Majowy Piknik z Biblioteką
Opublikowano: 13  Maja  2018

Na Majowym Pikniku z Biblioteką, jaki MBP zorganizowała 12 maja na placu przed obiektem przy ul. ks. J. Popiełuszki, dopisała pogoda i dobre humory. Atrakcji nie zabrakło.

Najmłodsi, mogli zagrać z rodzicami, z kolegami czy rodzeństwem, w planszowe gry plenerowe: karuzela bajek, dobre wychowanie i znaki drogowe czy wesołe sylaby. Ponadto, mieli okazję do woli rysować kredą na kartonach przed biblioteką, wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną oraz spróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych.

Niebywałym zainteresowaniem cieszyło się „biblioteczne foto”. Tu – już bez względu na wiek - każdy z chęcią robił sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem akcesoriów i scenografii, jakie udostępniła MBP. Wszyscy chętni mogli wybrać sobie perukę, odpowiednią ramkę do zdjęcia, różnorodne rekwizyty i napisy dotyczące biblioteki, książek i audiobooków. A to ważne bowiem impreza zorganizowana była w ramach XV edycji programu - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – a w tym roku przyświeca mu hasło „(Do)wolność czytania”.

Starsze dzieci wzięły udział w podchodach czytelniczych. W otoczeniu biblioteki przygotowaliśmy różnorodne zadania, które należało rozwiązać. Kto sobie poradził, otrzymał specjalny dyplom i gadżety. Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej przygotowano również coś dla młodych fanów tego sportu - biblioteka zaproponowała tworzenie ekologicznych boisk, rozgrywanie „dmuchanych” meczów, oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności piłkarskich. Tatusiowie z synami, ale i mamy z córkami z chęcią wykonywały własne boiska piłkarskie. Wystarczył karton, „murawa” z zielonego papieru, flamaster, rurki do napojów i mała piłeczka.

Każdy kto chciał wypocząć lub poczytać książkę, mógł to zrobić na kocach rozłożonych przed obiektem biblioteki, a przy okazji korzystać z promieni słonecznych, których w sobotni dzień nie brakowało.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~jasio
a tych czerwonych bluzeczkach
Dodano: 14  Maja  2018  23:11:58
~jasio
o kurde od jutra zostaje tam stalym czytelnikiem , nie widziałem ze tam jest tyle fajnych biblotekarek
Dodano: 14  Maja  2018  23:10:49
~Mieczysław
Byłem na pikniku i bawiliśmy się znakomicie. Dzieci zadowolone. Dziękuję
Dodano: 14  Maja  2018  15:43:56
~abc
piknik porazka. byłam w tym dniu i na pikniku w PSP 12 i PSP 9. najgorsze atrakcje w bibliotece a szkoda.
Dodano: 14  Maja  2018  14:00:37
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe