Stal Stalowa Wola zremisowała z Siarką Tarnobrzeg

Stal Stalowa Wola zmierzyła się w sobotę 5 maja 2018 roku z Siarką Tarnobrzeg. W derbach Podkarpacia padł remis.

Rozpoczęliśmy z rozmachem, bo już w drugiej minucie, po faulu na Michale Trąbce w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Sytuację znakomicie wykorzystał Adrian Gębalski. Przewaga Stali trwała aż do 33 minuty, kiedy to zawodnik Siarki Kamil Cupriak wyrównał wynik meczu. Do szatni piłkarze schodzili więc już z remisem 1:1.

Po przerwie gra toczyła się bezbramkowo. Dopiero w doliczonym czasie Patryk Stefański sprawił, że kibice Stali uwierzyli, że drużyna zielono- czarnych podniosła się wreszcie z dna i z Tarnobrzega wyjedzie z trzema punktami, ale radość nie trwała długo, bo gospodarze minutę później ustalili wynik meczu na 2:2. Tym samym musieliśmy podzielić się punktami.

Siarka Tarnobrzeg- Stal Stalowa Wola 2:2 (1:1)

Bramki: 0-1 Adrian Gębalski (2-rzut karny), 1-1 Kamil Cupriak (33), 1-2 Adrian Dziubiński (90+1), 2-2 Jakub Księżniakiewicz (90+2)

Siarka Tarnobrzeg: Krystian Krupa - Cezary Kabała, Jan Grzesik, Grzegorz Płatek, Dawid Kubowicz, Piotr Witasik, Jakub Głaz (9. Kamil Cupriak), Kamil Woźniak (31. Eryk Galara), Dawid Witkowski, Kamil Radulj, Krzysztof Ropski

Trener: Włodzimierz Gąsior

Stal Stalowa Wola: Dorian Frątczak - Bartosz Sobotka, Mateusz Bukowiec, Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz, Michał Trąbka, Stepan Hirskyi, Sebastian Łetocha (39. Alan Dziubiński), Adrian Gebalski

Trener: Krzysztof Łętocha

żółte kartki: Kubowicz, Radulj – Mistrzyk, Żyliński.