Z myślą o seniorach - Senior +

Image

W strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej powstał Dzienny Dom Senior+. Został on otwarty przy wsparciu środków z ministerstwa.

- Dzienny Dom Senior+ powstał z przekształcenia Dziennego Domu Pobytu i został utworzony dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach wieloletniego programu Senior+ na lata 2015- 2020. Inwestycja ta o wartości blisko 262 tys. zł, przy dofinansowaniu ponad 163 tys. zł pozwoliła na przeprowadzenie niezbędnego remontu w Dziennym Domu Senior+ oraz wyposażenie i doposażenie w nowy sprzęt- mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS- u.

W skład Dziennego Domu Senior+ wchodzą: kuchnia, pomieszczenie ogólnodostępne- jadalnia, pokój do terapii, pomieszczenie do zajęć ruchowych, pokój zabiegowo- pielęgniarski, gabinet kierownika, pomieszczenie klubowe, sanitariaty i szatnia.

- Śmiem powiedzieć, że nasi seniorzy w Dziennym Domu mają naprawdę komfortowe warunki do tego, żeby miło i przyjemnie spędzić czas na różnego rodzaju zajęciach, czy to rękodzielniczych, czy nawet rehabilitacyjnych. Ta inwestycja była bardzo potrzebna naszym seniorom- mówi dyrektor MOPS- u.

Pod okiem wykwalifikowanego terapeuty zajęciowego uczestnicy mogą rozwijać zdolności manualne wykorzystując różnorodne techniki, od haftowania, robienia na drutach, poprzez origami, quilling, decoupage czy malowanie na szkle.

Uczestnicy chętnie korzystają z zajęć ruchowych, które odbywają się w pomieszczeniu zajęciowo- ruchowym. Ćwiczenia dostosowane są do wieku oraz schorzeń, mają na celu podtrzymanie sprawności fizycznej uczestników.

Uczestnikiem Dziennego Domu Senior+ może zostać każdy, kto ukończył 60 rok życia. Ośrodek dysponuje 44 miejscami. Instytucja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~brak słów

do znajomek i dzadek, ale wy jesteście pustaki, jak dożyjecie o ile dożyjecie do takiego wieku, to ciekawa jestem co pomyślicie o takich miejscach , ale wasze miejsce to będzie pod wiaduktem z takim sposobem myślenia

~Dzadek

Musimy z kumplami tam wpaść, moze jakies laski na impreze poderwiuwemy. 😃😂

~emertyka

Uczestnikiem Dziennego Domu Senior+ może zostać każdy, kto ukończył 60 rok życia. Ośrodek dysponuje 44 miejscami.
44 miejsca na tysiące seniorów w Stalowej i każdy może przyjść?

~Znajomek

Same Laski w 50+