobrze pasowały do wąskiego podwórka.

~Szwed

W Rozwadowie od cholery się inwestuje, a mieszkańcom wciąż mało i mało... Tylko dej, dej i dej.

~bezsmarek

W St.Woli poprawia się dobre na piękne a Rozwadów nie może się doczekać wybrukowania kilku uliczek aby nie brnąć w centrum miasta po błocie i wertepach.

~csa

pięknieje? chyba zadłuża się na potęgę.

~jkl

Płyta ażurowa nie jest taka zła. Część wody wsiąka. Nie będą parkowali na trawie bo nie będzie trawy? Jaka powierzchnia terenów zielonych warto by napisać.

~Tricy

Pięknieje nam miasto za prezydenta Nadbereżnego...

~Login

No może wreszcie ten projekt zostanie zrealizowany. Niech redakcje portali Stalowemiasto i Stalowka poszperają w swoich archiwach.To był jeden ze sztandarowych pomysłów nowego prezydenta miasta po wygranych przez niego wyborach. Ale zbliżają się nowe, więc trzeba ogrzać zimnego kotleta? Najprawdopodobniej kolejna obietnica na potrzeby kampanii wyborczej, która , jak wiele innych nie zostanie zrealizowana.

Persymona

i znów piękne drzewa pójdą pod piły!!!!Niech ktoś zatrzyma te chorą sytuacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~monika

CYTAT

wyborca
Ile drzew do wycięcia?


Trzeba w końcu zejść z rowera i posmakować smak motoryzacji.

wyborca

Ile drzew do wycięcia?