Z więzienia w Nisku do Rzeszowa

Image

Po likwidacji Aresztu Śledczego dla kobiet w Nisku jedyną jednostką penitencjarną na Podkarpaciu dla skazanych pań jest Zakład Karny w Rzeszowie. Uruchomiono tam właśnie nowy oddział…

W Zakładzie Karnym w Rzeszowie został uruchomiony oddział dla kobiet, które odbywają karę pozbawienia wolności. Po zniesieniu Aresztu Śledczego w Nisku, jest to obecnie jedyna jednostka penitencjarna na Podkarpaciu, w której mogą przebywać skazane kobiety. Łączna pojemność oddziału to 76 miejsc dla osób odbywających swoje kary w systemie półotwartym i otwartym. Z tej liczby 32 miejsca na oddziale terapeutycznym przeznaczono dla kobiet uzależnionych od alkoholu. Dużą część kadry nowego oddziału stanowią doświadczone funkcjonariuszki i pracownicy aresztu w Nisku. Obecnie w oddziale przebywają 42 skazane kobiety. Wraz z początkiem maja, gdy ruszy pierwsza tura terapii uzależnień, oddział będzie pełny.

– To kolejne spotkanie organizowane w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, w którym mam okazję uczestniczyć, które stwarza cenną platformę wymiany poglądów na temat sytuacji osób skazanych. Jest to też wynik Programu Modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020, którego głównym założeniem jest poprawa efektywności funkcjonowania Służby Więziennej, w tym m.in. kompleksowa modernizacja wybranych jednostek penitencjarnych. Dlatego tym bardziej cieszę się z otwarcia oddziału dla kobiet w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Pragnę także wyrazić swoje zainteresowanie tematem seminarium „Kobieta w warunkach izolacji penitencjarnej”. Organizacja takiego spotkania jest więc dowodem na to, że podejmowane są działania, których końcowym efektem ma być właśnie poprawa systemu penitencjarnego– powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

PUW


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
rst75

Ten w purpurowej kiecce to idzie cele święcić czy do odsiadki z koleżankami?

Licht

Panie Osadzone napewno cię cieszą.
Przeprowadzka do Rzeszowa, to szansa by zaznać wielkomiejskiego stylu życia.
Nowsze, bardziej nowoczesne więzienia, oznacza też lepsza warunki mieszkalne. Aż się chce siedzieć umiech

~polipa

Chcąc myśleć o budowie nowego budynku sądu to najpierw gruntowna kontrola z ministerstwa sprawiedliwości by pokazać jak pracuje ta jednostka, jakie ma osiągnięcia, czy wszystkie sprawy są szybko i terminowo załatwiane(nie mówię, że z korzyścią dla strony!!!)Ile jest spraw prostych ciągnących się latami bez powodów większych. Rozwiać wątpliwość czy sąd jest dla obywatela czy też obywatel dla sądu!? Stalowowolski sąd z sukcesem obsłużyłby teren całego powiatu Niska!

Junosza

Po wydarzeniach we Wrocławiu /molestowanie, sutenerstwo/ i doświadczeniach kiedy już kiedyś kobiety były w Rzeszowie /małżeństwa więzienne/ to dobra zmiana. Pewnie kadra z Niska też jest happy no bo: jak dobrze wstać kiedy świt ......

~do jasio

Ja mam do Ciebie sentyment jasiu. W tym kraju tacy jak Ty przeżyją długie lata w szczęśliwości.

~lechita

hehe i klecha na czele watykano emer ju ciało chrystusa krwią zapić trzeba

~Krzys

Do doda ty chyba wszystkie rozumki zjadlas weź się do pracy a nie glupotki pisac

~Krzys

Do doda ty chyba wszystkie rozumki zjadlas weź się do pracy a nie glupotki pisac

~xiędzu

kieckowy skończył odsiadkę czy zaczyna???

~doda

W Nisku także powinien być zlikwidowany sąd rejonowy. Dla niego żadna reforma nie jest potrzebna, tam panuje klimat z ubiegłego wieku. Skandalem jest by zwykłą sprawę cywilną prowadzić przez 4 lata i w dodatku źle napisać wyrok! Czy trzeba lepszej rekomendacji do likwidacji takiego sądu?

~polak

Ta purpurowa mafia wszedzie musi byc obecna

~polak

Ta purpurowa mafia wszedzie musi byc obecna

~Marcin

Za zdradę rodziny kobiety powinny odpowiedzieć tak samo jak za złamanie prawa w KK.

~jasio

a i za jaka kare tego księdza do babskiego więźnia wsadzili

~jasio

baby gorom