Krzysztof Bednarczyk Super Strażakiem roku 2018

Image

Zwyczajowo już, corocznie odbywa się konkurs na Super Strażaka roku 2018.

Do konkursu nominowani byli: st. ogn. Anna Szymańska - Koń, mł. kpt. Grzegorz Olejarz, st. ogn. Krzysztof Bednarczyk. Jak podkreślił komendant Robert Lebioda wybór nie był łatwy, bo każda z osób nominowanych spełniała kryteria do tego aby być Super Strażakiem.

Ostatecznie niewielką przewagą głosów wygrał st. ogn. Krzysztof Bednarczyk. Jak podkreślił tegoroczny laureat konkursu jest to dla niego duże zaskoczenie, że to akurat on jest najlepszy z najlepszych. Zapytany o służbę, którą pełni powiedział, że w jego karierze nie było takiego dnia żeby żałował swojej decyzji o wyborze zawodu.

- W Państwowej Straży Pożarnej pracuję od 23 lat. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia, chciałem podziękować za nominację dla mnie jako strażaka i podziękować, że głosowano na mnie- mówił podczas uroczystości Krzysztof Bednarczyk, Super Strażak.

St. ogn. Krzysztof Bednarczyk pracuje w KP PSP w Stalowej Woli od 18.12.1995 r. Należycie wywiązuje się z nałożonych obowiązków służbowych. Dba o powierzony sprzęt i potrafi w sposób fachowy wykonywać drobne naprawy i remonty sprzętu silnikowego będącego na wyposażeniu komendy. Posiada dużą wiedzę zawodową, w roku 2014 angażował się w znacznym stopniu przy pracach nad specyfikacją wyposażenia i odbioru samochodu ratownictwa technicznego dla komendy. Przez cały okres służby systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe. Wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne pozwalają mu na prawidłowe wykonywanie czynności w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zarówno na stanowisku ratownika oraz kierowcy obsługującego pojazdy pożarnicze. Należy do grona strażaków, których cechuje odpowiedzialność, punktualność, sumienność i koleżeństwo. Osiąga bardzo dobre wyniki podczas prowadzonych kontroli i egzaminów. Potrafi umiejętnie współpracować z zespołem ludzi przy wykonywaniu zadań. W 2015 r. brał udział w wielu niebezpiecznych akcjach gaśniczych takich jak pożar tartaku w miejscowości Kołodzieje, duży pożar lasu i wrzosowisk na poligonie w Radomyślu nad Sanem, oraz w akcji usuwania skutków dużej wichury w gminie Zaleszany, gdzie uszkodzonych było wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych. Chętnie uczestniczy również w pracach remontowo-gospodarczych prowadzonych na rzecz tutejszej komendy. Jest powszechnie lubiany przez kolegów i ceniony przez przełożonych.



Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jack

Brawo Krzysiu!

~jasio

i to wszystko za pieniądze podatnikow którzy na to jak na lato

~jasio

ale jak jusz się tam zalapie to nie wiem czy zdzierze jak mi będą kazali zdejmować kota z drzewa

~jasio

tylko jak się tam dostać

~jasio

a ja tysz zistane straszakiem 15 lat nudy na dyżurze udzialw w paru pożarach po 3 godz szt. i 1 czynny udział w tworzenie specyfikacji wyposażenia samochodu / mnie zajmnie to jakies z 5 mnnut/ i emeryturka a może jeszcze medal wcześniej

~csa

a gdzie medale dla webera i nadbereżnego? to, że są kiepscy to nie upoważnia do pominięcia ich. na piersi na pewno jeszcze jest miejsce na nowe medale, ordery i odznaczenia. umiech