Dzień Strażaka w stalowowolskiej komendzie

Image

15 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym samorządowców, parlamentarzystów, przedstawicieli straży pożarnej. Komendant Powiatowy mł. bryg. mgr inż. Robert Lebioda podczas przemówienia podsumował miniony rok pracy. Podziękował wszystkim strażakom za codzienną służbę oraz osobom, które wspierają stalowowolską komendę.

Nieodłącznym elementem obchodów Dnia Strażaka było wręczenie odznaczeń oraz awansów na wyższy stopień. Nadał je Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozkazem personalnym. Awans otrzymali:

MŁODSZEGO BRYGADIERA: dla

• st. kpt. Wojciech Kowalik

MŁODSZEGO BRYGADIERA: dla

• st. kpt. Marcin Wróblewski.

KAPITANA: dla

• mł. kpt. Dawid Sagan;

• mł. kpt. Sławomir Staniszewski.

MŁODSZEGO KAPITANA: dla

• st. asp. Marek Dul;

ASPIRANTA: dla

• mł. asp. Tomasz Pogorzelec;

• mł. asp. Paweł Krasoń.

STARSZEGO OGNIOMISTRZA: dla

• ogn. Dariusz Bieniek

• ogn. Szymon Bogacz

• ogn. Wojciech Dul

• ogn. Piotr Dyl

• ogn. Szymon Kasak

• ogn. Marcin Korzonek

• ogn. Jan Krawiec

• ogn. Waldemar Lambert

• ogn. Damian Wyka

OGNIOMISTRZA: dla

• mł. ogn. Sylwester Jarosz

• mł. ogn. Paweł Cebulak

• mł. ogn. Janusz Lesiczka

• mł. ogn. Zdzisław Urbanik

MŁODSZEGO OGNIOMISTRZA: dla

• st. sekc. Dawid Błażejowicz

• st. sekc. Jerzy Buchnat

• st. sekc. Bogusław Mucha

• st. sekc. Damian Szado

STARSZEGO STRAŻAKA: dla

• str. Kamil Bąk

• str. Mariusz Chwieja

• str. Krzysztof Jurek

• str. Bartłomiej Mucha

• str. Mateusz Robak

• str. Konrad Wnuk

• str. Tomasz Wyka.

Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" odznaczeni zostali: Krystian Bąk, Wojciech Dul, Tomasz Kania, Mariusz Przybysz, Stanisław Wróbel, Maciej Zamojcin.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. podkarpackiego Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczyło Sylwestra Młynarczyka. Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa- Pawła Wryka, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Małgorzata Maziarz, Jacek Pomykała.

Przewiń do komentarzy







































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~taka prawda

Każda partia jest organizacją wspólnych interesów jej członków.

~dupna zmiana

Mnie najbardziej przeraża , że nadal fanów ma pis.Chodzi mi o spotkanie Piotrowicza z obywatelami w Bolesławcu. Również matki zachwalające że rząd' dał' im 500+ a nie rozumieją skąd te pieniądze i jakie długi ma nasz kraj.One nigdy nie pracowały a kasa jest a skąd to już nieważne.I to mnie przeraża przy następnych wyborach.

~warte uwagi!

Parlament Europejski ogłosił że Polska ma 6 bilionów długu. Dwa i pół roku temu był 1 bilion. GDZIE JEST 6 BILIONÓW?

~izydor

~izydor
Panie Weber mundur strażacki jest tylko sznur galowy przypiety nie tak. Do jakiej Pan jednostki należy?

~izydor

Panie Weber mundur strażacki jest tylko sznur galowy przypisy nie tak. Do jakiej Pan jednostki należy?

~Mieszkaniec

Oto kilka faktów dotyczących ,,Wielkiej Kariery Strażackiej" Pana Webera. Primo rok temu Pan Weber brał udział w obchodach dnia strażaka w ubraniu cywilnym (ubrany był w garnitur). Secundo rok temu otrzymał medal z rąk komendana wojewódzkiego PSP za co tego nie wiem dokładnie ale nie za zasługi dla stalowolskiego pożarnictwa bo te trzeba mieć. Terito w tym roku kolokwialnie rzecz ujmując szast prast i Pan Weber już w mundurze OSP z dystynkcjami członka prezydium zarządu odziału powiatowego oczywiście z przypiętym na piersi medalem z zeszłego roku za niewiadomo co. Quatro w tym roku w nowym image Pan Weber otrzymuje z rąk komendanta powiatowego PSP kolejne odznaczenie (tym razem to nie medal) i podobnie jak rok temu niewiadomo za co. Sexto w tym roku ,,Wielki Strażak" Pan Weber odznacza strażaków. Rekapitulując to wszystko powiem żenada żenada i jeszcze raz żenada. Na koniec dodam jedynie że z Pana Panie Weber jest taki strażak jak że mnie jest kosmonauta z NASA.

~doda

Do "Adam" i "Obserwator" nie wiem czy zauważyliście, ze panu Weberowi teraz brakuje jednego kroku by zmienić dh. Pawlaka(vide patki stanowiące o randze!). Kto mu kupił ten mundur i gdzie on wcześniej należał, do jakiej jednostki? Ludzie ogłupieliście czy co? Co do tego, że na święto policji pójdzie to jest pewne na bank! Zapytać go warto jak głosował w sali kolumnowej sejmu w dniu 16 grudnia 2016 roku, kiedy przepychana była kolanami posłów pis-u ustawa-hańba pozbawiająca wielu mundurowych świadczeń emerytalnych. Panie pośle więc głosował pan za ta ustawą czy też nie? To bardzo ważna rzecz bowiem ci ktorzy będą niebawem świętować są spadkobiercami poprzedników, ktorych politycy skrzywdzili. Nietaktem byłoby gdyby pan im czynił swoją osoba jakieś honory. Myślę, że podaruje pan sobie niezręczność z życzeniami gdyż one nie będą miały nic ze szczerości!

~Adam

Jak zawsze Pan Weber wszędzie tam gdzie być nie musiał a ne zawsze tam gdzie być powinien. Oto jego niewątpliwa cecha. Dziś wielki strażak załużony dla stalowowolskiego pożarnictwa niedługo może zasłużony dla stalowowolskiej policji? wszak obchody święta policji już niedługo. Można by urządzić quiz: pytanie pierwsze czy zjawi się Pan Weber?. Pytanie drugie czy otrzyma kolejny zasłużony medal do kolekcji?. Munduru policyjnego nie założy (chodź jakby się dało kto wie). I jeszcze żeby było zabawniej Pan Weber jako odznaczający strażaków takie rzeczy tylko w Stalowej Woli. A komendant wojewódzki PSP to od czego jest? To on powinien tego dokonywać!. Śmiech na sali!. Panie Weber w woli przypomnienia ci co już kiedyś wielkich strażaków udawali kiepsko na tym wychodzili (były marszałek województwa Cholewiński z rodzimego że tak powiem podwórka politycznego o byłym premierze Pawlaku nie wspominając). Jeszcze do niedawna obaj kontentujący się wysokimi urzędami i opływający w apanażach zawsze obecni na uroczystościach strażackich oczywiście w mundurze sami odznaczali i sami byli odznaczani a dziś obaj w politycznym niebycie. Można by rzec że ten mundur nieprzynosi szczęścia!!!!.

~Marek

Oto przed Państem pierwszy strażak Stalowej Woli Pan poseł Weber!!!! brawo tyle zasług dla pożarnictwa nie sposób wyliczyć nie sposób wymienić. Oby tak dalej Panie Weber.

~Obserwator

Oczywiście Dzień Strażaka nie mógł się odbyć bez zaszczycenia go przez jaśnie wielożnego Pana Webera bez którego te obchody nie miały by racji bytu tak zacna persona musiała tutaj być. A Pan Weber oczywiście wielki strażak którego zasług nikt nie jest w stanie wyliczyć (wiadomo dlaczego) dostaje jakieś odazaczenia pytam za co!!!!!!!. Panie Weber więcej czasu Pan spędza w Stalowej Woli niż w Warszawie na Wiejskiej. Zastanawia mnie jedna kwesta czemu lokalnie Pan często występuje a Sejmie już nie. Jestem ciekaw ile razy Pan zabierał głos na sejmowej mównicy w kontekście proponowanych ustaw etc. etc. Nie wspomnę już o Pańskich projektach i poprawkach. Mówiąc krótko weź się Pan w końcu do pracy bo czas najwyższy. Bo jest Pan tam gdzie Pan nie powinien być.

~Qra domowa

Weber????? o ja pier.....

~leb

Starosta nie założył munduru?
Chyba zapomniał.

~siwy

z tego co teraz dzieje się w Polsce Pan Bareja zrobiłby nie jedną komedie na faktach umiech

~WHO

Proszę o wyjaśnienie:

...czy Weber? raczej o co tu chodzi dokładnie?

~gali

Gratulacje dla p.p. Wróblewskiego, Kowalika, Młynarczyka i pozostałych. Witajcie w korpusie starszych oficerów. Zapytam jak to jest, że szeregowiec dekoruje oficerów? I chyba zasadnym będzie zapytanie, czy st.bryg (PO)Niedziałek wrócił do służby? Faktycznie zasługi żadne a odznaczeń jak na marszałku Związku Radzieckiego Koniewie! Poprzedni też był dostrzegany ale teraz o nim słuch zaginął. Co jest, że włodarz miasta nie był, może był na lotach w... Turbi?

~Bolo

A Kosierb nie awansował? Jak to tak? 😀

~csa

weber?????hahahahah ja pitole. co roku medal? za co???umiech

~haha

Co tam robi Pan Weber? haaaaaaaaaahahahahahahha
Komu życie uratował?

Pepsi

Panu Weberowi niedługo miejsca na te medale zabranie. Tyle zasług mieć na swoim koncie, tyle uratowanych życ. Jestem dumny z tego naszego strażaka yyy posła.