Za nami Turniej Szachowy

21 kwietnia odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, którego organizatorem był Katolicki Klub Sportowy „VICTORIA” w Stalowej Woli.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 53 osoby ze Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Nowej Sarzyny, Bielin, Rzeszowa, Kielc i Krosna. Największą ilość stanowili młodzi zawodnicy – dzieci urodzone w 2003 roku i młodsze. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00 a zakończyły się o godz. 14:00. Zawodnicy za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowy i dyplomy.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcą zawodów w kategorii w Grupie A została reprezentantka UKS Orlik Rudnik nad Sanem - Barbara Trybowska uzyskując 6,0 punktów, 2-te miejsce zajął Robert Brak z RzKSz Rzeszów uzyskując 5,5 pkt., z kolei 3 miejsce zajął Krzysztof Socha z UKS SP 1 Leżajsk (5,5 pkt.), zaś 4-te zajęła Anna Trybowska z UKS Orlik Rudnik nad Sanem (5,0 pkt.)

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajął: Bartłomiej Brzozowski (6,5 pkt.) z MZK Unia Nowa Sarzyna, 2-gie miejsce zajął Piotr Szpila (5,5 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei 3 miejsce zajął Szymon Szpila (5,0) również z UKS SP 1 Leżajsk, 4- te Adrian Toniak (5,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1. Michał Rzeszowiak z TKSzach Tarnobrzeg – uzyskał 5,0 pkt., 2-gie miejsce zajął Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, również 5,0 pkt., z kolei 3 miejsce zajął Jakub Karyś (4,5 pkt.) z Lukks Kielce, 4-te Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk, 5-te Bernard Sychta (4,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli, 6 miejsce zajął Tomasz Procnal (4,0 pkt.) z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli.