Gim nr 4 i SLO w Finałach Wojewódzkich

Image

ZSO nr 2 (Gimnazjum nr 4 i Samorządowe Liceum Ogólnokształcące) godnie reprezentuje nasze miasto w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

10 kwietnia 2018 w Dębicy odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji po wcześniejszych eliminacjach przystąpiło 4 szkoły. W finale po zaciętym meczu Gimnazjum nr 4 ze Stalowej Woli pokonało SP nr 3 w Dębicy. Wyniki spotkań:

Gim nr 4 Stalowa Wola – Gim Niwiska 2-0

PSP nr 3 Dębica – PSP nr 10 Tarnobrzeg 2-0

PSP nr 10 Tarnobrzeg – Gim Niwiska 2-0

Gim nr 4 Stalowa Wola – PSP nr 3 Dębica 2-1

Z poprzedniego etapu zaliczono wyniki dwóch spotkań:

Gim nr 4 Stalowa Wola – PSP nr 10 Tarnobrzeg 2-0

PSP nr 3 Dębica – Gim Niwiska 2-0

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gim nr 4 Stalowa Wola

2. PSP nr 3 Dębica

3. PSP nr 10 Tarnobrzeg

4. Gim Niwiska 2-0

Szkoła ze Stalowej Woli wywalczyła bezpośredni awans do turnieju finałowego, a Dębica zagra w turnieju barażowym. Skład zwycięskiego zespołu: Paulina Krzysztoń, Weronika Kosak, Zuzia Bełczowska - kapitan, Julka Kaczkowska, Natalia Główka, Gabrysia Kusiak - libero, Agata Michalak, Kamila Florczak, Kinga Prawica, Weronika Dęga, Zosia Dziura. Opiekun – Mirosław Sroka.

Na swój wielki finał (Finał Wojewódzki Licealiady) czekają również uczennice Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. Zawody odbędą się 18 kwietnia 2018 w Łańcucie, a naszymi przeciwniczkami będą: II LO Sanok, V LO Rzeszów i I LO Łańcut. W drodze do finału w składzie SLO wystąpiły: Dominika Stępień – kapitan, Oliwia Tarnawska, Katarzyna Dąbrowicz, Weronika Pokój, Justyna Mortka, Aleksandra Bazan, Anna Małkowicz, Kamila Brodziak, Katarzyna Olko, Klaudia Laskowiecka, Aleksandra Sagatowska, Kamila Kułaga, Patrycja Ryndak, Aleksandra Madej i oczywiście Weronika Juda, która w styczniu 2018 została potrącona przez samochód i wylądowała ze złamaną kością udową w szpitalu (za przemiłą zawodniczkę trzymamy kciuki i informujemy, że powoli wraca do pełnej dyspozycji).

Zapraszamy dziewczęta na zajęcia organizowane przez klub Vega MOSiR Stalowa Wola. Informujemy również o ciekawej ofercie dla obecnych trzecioklasistek szkół podstawowych ze Stalowej Woli i okolic. W PSP nr 11 w roku szkolnym 2018/2019 powstanie czwarta klasa z rozszerzonym programem z WF-u (nacisk zajęć sportowych położony będzie na poprawę ogólnej sprawności oraz na naukę podstaw gry w siatkówkę). Osoby zainteresowane proszę o kontakt z trenerem/nauczycielem Mirosławem Sroką (tel. 697 445 562, e-mail: trenersroka@wp.pl).Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lola

A ten najważniejszy WF-ista to gdzie? Mógłby się sfotografować z uczennicami!