Co na Dni Miasta

Image

Tegoroczne Dni Miasta potrwają 3 dni, od 1 do 3 maja. Jakich atrakcji będzie można zażyć w tym roku? Czy spodoba się mieszkańcom program?

Bywało, że Dni Miasta, wraz z imprezami towarzyszącymi, trwały dobry tydzień. Tym razem będzie krócej. Długi weekend zacznie się od soboty 28 kwietnia. 1 maja wypada tym razem we wtorek. Będzie więc sporo czasu na świętowanie. Zapewne gros osób wyjedzie do bliskich, do przyjaciół, niektórzy czas ten spędzą w górach, inni w atrakcyjnych ośrodkach wypoczynkowych. Ci, którzy zostaną w mieście, zapewne skorzystają z dobrej pogody, którą zapowiadają synoptycy i będą spacerować, jeździć rowerami, albo grillować na działkach. Dla spragnionych rozrywki masowej miasto przygotowało szereg atrakcji.

Jeszcze w tym roku imprezy będą mieć miejsce na Placu Piłsudskiego, przed Miejskim Domem Kultury. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Dni Miasta 2019 odbywać się będą już na błoniach nadsańskich.

1 maja rano, o godz. 10:00 wyruszy XIII Stalowowolski Rowerowy Cross Country. Startować będzie można w 6 kategoriach wiekowych. Po sportowych rozrywkach, wieczorem czekają nas 2 koncerty. O 19:00 na scenie stanie 31- letnia Magda Grabowskia- Wacławek, znana pod pseudonimem scenicznym Bovska. Piosenkarka zaśpiewała np. utwór pt. Kaktus (czołówka serialu „Druga Szansa”). O 20:30 na scenie pojawi się Krzysztof Cugowski. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać.

2 maja o godz. 18:30 wystąpią Lesioki. Grupa nawiązuje do tradycji Lasowiackiej i w Stalowej Woli jest dobrze znana. O 20:00 zaśpiewa dla nas Zespół disco polo MIG.

3 maja, tradycyjnie już odbędzie się XXX Ogólnopolski Uliczny Bieg Konstytucji 3- go Maja. Miłośnicy ortografii będą mogli o 11:00 (zapisy na godzinę przed konkursem) sprawdzić swoją wiedzę na temat ortografii biorąc udział Gżegżółkach. Gościem specjalnym będzie sam mistrz pisowni prof. Jerzy Bralczyk. O 17:00 koncert na Placu Piłsudskiego da stalowowolanin POISON, o 20:30 wystąpi Grzegorz Hyży.

Przez wszystkie trzy dni działać będzie Alejka Pozytywnie Zakręconych (wzdłuż MDK). Już po raz szósty zgromadzi stowarzyszenia, organizacje, instytucje oraz artystów i rzemieślników prezentujących swoje dokonania. Będzie tam można zobaczyć nie tylko ciekawe przedmioty i wyroby, ale poznać wielu fajnych ludzi, po prostu pozytywnie zakręconych, którzy zarażą mieszkańców swoimi pasjami i pomysłami.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
wyborca

Poziom imprezy schodzi na dno (Rowu Mariańskiego).

"Jeszcze w tym roku imprezy będą mieć miejsce na Placu Piłsudskiego, przed Miejskim Domem Kultury. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Dni Miasta 2019 odbywać się będą już na błoniach nadsańskich."

To bardzo zły pomysł. Daleko od centrum, mniejsze bezpieczeństwo, brak prądu (potrzeba agregatów), brak zaplecza, więcej komarów i błoto (1-3 maja zazwyczaj pada).

"2 maja o godz. 18:30 wystąpią Lesioki. Grupa nawiązuje do tradycji Lasowiackiej i w Stalowej Woli jest dobrze znana. O 20:00 zaśpiewa dla nas Zespół disco polo MIG."

Czy my mieszkamy na wsi? W roku ubiegłym frekwencja na disco-polo nie powalała, ale onanizatorzy i tak wiedzą lepiej, przy czym stalowowolska publika chce się bawić i czego słuchać.

Ciąg dalszy nastąpi...

~GDZIE?

Może mi ktoś podpowie. Czy kredyt to muszę zwrócić do banku czy może mogę
do Caritasu?

Antylewak

Cugowski 20:30, 20:45 Real - Bayern.

~jan

... w demokratycznej Polsce Święto 1 Maja jest oficjalnym świętem państwowym, nie jest to święto bolszewickie, ale ulica 1 Maja została uznana za ,,komunistyczną" i została zdekomunizowana, podobnie robi ,,patriotyczny rząd" Kaczyńskiego z resztkami takich ulic gdzie się jeszcze ostały w Polsce, a temu komunistycznemu świętu przykleja się twarz św. Józefa robotnika, też tak można, skoro Kopernik była kobietą to św. Józef może być komunistą. A tak na marginesie to św. Józef był cieślą czyli rzemieślnikiem, czyli prędzej drobny kapitalista niż robotnik.
NIECH SIĘ ŚWIĘCI 1 MAJ, ŚWIĘTO POSTĘPOWEJ KLASY ROBOTNICZEJ !

Magdalena0202

Oby deszcz padał. Mniej wstydu dla miasta!

mark30

krytykanci na majówkę opuszczą tą imprezę umiech bawcie się dobrze

~Magda

Bardzo fajne obchody, ja się będę bawiła dobrze... krytykant pewnie zapije pałę i hejty będzie wstawiał

wopin

Kasa się skończyła , kredytu nikt już nie chce dać , obligacji nikt nie chce kupić
A dla szaraków zostały już tylko ochłapy , ale może i tym razem się uda i dostanę 2 kadencje
;)

~zenek

te dni miasta sa coraz gorsze, 3 garnitur gwiazd

~kpt. Szpak

Będzie mi brakować tego:

"Muszę biec, muszę biec,
biegnij więc, nie zatrzymuj się,
muszę biec, muszę biec,
biegnij więc, by zatrzymać mnie"

Antylewak

tylko rock, ale nie wiesz,że Hey zawiesił działalność?

~Bono

Tylko Rock idź sobie do Labiryntu i tam ci zagraja albo zamowia kapele

~set

Ale kicha to majówka na wyjeździe będzie. Dziekuje ,pozdrawiam.Pa

~tylko rock

A jakby tak choć raz zagrał Hey, Kult albo Strachy na lachy?
Może uwzględnionoby w tych imprezach również fanów dobrego rocka a nie tylko hejże dana i łupu-cupu?

b.l.u.e.

W tym roku bieda.

mark30

nie na bogato.....jak poprzednio