W Rozwadowie Targ Staroci

Image

Przedmioty nadgryzione zębem czasu, z historią i swoją tajemnicą. Dawne, zapomniane, znalezione na strychach i w piwnicach, ręcznie robione, czasem prawdziwe perełki. Za nami I Targ Staroci.

W niedzielę od rana, na rozwadowskim rynku ruch i gwar. Stalowowolanie z wielkim zainteresowaniem oglądali, przebierali, dziwili się i targowali. W końcu to targ i o cenę należy się bezwzględnie targować. Sprzedawcy rozlokowali się wokół rozwadowskiego rynku i było ich naprawdę wielu.

A na straganach, na ziemi, w pudłach i na stolikach było wszystko, począwszy od militariów, poprzez meble, świeczniki, medale, monety, ozdoby i artykuły domowego użytku, a skończywszy na płytach winylowych, patefonach, dziecięcych wózkach i książkach.

Stoiska z cennymi pamiątkami będą znajdować się co trzecią niedzielę miesiąca na terenie Rynku Rozwadowskiego oraz ul. Jagiellońskiej w kierunku dworca PKP w Stalowej Woli.

Materiał video

Przewiń do komentarzy





















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jarek

bylem super polecam szkoda ze nie co tydzien

~gaal

CYTAT
~jarro
cebulą walyło

Tobie z gęby lamusie.

Ludzie przyszli pohandlować, trochę szacunku.

~jola

bylam super szkoda ze nie bedzie co niedziele super pomysl brawo dla prezydenta

~Miron

maria118 W Rzeszowie jest w co drugą niedzielę.

art2deco

Co kupiliście?

~Marek

Bardzo udana pierwsza giełda staroci zorganizowana na rynku Rozwadowa, gdzie przed wojną odbywały się duże targi. Dopisali wystawcy i kupujący, była ładna słoneczna pogoda, a odpowiednie służby zadbały o porządek i bezpieczeństwo. Jedynym minusem był brak na miejscu toalet, a wystarczyłyby dostawić ze dwie toj-tojki. Za "potrzebą" trzeba było iść aż za budynek dworca PKP, zresztą też do toj-tojki. Myślę, że organizatorzy kolejnych giełd staroci w Rozwadowie poprawią się pod względem zabezpieczenia sanitarnego.

~WHO

pozytywna impreza ale organizowana na modłę dawnych sobót targowych pod hala targową na Okulickiego... te kilka straganików mogło być w tym rynkowym parku - blokowanie asfaltu zupełnie bez potrzeby

manukun

@kibic
Kpisz, czy o drogę pytasz? Jak nie znasz terenu, sprawdzasz mapę przed wyjazdem. W dobie smartfonów - nawet w trakcie. Przestańcie traktować ludzi jak kaleki, które muszą AUTEM wjechać pod stragany.

~jarro

cebulą walyło

~cuda

Facecie, jeśli kochasz swoją kobietę wielką miłością, to w nocy kiedy śpi porozciągaj jej ubrania. Niech myśli że schudła!

~wit

Kibic !! Nie musieliśmy o tym pomyśleć , na każdej blokadzie stali dzielni strażacy , którzy chętnie informowali o miejscu do parkowania .Wystarczyło przystanąc na chwilę i wyjaśnili co i gdzie .A u ciebie szyby się pozacinały , zamki zardzewiały ?...

manukun

Kaleki potrzebują dojechać AUTEM pod sam stragan. Inaczej nie potrafią funkcjonować. Masakra. Najbardziej szkoda dzieci, które nie będą umiały odnaleźć się w świecie bez AUTA, bo rodzicom spacer szkodzi...

~Skr

Bardzo fajna giełda! Polecam.

~siwy

a mi się bardzo podobało. ale z miejscem parkingowym to masakra

~wit

No Kibic , chłopie , akurat co do organizacji nie należy się przyczepiać .Całe szczęście , że służby zadbały zeby niedzielni kierowcy nie mogli wjechać w miejsca gdzie odbywała się ekspozycja towaru bo zakorkowali by wszystko dokumentnie .Parkować można było na ulicach dobiegających do rynku i na dużym parkingu za kościołem , no ale do tego trzeba więcej wyobrażni niż Ty masz !!!

~The

A co na to decydenci z solidarności - podobno niedziela jest dniem wolnym od handlu?

~gapp

@kibic
A to ty debilem jesteś? Co? Chciałeś pod stragan matole podjechać?
Stanąłem pod Stonką i do nikogo pretensji nie mam.
Tylko tacy niedzielni kierowcy jak ty mogą ...

~kibic

Kierowców organizator ( Lucjusz Nadbereżny ) miał daleko w poważaniu, jeździli jak głupki wkoło i szukali miejsca gdzie można się zaparkować.
A przecież można na ten dzień przeznaczyć na ten cel plac targowy obok muzeum ( oczywiście odpowiednio oznakować dojazd) oraz udostępnić parking przy muzeum. Ale na takie pomysły aby wpaść to trzeba trochę pomyśleć a tego urzędnikom w urzędzie wyraźnie brakuje.

jum-as

Przyjezdni skarżyli się na brak TOI TOI.

~jasio

a m,nie najbardziej podobały się te konefki do lania wody gdzie się tyko da

maria118

W Rzeszowie też jest w trzecią niedzielę miesiąca, dlatego w Rozwadowie może być mniej zainteresowanych ....

~Marcin

Dla miłośników antyków to był prawdziwy tygiel historii i bardzo wielu eksponatów.

Saturn

Ceny jak za złote monety z średniowiecza ci sami handlarze juz lata bujaja się z tym samym towarem

cdn..

Szkoda że nie w sobotę.

~ewa

Byłam,kupiłam krzesła gięte z Radomska,stan super takie same w necie kosztują drugie tyle.
Dużo perełek dla zainteresowanych.

~Ojciec

Byłem z całą rodziną. Naprawdę warto było. Super, że cyklicznie będzie się targ odbywał. Gratuluję pomysłu!