„Wniebogłosy” z przebojami 80 – lecia

Image

Kolejny raz mieszkańcy Stalowej Woli spotkali się, by wspólnie posłać swoje głosy wprost do nieba. 1 maja przed MDK wyśpiewaliśmy ulubione przeboje z minionych lat.

Nie jest łatwo wybrać z bogatego dorobku muzycznego polskiej sceny rozrywkowej ostatnich lat 80 piosenek, które można by wspólnie zaśpiewać przy małej scenie Miejskiego Domu Kultury. Ale udało się dzięki mieszkańcom, którzy wyłoniły te najlepsze z najlepszych, te znane przez wszystkich i często nucone.

We wtorkowe, ciepłe i pogodne popołudnie zaśpiewano takie piosenki jak: Kwiaty we włosach, Sen o Warszawie, Jolka Jolka pamiętasz, Przeżyj to sam, Chodź pomaluj mój świat, Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Kolorowe jarmarki, Gdzie się podziały tamte prywatki, Umówiłem się z nią na dziewiątą.

Wśród osób, które wzięły udział w głosowaniu na najfajniejsze piosenki rozlosowano 3 płyty z serii Złote Przeboje: Marek Grechuta, Chłopcy z Placu Broni oraz Skaldowie.

Materiał video

Przewiń do komentarzy






















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ali

Pis uważa,że może rządzić do 2030 roku. I ma rację bo do tego czasu są konkretne pieniądze z UE. Ja z Jasiem z forum we dwóch z zapleczem politycznym też byśmy dali radę jak i PO czy też SLD lub inni. Dopóki jest kasa. Pamiętam jak mój przyjacieL w latach 80-tych wziął flagę narodową ,wyszedł na pomnik w Nisku i krzyczał Solidarność, solidarność,...... .
Przestał krzyczeć bo nie załapał się do systemu, wsiadł na rower i zaczął jeździć do innej fizycznej pracy. Ale ci wyżej,lub inaczej ci którzy siedzieli wówczas pod pomnikiem i to samo krzyczeli, ci działacze Solidarności to się ustawili,do pracy dojeżdżali samochodami, no nie nie musieli jeździć bo byli już właścicielami firm, więc bogacili się i zarządzali. Nadchodzą wybory, większość z nas siedzi na pomnikach i porusza flagą. I niestety trzeba smarować łańcuchy, bo rowery zawiozą nas do dalszej pracy, nieliczni,którzy załapią się na miejsca pod pomnikami spokojnie mogą liczyć na miód.

~jasio

wniebogłosy bo tylko niebo może nas uratować

~kokil

Mówi się, że komuna be, wszystko co zrobiła komuna to be, a całą Stalową Wolę wybudowała komuna, teraz nucicie, śpiewacie piosenki z czasów komuny. Obchodzicie 80 lecie komunistycznego miasta. O co więc chodzi tym co tak narzekają na komunę ??? Nielegalny proboszcz twierdzi, że walczył z komuną, że wygraliście - ale co wygraliście i z kim wygraliście? Co chcecie tak naprawdę? Powinniście nucić Mury i trzymać ręce w górze z palcami w kształcie V... i tęsknić za Hutą Stalowa Wola. Oj, ludzie jak Wam nie wstyd??? Ale Wy co macie dzisiaj 60 - 70 lat to jesteście zganianiną wieśniaków z okolicznych wioch, którym KOMUNA dała mieszkania, pracę i pokazała jak się żyje gdy zrobi się pod nogami twardo / chodniki, ulice, place/ Tego się NIGDY nie wyprzecie. I dlatego dzisiaj, dzięki tym piosenkom przypomina się Wam wasza wiejska młodość i to, ze komuna dała Wam nowe szanse i możliwości.