Czy samochód może kosztować mniej?

Image

Największy strach i niepewność wywołują u nas kredyty hipoteczne. Kwota powyżej 100 000 zł wywołuje u nas poczucie obowiązku rzetelnego przeglądu dostępnych ofert. Pytanie, czy z taką samą uwagą nie powinniśmy się przyjrzeć mniejszym kredytom, na przykład tym związanym z zakupem samochodu. Udowadniamy, że naprawdę warto poświęcić trochę więcej czasu na porównanie ofert, zamiast natychmiastowego decydowania się na tę, którą być może podsuwa nam dealer.

Nie tylko przy mieszkaniu

Kredyty mieszkaniowe naturalnie wręcz wymuszają na nas poważne do nich podejście. Po pierwsze, wymagają dużo większej zdolności kredytowej niż pozostałe pożyczki. Po drugie, z reguły definiują naszą sytuację finansową na wiele (najczęściej kredyty udzielane są na 15, 20 albo 30) lat. W końcu po trzecie, zyski lub straty wynikające z wyboru danej oferty są bardziej realne i łatwiej dostrzegalne. O ile ta odpowiedzialna postawa jest jak najbardziej pozytywna, o tyle postrzeganie pozostałych (mniejszych) kredytów z pewną niefrasobliwością już dobre nie jest. Zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i na przykład tych samochodowych, możemy zyskać lub stracić naprawdę konkretne kwoty. Pokazuje to wyraźnie porównywarka kredytów w lowcakredytow.pl.

Ile kosztuje Cię samochód?

Najczęściej koszty kredytu samochodowego generuje co najmniej kilka elementów. Liczy się nie tylko oprocentowanie i prowizja, lecz również opłata przygotowawcza, a także składka na ubezpieczenie (wymagane przez banki jako zabezpieczenie na wypadek śmierci bądź utraty pracy przez kredytobiorcę). Wysokość oprocentowania kredytu samochodowego zależy przede wszystkim od tego, czy mówimy o nowym czy używanym aucie. Wpływ na wysokość oprocentowania ma również na przykład wiek pojazdu. Dane te przekładać się mogą także na okres kredytowania. Jak w przypadku innych kredytów, również tutaj ważny aspekt stanowi wysokość wkładu własnego. Na szczęście najbardziej popularne kredyty samochodowe (czyli te poniżej 80 000 zł) reguluje ustawa o kredycie konsumenckim. Banki mają obowiązek podać klientowi wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania kredytu, jego koszt całkowity. Bank jest również zobowiązany do ujawnienia wszystkich dodatkowych składników kredytu. Nie ma jednak co ukrywać, że nawet gdy bank ujawnia nam te wszystkie informacje, porównanie ofert zostaje już w naszej gestii. Każdy bank ma swój sposób na uzyskanie odpowiedniej kwoty kredytu, dlatego wybór rzeczywiście najlepszej oferty kredytowej może nastręczać prawdziwych trudności. Warto jedna ten wysiłek podjąć i uniknąć zbędnych kosztów. Dla tych, których "zabawa w cyferki" odstrasza, mamy inne rozwiązanie. Zawsze możecie sprawdzić wasz kredyt samochodowy na lowcakredytow.pl.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.